Trojice hráčů Bohemians míří sbírat zahraniční zkušenosti. Foto: FbŠ Bohemians
20. 10. 2020 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Klokani do za Nilssonem! Filip Forman a Malič jdou do Kalmarsundu, Pěnička jde do Lerumu

 Odchody do Švédska neustávají. Díky českému sportovnímu lockdownu si nejvyšší švédskou soutěž vyzkouší také dvojice Filip Forman – Jan Malič, kteří se na následující tři týdny stanou spoluhráči fenomenálního Kima Nilssona v Kalmarsundu. Do Lerumu ve druhé nejvyšší soutěži pak míří střelec Matěj Pěnička.

Začalo to ostravskou dvojicí Denisa Kotzurová – Michaela Mlejnková, pokračovalo libereckým Čermákem, nyní odchází hned trio z Bohemians, přičemž střelec Matěj Pěnička míří do druhé nejvyšší soutěže. „V loňské sezóně prošel velmi složitým a komplikovaným zraněním, měl jet s klukama na stáž do EräViikingit, ale nemohl. Momentálně se rozehrává a chybí mu celý loňský rok zápasů, a i letošní léto. FBC Lerum má mladý tým, který v ročníku 2002 dominoval Švédsku a tito kluci teď opanují A-tým. Troufám si říct, že na Matěje čekají zápasy v Allsvenskan Södra a asi i nějaké U19, pobyt v rodině, spousta nových přátel – kluků stejného věku a samozřejmě výzva se prosadit v 2. nejvyšší švédské soutěži. Věřím, že trenér Anton Olofsson má v tuto chvíli nabitý kádr a že zápasy i tréninky budou mít kvalitu,“ řekl na webu Bohemians Martin Forman.

Dvojice Filip Forman – Jan Malič pak míří do Kalmarsundu. „Byli jsme tam letos na přípravě a zázemí, které tam pro florbal mají, je řekl bych skoro až – z jiné planety. Velké díky manažerovi Patriku Bäckovi, jak za léto, tak i teď, že kluky bere pod křídla na zkušenou. Pro Filipa je to za mě momentálně ideální volba, je to tým, co si pod vedením Kima Nilssona brousí zuby na semifinále, ačkoliv to rozhodně bude extrémně těžké. Filip absolvuje tréninky s A týmem a pokusí se probojovat do sestavy. Jak to dopadne je čisté na něm, ta šance tam je, ale pro nás je zásadní, že si Filip tuto konkurenci vyzkouší, bude trénovat a vrátí se v dobrém rozpoložení po ochutnávce rychlosti, tvrdosti a důrazu SSL,“ uvádí na konto Filipa Formana.

Jan Malič pak zamíří dokonce na druhé zahraniční angažmá. „Letos je to pro něj první sezóna v mužských soutěžích, ale vzhledem k výkonům, které předváděl v přípravě i v té nejvyšší konkurenci jsme se rozhodli před něj rovnou hodit takovou velkou věc. Finsko zažil, “ví” jaké je to hrát v zahraničí, ví že je mladý a musí poctivě makat a že to bude tvrdý a nebude se všechno pískat. Věřím, že i navzdory jeho útlému věku má před branami SSL týmu co předvést a hlavně ví, co si odtamtud má odvézt,“ zakončil Martin Forman.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*