Filip Šuman na tiskové konferenci před zahájením sezony 2020/2021. Foto: Český florbal Filip Šuman na tiskové konferenci před zahájením sezony 2020/2021. Foto: Český florbal
8. 10. 2020 Ostatní (3) KOMENTÁŘŮ

Český florbal reaguje: trénujte venku nebo individuálně, dodržujte pokyny

 Nekompromisní sportovní lockdown. Takové je nejnovější opatření vlády České republiky, které se zcela zásadně promítne také do sportovního dění. Od 12. října se přeruší, zatím na dva týdny, také florbalové soutěže. Český florbal jako reakci požádal kluby a všechny své členy o venkovní či individuální přípravu s důrazem na maximální dodržování hygienických pokynů. Mužské EFT by se mělo uskutečnit.

Pandemie viru COVID-19 nemilosrdně drancuje sportovní život. Za oběť už jí ve světě padl například tenisový Wimbledon, nyní se ale již podruhé lockdown uvalí také na český sport. Smůlu mají od 12. října úplně všichni včetně fotbalové FORTUNA:LIGY, která přitom hráče a realizační týmy testovala několikrát před každým kolem.

Také na Český florbal dopadla druhá vlna pandemie koronaviru, v karanténě byly například Pardubice nebo Otrokovice, na druhou stranu poměrně unikátně působí fakt, že v ženské nejvyšší soutěži se zvládlo odehrát všech 24 dosud naplánovaných zápasů.

Jenže po neděli příjde velký sportovní lockdown. „Český florbal vyzývá kluby, aby postupovaly dle daných opatření a v maximální míře se zaměřily na organizaci venkovní či individuální přípravy pro své členy. Kluby by měly zůstat se svými členy v co nejintenzivnějším kontaktu, aby okamžitě po uvolnění opatření bylo možné pokračovat v sezoně,“ apeluje Český florbal.

Mimochodem, při počtu maximálně dvaceti osob u venkovních aktivit by kompletní florbalový tým nemohl trénovat ani venku.

Na druhou stranu, Český florbal byl na případné přerušení připraven a již dříve představil plán soutěžního ročníku, jehož absolutní prioritou je dohrát základní části soutěží. „Vzhledem k tomu, že přerušení soutěží byl jeden ze scénářů, se kterým bylo nutné počítat, je připraveno a schváleno, že florbalová sezona může být výjimečně prodloužena až do června. Proto stále věříme, že i podzimní přerušení český florbal zvládne,“ uvádí se ve zveřejněném prohlášení.

V průběhu lockdownu by měla mužská reprezentace odehrát upravený turnaj série Euro Floorball Tour ve Švýcarsku. „Se švýcarskou stranou je již potvrzena výjimka pro vstup do země bez nutnosti karantény, i tak se počítá s testováním hráčů a členů realizačního týmu. Další podrobnosti v rámci vývoje přípravy reprezentační akce přineseme v dalších dnech,“ avizuje Český florbal.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Kindl napsal:

  A co na to inženýr v Brně? Má záložní plán pro všech 92 týmu juniorů v extralize, a 82 týmů v dorostech a všech žákovských super-koších nebo ho vymyslí den před re-startem? Klasické inženýrovo .. záleží na pořadateli turnaje… Hlavně schválit co nejdříve systém pokut.

  • Kinder napsal:

   Oni z toho na unii totiž cákaj radostí. Jakej záložní plán máš na mysli, když to Hrabišův gang zavírá a otvírá jak se ráno vyspí? Na opatření je už pozdě, vlak se rozjel a florbal a nějakej Mlčoušek je teď až někde na posledním místě.

 • cepek pepek napsal:

  Mlčoušek je vysmaty, ma nahrabano a sluzebni auticko a pekne na 11 hod na obed do prace…kdo z Vas to ma! O florbal tady nejde, tunelari Suman a spol. se maji dobre a to je cele…za nase penize, bezte se do Brna nekdy na to misto podivat,,vipadnou vam oci z dulku

Napsat komentář

*