Dominika Buczek (8) zapsala v duelu o 3. místo tři body. Foto: Martin Flousek
6. 11. 2020 Pohár mistrů (4) KOMENTÁŘŮ

Vítkovický zlatý sen se příští rok nesplní, Boleslav nesloží reparát. Champions Cup 2021 byl bez náhrady zrušen

  Celosvětové pandemii viru COVID-19 padl za oběť také florbalových Champions Cup 2021, který se měl 9. a 10. ledna uskutečnit ve švýcarském Wintherthuru. Je zrušen bez náhrady, když se pořadatelé vyjádřili tak, že nevidí možnost, jak jej v roce 2021 uskutečnit. Smůlu tak mají muži Boleslavi a ženy Vítkovic, kteří se turnaje měli zúčastnit.

Když prezident Vítkovic Tomáš Krásný v létě oznamoval návrat kapitánky Alžbety Ďuríkové, snil o zlatu z Champions Cupu. Teď už to mohu říct otevřeně: chtěl bych, aby holky vyhrály Champions Cup. Myslím si, že nazrála ta správná doba tu zlatou medaili přivézt,“ říkal tehdy pro Florbal.cz. Nyní je zřejmé, že jeho sen se minimálně v příštím roce nesplní.

Podle prezidenta Švýcarské florbalové federace Daniela Bareisse se do poslední chvíle organizátoři snažili. „V průběhu několika posledních dní se výkonný výbor Švýcarské florbalové federace snažil zajistit konání Champions Cupu 2021. Nicméně na středečním zasedání jsme seznali, že s ohledem na situaci ve světě nebude možné v blízké budoucnosti turnaj uspořádat bez rizik spojených se zdravím a finančními náklady,“ říká Bareiss v tiskovém prohlášení.

S ohledem na to, že například soutěže v České republice a Švýcarsku jsou nyní zastaveny a ve Švédsku se situace zhoršuje, nakonec padlo rozhodnutí, že se v roce 2021 Champions Cup vůbec neuskuteční. „Švýcarská florbalová federace neviděla možnost, jak turnaj v roce 2021 uspořádat. Jsme otevřeni tomu, uspořádat turnaj v letech 2022 nebo 2023 na stejném místě se stejným organizačním týmem, ale potřebujeme k tomu ještě určitá opatření,“ uvedl pak výkonný ředitel Swiss Unihockey Michael Zoss.

Champions Cup 2022 se měl původně konat ve Finsku, ale vše se ještě může změnit. „IFF rozhodne o pořadatelích Champions Cupu v letech 2022 a 2023 později v roce 2021, také s ohledem na posun mužského světového šampionátu na prosinec 2021, s tím, že k diskusi budou přizváni také zástupci obou fedrací, tedy finské a švýcarské,“ řekl generální sekretář Mezinárodní florbalové federace John Lijelund.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*