Hráčky Panthers slaví vítězství nad Tatranem. Foto: Panthers Praha
12. 10. 2020 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Panthers mají výhru nad Tatranem, poprvé vyhrál Jičín a všechny týmy již mají body

Páté pokračování nejvyšší ženské soutěže přineslo své největší překvapení v posledním zápase. Florbalistky Panthers totiž dokázaly porazit Tatran Střešovice 5:3. Dařilo se také Jičínu, který díky fenomenálnímu představení hrající trenérky Gabriely Žůrkové porazil Start98 po prodloužení. V nastaveném čase skončil také zápas mezi Boleslaví a Bulldogs, což znamená, že všechny týmy soutěže již bodovaly.

O největší překvapení víkendu se postaraly florbalistky Panthers. Ty vyzvaly Tatran, který byl před zápasem favoritem, ale nakonec v zápase tahal za kratší konec provazu. Skóre sice na začátku druhé třetiny otevřela Seemannová, ale ještě v této části hry došlo k otočení skóre. V posledních deseti minutách se nejprve trefila Zittová, následoval druhý zápas Seemannové, ale tečku za utkáním udělala v poslední vteřině Anežka Slaná.

První výhru v extraligovém ročníku si v divokém utkání proti Startu98 připsal Jičín. Ten těžil z pětigólové hrající trenérky Gabriely Žůrkové, díky které nejprve dotáhl dvoubrankovou ztrátu v první třetině, totéž se mu povedlo rovněž ve druhé části, kdy se ujal vedení 6:5. V základní hrací době nakonec zápas skončil 7:7, po pětatřiceti sekundách prodloužení pak rozhodla Kristýna Bachmaierová. „Zápas to byl ve stylu nahoru – dolů, oba týmy hrály stejně, rozhodlo prodloužení, jsem ráda, že se tak stalo, ale jsou tam věci, které musíme napravit,“ řekla trenérka domácích Gabriela Žůrková.

V prodloužení slavila výhru také Mladá Boleslav nad Bulldogs Brno, což znamená, že všechny týmy extraligové soutěže již bodovaly, ačkoliv Bulldogs jsou jediným týmem, který zatím nezvítězil. Do zápasu s Boleslaví vstoupily Buldočky velmi špatně, ale čtyřmi brankami dokázaly ještě v první třetině zápas otočit. Ještě dvanáct minut před koncem vedly 5:3, ale Boleslavi se povedlo zápas dovést do prodloužení, kde rozhodla Petra Beránková.

Elitní trojice extraligové soutěže, tedy Vítkovice, FBC Ostrava a Chodov nezaváhala a upevnila si své postavení. Nejlépe se vedlo Chodovu, který v pražském derby porazil po kontrolovaném utkání Bohemians 6:0. Vychytaná nula jde na konto Jany Christianové, Karolína Suchá předvedla další kvalitní výkon a zapsala si čtyři body za dvě branky a dvě asistence. „Jsem moc spokojen s týmovým výkonem, s tím, jak poctivě jsme zápas odehráli. Na můj vkus tam bylo pár nevyužitých brejků nebo rozjetých situací, které bychom měli dohrát lépe, ale musím dneska holky pochválit,“ byl velmi pozitivní trenér Lukáš Procházka.

Ostrava na domácím hřišti přivítala Židenice a na začátku druhé třetiny vedla již 3:0. Poté se brněnský tým dostal do hry a po dvou třetinách byl na dostřel, na ukazateli skóre svítilo 4:3 pro domácí. V poslední třetině ale čtyřikrát skóroval, naproti tomu Židenice vstřelily jen jednu branku a utkání tak skončilo domácím vítězstvím 8:4. Hattrick nastřílela Kristína Hudáková. „Sice jsme vedli, ale přišlo mi, že opticky to tak není, naopak se mi líbilo, jak hrály Židenice, byly aktivní a odvážné. My jsme se nebyli schopní přizpůsobit na jejich level. Vyhráli jsme, ale dnes to hodně dřelo,“ byl naopak Jakub Robenek velmi kritický.

Vítkovice sice v Olomouci prohrávaly 0:1, ale postupem času získaly nad zápasem kontrolu a dovedly jej k pohodlnému vítězství poměrem 14:5. Určitým pozitivem pro Rytířky může být, že se ke slovu dostaly také hráčky, které jsou někdy možná ve stínu elitních formací a ukázaly, že také ony jsou schopny rozhodovat zápasy. Hattrick si tak zapsala Lucie Cholinská, hned čtyři body pak Sára Seevaldová. „Soupeř prožívá určitý progres, dělal nám jisté problémy. Zápas jsme ale zvládli, nakonec skóre je z našeho pohledu slušné. Nicméně, k našemu hernímu projevu mám určité výhrady. Chceme hrát mnohem jistěji a přesvědčivěji, máme hluchá místa, to je jedna z věcí, na které chceme pracovat,“ řekl hlavní trenér Tomáš Martiník.

Po skončení sportovního lockdownu by se mělo pokračovat 8. kolem na přelomu října a listopadu.

Přehled výsledků 5. kola extraligy žen:

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:15
branky: 6. Kateřina Peterková, 31. Kateřina Peterková, 41. Veronika Divišová, 56. Eva Barvíková – 9. Michaela Šponiarová, 10. Vendula Maroszová, 15. Dominika Buczek, 18. Sára Seevaldová, 21. Michaela Šponiarová, 26. Michaela Šponiarová, 32. Vendula Maroszová, 33. Lucie Cholinská, 36. Lucie Cholinská, 41. Barbora Husková, 54. Denisa Ferenčíková, 55. Lucie Cholinská, 56. Michaela Šponiarová, 58. Dominika Buczek, 60. Veronika Enenkelová; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vráblík; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Martina Franková 16, Lenka Dvořáková 6 – Viktorie Karasová 14; po třetinách: 1:4, 1:5, 2:6;

FBC ČPP OSTRAVA – K1 Florbal Židenice 8:4
branky: 6. Michaela Mlejnková, 19. Kristína Hudáková, 21. Denisa Kotzurová, 30. Andrea Pastušková, 42. Kristína Hudáková, 43. Markéta Vrlíková, 53. Kristína Hudáková, 55. Michaela Mlejnková – 29. Eva Filipová, 32. Eva Filipová, 39. Monika Jahodová, 48. Kamila Pravcová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 18 – Lenka Remešová 23; po třetinách: 2:0, 2:3, 4:1;

KM automatik FBK Jičín – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 8:7p
branky: 11. Gabriela Žůrková, 12. Gabriela Žůrková, 15. Gabriela Žůrková, 27. Gabriela Žůrková, 31. Eva Preisslerová, 32. Šárka Smetáková, 40. Gabriela Žůrková, 61. Kristýna Bachmaierová – 5. Kristina Zlatníková, 6. Kateřina Kovaříková, 14. Kristina Zlatníková, 25. Kristina Zlatníková, 25. Kristina Zlatníková, 37. Barbora Špačková, 58. Anežka Pěnkavová; rozhodčí: Petr Herman – Jan Brejcha; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 10 – Kristýna Janglová 22; po třetinách: 3:3, 4:3, 0:1, 1:0;

Bulldogs Brno – MITEL Florbalová akademie MB 5:6p
branky: 7. Linda Detková, 10. Michaela Žáková, 12. Linda Detková, 14. Yvona Dostálová, 43. Yvona Dostálová – 3. Karolína Janatková, 5. Karolína Janatková, 37. Marie Jirková, 49. Marie Jirková, 56. Marie Jirková, 63. Petra Beránková; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Markéta Marková 23 – Marie Topolová 25; po třetinách: 4:2, 0:1, 1:2, 0:1;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 6:0
branky: 3. Tereza Hanzlíková, 10. Tereza Hanzlíková, 38. Hana Chaloupková, 47. Eliška Chudá, 53. Karolína Suchá, 58. Karolína Suchá; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Jana Christianová 16 – Karolína Červová 23; po třetinách: 2:0, 1:0, 3:0;

Tatran Střešovice – Panthers Praha 3:5
branky: 22. Kateřina Seemannová, 33. Kateřina Vachudová, 55. Kateřina Seemannová – 26. Anna Bartušková, 29. Tereza Pitterlingová, 34. Petra Šusterová, 53. Veronika Zittová, 60. Anežka Slaná; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Markéta Antalová 12 – Kristýna Horňáková 37; po třetinách: 0:0, 2:3, 1:2;