Denisa Kotzurová se zaskvěla fair play gestem. Foto: Ladislav Káňa - fbcostrava.cz
12. 10. 2020 Ženský florbal - Zahraničí (1) KOMENTÁŘŮ

Švédská mise v čase lockdownu: Kotzurová s Mlejnkovou krátkodobě posílí Lund

 Nesmírně zajímavá zkušenost čeká dvojici opor FBC Ostrava, Denisu Kotzurovou a Michaelu Mlejnkovou. České reprezentantky posílí po dobu uzávěry českých sportovních soutěží nováčka ženské švédské Superligy z Lundu, za který by měly odehrát minimálně čtyři zápasy.

Před Kotzurovou s Mlejnkovou je plánována zhruba měsíční mise. „Jsme rádi, že jsme mohli zúročit jeden z kontaktů, které jsme si vytvořili při našich přípravných Tour de Sweden v předchozích letech. IBK Lund je nováček SSL, který má skvělé zázemí univerzitního města, bezproblémovou dostupnost z Ostravy, a především by v jeho dresu Míša i Denisa mohly mít možnost hrát významnou roli i během takto krátké stáže, kterou předběžně odhadujeme na nějaké 3-4 týdny, než se opět rozjedou české soutěže,“ věří v FBC Ostrava.

Debut by měl nastat již o tomto víkendu proti Siriusu. „Je nám jasné, že ani pro klub SSL nemusí být jednoduché zapracovat dvě nové hráčky v rozběhnuté soutěži a jen na několik týdnů, a jsme tak rádi, že se nám s Lundem podařilo dohodnout. Holky by měly čekat zápasy se Siriusem, Malmö, Thorengruppenem a Rönnby, dál se uvidí dle situace v Česku. Míša s Denisou určitě udělají maximum pro to, aby pomohly těžké zápasy převážit na stranu nováčka soutěže,“ píše FBC ve svém prohlášení.

Lund je zatím v Superlize na 12. místě a je jedním ze tří týmů, který zatím nezískal ani bod, stejně jako Malmö a Jönköping. Je ale třeba přiznat, že z pozice nováčka prohrál s elitní Morou pouze 2:3 a například Endre, za které opět řádí fenomenální střelkyně Anna Jakobsson, podlehl 2:5.

Podobnou cestu jako nyní Kotzurová s Mlejnkovou v minulosti zvolili Marek Beneš s Ondřejem Němečkem v Pixbu, přičemž oba následně získali v nejlepší soutěži na světě trvalé angažmá. Beneš hraje za Pixbo dodnes, Němeček se po dvou letech v Linköpingu vrátil do Tatranu Střešovice.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • ostravak napsal:

    Jsem zvědavej, jak se holky chytí, přece jenom švédská liga bude asi rychlejší a Denča je trochu na pomalejší hup.

Napsat komentář

*