Karolína Suchá v utkání proti Panthers Foto: Florbal Chodov
2. 11. 2020 Extraliga žen (14) KOMENTÁŘŮ

Chodovské opory (zatím) přišly o možnost hrát ve Švédsku. Suchá a spol. mohly hrát za Malmö

 Další díl chodovského podcastu odhalil zajímavé informace především o ženské složce. Hned trojice hráček totiž měla možnost odejít hrát švédskou nejvyšší ženskou soutěž za Malmö, Marie Havlíčková pak jednala s Rönnby. Žádný přestup se zatím neuskutečnil.

V minulém týdnu David Podhráský v rámci pravidelného klubového podcastu Bari & Dejv předeslal, že také Chodov řeší uvolnění svých hráčů a hráček do severských soutěží, o týden později je jasno.

Do finského týmu Indians zamířil Petr Majer, trojice Karel Hodík, David Horký a Lukáš Kafka se pak ze švédského IBK Partille vrací s nepořízenou, když jim plány zhatilo doporučení švédského Úřadu pro ochranu veřejného zdraví a následné zastavení soutěží od 3. nejvyšší soutěže niže.

O zajímavé přesuny přišly také tamní ženy, které už byly jednou nohou v superligovém Malmö. „Trojice Kristýna Lechnerová, Karolína Suchá a Eliška Chudá mířila do Malmö, vše bylo prakticky domluveno, ale nakonec to ztroskotalo na situaci ve Švédsku, kdy Malmö do toho nechtělo jít. Přeci jen se jedná o velké přístavní město a sami nevěděli, jak to bude,“ popsal v podcastu Podhráský.

Bývalá opora Chodova Tereza Urbánková se tak zatím českých spoluhráček nedočká, neodejde ani obránkyně Marie Havlíčková. „Byla v kontaktu s Rönnby, ale to tlačilo na podmínku, aby ve Švédsku byla do konce sezony, což pro nás nebylo akceptovatelné. Pokud se v Česku situace změní, tak chceme mít hráče k dispozici. Takže nyní je to ve stavu hibernace,“ uvedl David Podhráský.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Kolbe napsal:

  To zas bude. Banda holek a kluků s nudlí u nosu, co florbalově nepředvedla zatím ani kulové (akorát ČF z nich dělá marketingové talenty) a fyzicky jsou na tom jak hadrové panenky si na pár dní zablbnou v cizině a po návratu s nosem nahoru si pak většina odstřelí kariéry, protože oni přece ví, jak to chodí.

 • chodovsky patriot napsal:

  Zacina to byt az k smichu: do zahranici odchazi nadejni a doma zustavaji stalice, tahouni a skutecni srdcari, drici a hraci (hracky)!

  • Petr napsal:

   Doma zůstávají proto, že musí chodit do práce a někteří mají rodiny. Ti nadějní jsou studenti, nemají závazky a venku zvládnou studovat přes internet jako všichni studenti v tuto chvíli.

   Navíc to nejsou přestupy v pravém slova smyslu, ti hráči se vrátí, jakmile se tady bude moci hrát.

   Koukám, že taková základní logická myšlenka Vám nedošla a jedete si dál ve své pomýlené koleji.

 • Kazatel napsal:

  To jsou strašně dementní komentáře. Nejenže z těch zvláštních lidí mluví závist, ale taky jejich úsudky postrádají logiku.

  Ale jsem tou celkovou situací taky docela překvapenej. Divím se tomu počtu hráčů, co do Švédska či Finska odešli. A taky faktu, kolik elitních týmů těchto zemí je ochotno sáhnout do sestavy na přechodnou dobu.

  Jinak kvalitativně na to „má“ z mého pohledu asi jen Forman, co se těch krátkodobých přestupů týče. Tomu je už česká liga malá.

  • Petr napsal:

   Primárně jde o možnost kvalitně trénovat. Pokud se pak trenér rozhodne hráče k zápasu nominovat, je to třešnička na dortu. Myslím, že i taková je filozofie severských týmů, nabídnout možnosti tréninku, ale pokud jde o začlenění českých hráčů do zápasů, má to své limity ve vztahu k (ne)nominaci domácích kmenových hráčů. Takže zákonitě bude docházet k tomu, že bude postupně ubývat českých nominací a pravidelně si zahrají jen někteří. O Filipu Formanovi nepochybuji.

  • Petr napsal:

   Ještě jedna věc je na tom pozitivní. Ukazuje se, jaké vazby a vztahy mají některé české kluby na ty severské, když se dokáží během krátké doby domluvit. Ale týká se to téměř jen Prahy a několika klubů.

 • chodovsky patriot napsal:

  Odpovedi – urazky prejdu, k veci, odchazi Ti, kteri na to maji prostredky (rodicu), Ti kteri se umi domluvit na severu (nekdy i pres klub) a Ti, kteri si mysli, ze jsou dobri – nic proti. Ale zatim nic nedokazali – florbal je totiz KOLEKTIVNI sport. Jinak nikomu nic nezakazuji, nezavidim a jen se divim, ze v KOLEKTIVNIM sportu venujeme takovou pozornost prezentaci a „vychove“ jednotlivcu. Tesim se na jejich prinos kolektivu a naprikladu FBC ostrava nebo Bulldogs Brno, FMB atd. se da hezky ukazat, ze nejlepsi hraci nedelaji nejlepsi tym a naopak na prikladu Vitek nebo Vinohrad, ze dobry tym dela i dobre hrace, ale hlavne vysledky! TO JE TO HLAVNI

  • Petr napsal:

   Prosím o konkrétní odpovědi na otázku, v čem spatřujete problém, že si čeští hráči a hráčky (ti, kterým to studium a peněženka dovolí) odejdou na jistou dobu zatrénovat (a případně zahrát) do dvou nejkvalitnějších florbalových lig. V čem to škodí jejich individuálnímu rozvoji v rámci kolektivního sportu. A prosím o fakta a argumenty, ne o pocity, dojmy a emoce.

   PS Urážky by vypadaly jinak.

   • Kimchi napsal:

    Osobně hráči určitě ne. V podstatě by to hráči neuškodilo ani kdyby sezona běžela a on vynechal pár zápasů a jel si trénovat jinam pro zkušenosti. Ani Hložkovi ve Spartě by neuškodilo nehrát ligu a jít měsíc trénovat do Realu či pár hokejistů se sebralo a šlo místo extraligy si trénovat do KHL. Jenže se to neděje, protože to nejsou amatéři. Z florbalu tady to udělalo krok pět let zpátky v jeho postavení. Všichni z okolního sportovního prostředí z toho mají legraci a pověst florbalu tím v získávání finančních prostředků hrozně utrpí.

    • Petr napsal:

     V čem by to florbalu jako hnutí mělo uškodit? A jaké to má návaznosti na získávání peněz?
     Je to z pohledu hráčů a většiny managementů klubů amatérský sport (a dlouho zůstane), neolympijský, což se ukázalo při nedávném rozdělování peněz přes Sportovní agenturu. Unie má své sponzorské partnery, stejně tak kluby, sponzoring je vázaný na ligy. Teď je nucená pauza a migrace hráčů za dočasně lepšími herními podmínkami na to nemá vliv. To, proč je florbal dosud sponzorsky nedostatečně atraktivní, s tím nemá souvislost a má jiné důvody. Nezaměňovat příčinu a následek.

     • Kimchi napsal:

      Jistěže je vzadu, ale snaží se dotáhnout. Proč se takové nesmysly tedy neděly ve sportech jako volejbal či dámský basket a házená, které jsou s florbalem rozpočtově srovnatelné. A právě uvedený přístup florbal v očích těch co rozhodují torpéduje.

     • Petr napsal:

      Tady přece nejde o srovnatelnost rozpočtů mezi uvedenými sporty, ale o jejich statut. Házená, basket i volejbal jsou polo/profesionální sporty, na profesionální bázi fungují ligy, neřku-li ty zahraniční. Florbal profesionální není, a to ani ve Švédsku a Finsku, takže podmínky smluv a přestupů jsou mnohem volnější a jednodušší. Co jde ve florbalu, tak už není možné v ostatních sportech, jinak by toho jistě řada sportovců využila. Florbal je mladý sport a vývoj, kterým si prošly i jiné sporty, prostě nelze předběhnout.

Napsat komentář

*