Patrik Dóža byl vyhlášen nejlepším hráčem Rychenbergu v duelu na hřišti Usteru. Foto: Bild: Sportfotografie Markus Aeschimann | www.markus-aeschimann.ch Patrik Dóža byl vyhlášen nejlepším hráčem Rychenbergu v duelu na hřišti Usteru. Foto: Bild: Sportfotografie Markus Aeschimann | www.markus-aeschimann.ch
7. 10. 2020 Švýcarsko (2) KOMENTÁŘŮ

Rychenberg i díky Dóžovi porazil Pražanův Uster, bodovali také Šešulka, Šimek a Sikora

 Gól, asistence, ocenění nejlepšího hráče svého týmu a do tabulky tři body. Patriku Dóžovi se duel 5. kola švýcarské ligy vydařil. Jeho Rychenberg odvezl po výhře 8:3 všechny body ze hřiště Usteru. Stejnou bilanci jako Dóža zapsal také David Šimek. Ani jeho příspěvek ale Thunu na premiérové body proti Curychu nestačil.

Už ve čtvrté minutě vedl Rychenberg 3:0. Uster se pak ještě dokázal dostat díky dvěma vstřeleným gólům na dostřel, prostřední dějství ale definitivně nasměrovalo k výhře hostující celek. Patrik Dóža byl na hřišti hodně výrazný a díky zisku dvou bodů se stal nejproduktivnějším Čechem v NLA (1+5). O bod méně dosud nasbíral Martin Kisugite. Ten se ale o víkendu nepředstavil, duel jeho Könizu s Wilerem byl totiž odložen.

Wiler si tak mohl předehrát 15. kolo s Zugem. Hráči několikanásobného švýcarského mistra si rozhodující náskok vytvořili hlavně ve druhé části, kterou ovládli 5:2. Radek Sikora mladší, jenž byl nedávno poprvé ve své kariéře povolán do národního týmu, přispěl k výhře svého celku jednou asistencí. Wiler zatímá válí a z pěti zápasů má na kontě pět vítězství.

Dvěma asistencemi přispěl k vysoké výhře Churu Daniel Šešulka. Reprezentační obránce dvakrát přihrál na gól spoluhráči Fabianu Beelerovi. Chur porazil Danišův Sarnen 12:2 a poskočil do horní poloviny tabulky. Bez bodu zůstává Thun, který doma prohrál s druhým Curychem 3:7. Ofenzivu předposledního celku tabulky stále táhne David Šimek. Proti Grasshopperu nasbíral dva body.

Výsledky 5. kola švýcarské NLA:

Zug United – Waldkirch-St. Gallen 9:7
UHC Uster – HC Rychenberg Winterthur 3:8 (za hosty DÓŽA 1+1)
UHC Alligator Malans – Tigers Langnau 5:7
Chur Unihockey – Ad Astra Sarnen 12:2 (za domácí ŠEŠULKA 0+2)
UHC Thun – Grasshopper Club Curych 3:7 (za domácí D. ŠIMEK 1+1)
Floorball Köniz – SV Wiler-Ersigen odloženo

Předehrávka 15. kola švýcarské NLA:

SV Wiler-Ersigen – Zug United 8:6 (za domácí SIKORA jr. 0+1)

Tabulka švýcarské ligy:

Kanadské bodování:

1. Alexander Hallén 14 (8+6) / Zug United
2. Joël Rüegger 11 (5+6) / Grasshopper Club Curych
3. Severin Nigg 11 (5+6) / Zug United
… Patrik Dóža 1+5, Martin Kisugite 2+3, David Šimek 2+3, Daniel Šešulka 0+5, Josef Pluhař 2+2, Martin Pražan 2+1, Radek Sikora jr. 2+1, Jan Daniš 0+1


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • Kdyžsetitonelíbítaksosmaž:D napsal:

    Pražanův Uster … Nic proti Pražanovi, ale on ten Uster vlastní?

    • Gustav Ondrejčík napsal:

      Je to normální obrat ve spojení týmu a hráče, který zde léta používáme, zejména pokud píšeme o švýcarské lize v kontextu sledovaných českých hráčů.

Napsat komentář

*