Ostravané se radují z cenné výhry. Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal Ostravané se radují z cenné výhry. Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal
10. 10. 2020 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Ostrava zdolala Spartu, Vítkovice vyhrály i posedmé. Na Dubině padlo 22 branek

Ostravské FBC v 7. kole Livesport Superligy zdolalo Spartu 4:3. Utkání rozhodl tři minuty před koncem Petr Kittel. Ostravané tak po dvou porážkách zabrali a vyhráli poprvé od 26. září. Stoprocentní zůstávají Vítkovice, které ovládly i svůj sedmý zápas v aktuálním ročníku. V divokém duelu porazily otrokovické Panthers 12:10.

Sparta vedla v Ostravě po první třetině 1:0, ale úvod prostředního dějství patřil domácím. Dvakrát se během dvou minut prosadil Polák Wojciech Malajka a třetí gól FBC přidal Hurta. Sparta se ještě vzepjala k vyrovnání. Ještě ve druhé části snížil Kolstrunk a vyrovnání zařídil svou druhou trefou Kristián Kozák.

Vítěznou trefu tak pro domácí celek obstaral až tři minuty před koncem Petr Kittel, když proměnil v gól krásnou přihrávku od Lukáše Pešata. „Rozhodla naše výborná defenzivní činnost. Byli jsme připravení na Spartu, kluci věděli, co mají dělat,“ zhodnotil vítězný duel kouč Ostravy Tomáš Svačinka.

Utkání na Dubině se proměnilo ve velmi divokou přestřelku. Za kratší konec však po celý zápas tahali hosté. Nejprve prohrávali o dvě branky v šesté minutě a stejný rozdíl platil také po úvodní části. V prostředním dějství padlo dohromady devět branek a Vítkovičtí dokázali ještě o jeden gól navýšit svůj náskok.

V 54. minutě vsítil Marek Matejčík už 12. zásah Vítkovic a na žádné drama už to nevypadalo. jenže Lukáš Petřík pak v 58. minutě přoměnil přesilovku, po něm se prosadil ještě Filip Hrabal a minutu a půl před koncem snížil na rozdíl dvou branek František Vykopal. Hosté ještě zkusili hru v šesti, ale další dvě kýžené trefy už nepřidali.

„Vyhráli jsme a máme tři body do tabulky, ale tím výčet pozitiv končí. Nechtělo se nám bránit,“ byl nespokojen s defenzivní činností svých svěřenců Pavel Brus. „Byly tam chvíle, kdy jsme dodržovali to, co jsme si řekli. Ale zároveň jsme tam měli i určité výpadky. Cením si, že to kluci nezabalili. Vstřelit deset gólů Vítkovicím je slušný počin,“ dodal trenér Panthers Marek Kvapil.

Filip Langer a celý Tatran potvrdili v 7. kole Livesport Superligy solidní formu. Střešovičtí vyhráli páté z úvodních šesti zápasů a posunuli se v nekompletní tabulce na druhé místo za vedoucí Vítkovice. 18letý útočník přispěl k vysoké výhře na severu Čech pěti body (1+4). Tatran vedl po první části 4:1 a směřoval k vítězství.

Jenže domácí pak zapnuli a ve 34. minutě po trefě Radka Valeše bylo srovnáno. Od té chvíle ale na hřišti dominoval Tatran. Do konce zápasu nasázel do liberecké sítě šest branek a zvítězil 10:4. Dařilo se celému elitnímu útoku Tatranu. Matěj Havlas zapsal tři body (2+1) a Petr Brautferger vstřelil dva góly. Ostatní čtyři zápasy 7. kola nejvyšší soutěže byly prozatím odloženy.

Výsledky 7. kola Livesport Superligy:

FBC Ostrava – Sparta Praha 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Branky: 2. Malajka (Klimscha), 24. Malajka (Sládek), 29. Hurta, 57. Kittel (Pešat) – 4. Kozák (Křenek), 29. Kolstrunk (Čermák), 54. Kozák (Zouzal).

1. SC Vítkovice – Panthers Otrokovice 12:10 (4:2, 5:4, 3:4)
Branky: 5. Bräuer (Nehera), 6. Šindler (Kuczera), 12. Jan Šebesta (Matejčík), 20. Matejčík (Bräuer), 21. Kuczera (Matejčík), 25. Gattnar (Šindler), 33. Gattnar (Delong), 34. Anis (Kuczera), 40. Sladký (Anis), 42. Šindler (Sidunov), 44. Bräuer (Šindler), 54. Matejčík (Bräuer) – 8. Michal Nagy (Grlický), 9. Hrabal (Hronek), 21. Michal Nagy (Vykopal), 24. Hronek (Medek), 32. Hronek (Červenka), 36. Červenka (Hrabal), 42. Gál (Michal Nagy), 58. Petřík (Vykopal), 58. Hrabal (Červenka), 59. Vykopal (Szweda).

FBC Liberec – Tatran Střešovice 4:10 (1:4, 3:4, 0:2)
Branky: 7. Šoltys (Rozkovec), 25. Rozkovec (Wiener), 27. Světlík (Valeš), 34. Valeš (Blažek) – 1. Brautferger (Langer), 1. Meliš (Šindelář), 10. Langer (Němeček), 17. Klápa (Pánek), 36. Sládeček, 36. Havlas (Langer), 37. Sládeček (Šindelář), 38. Brautferger (Havlas), 48. Němeček, 52. Havlas (Langer).