Petri Kettunen byl s útočnou hrou národního týmu spokojen. Foto: Martin Flousek, Český florbal Finský kouč českého národního týmu Petri Kettunen. Foto: Martin Flousek, Český florbal
13. 11. 2020 Reprezentace - Muži (2) KOMENTÁŘŮ

Kettunen pokračuje! Finský stratég povede Čechy na odloženém MS, vzdal se nové práce

 Petri Kettunen povede českou mužskou reprezentaci na odloženém světovém šampionátu mužů, který se měl původně konat za necelý měsíc, ale pandemie viru COVID-19 znamenala jeho odložení na příští rok. Kettunen u toho bude jako hlavní trenér, na úkor působení u české reprezentace se ale musel vzdát své plánované pracovní pozice ve Finsku.

Pro mužskou reprezentaci je to turbulentní rok, část hráčů pod Kettunenem totiž již více než rok odmítá reprezentovat, včetně bývalého kapitána Matěje Jendrišáka, nicméně Kettunen dostal důvěru, vybudoval prakticky nový tým a povede jej také na odloženém světovém šampionátu.

Petri Kettunen pokračuje také proto, že se vzdal své pozice ve sportovním centru ve finském Eerikkilä. „Zvažovali jsme různé varianty i s ohledem na to, že kouč Kettunen měl od února nastoupit do nového zaměstnání ve Finsku. Nakonec jsme se ale po společné diskuzi, vyhodnocení si fungování v posledních měsících a s přihlédnutím k pozitivní atmosféře v týmu dohodli na prodloužení stávající smlouvy do mistrovství světa v roce 2021,“ uvedl v tiskové zprávě předseda reprezentační komise Václav Culka.

Finský kormidelník měl ale jasnou prioritu. „Je pravda, že jsem si musel vybrat. Mým hlavním zájmem bylo ale pokračovat u české reprezentace, tomu jsem vše uzpůsobil. Cítím z týmu obrovskou chuť, šanci na společný úspěch a těším se na společný rok,“ říká Petri Kettunen.

Podle Filipa Šumana jde o krok, který zajistí kontinuitu. „Byl to logický návrh. Myslím, že reprezentaci možná čeká jeden z nejtěžších roků z hlediska společné přípravy. Je možné, že první větší herní akce může národní tým čekat třeba až na podzim. Petri ale hráče dobře zná a věřím, že tým bude moci v čele s trenérem Kettunenem bojovat o medaile na šampionátu v roce 2021,“ řekl prezident Českého florbalu.

Spokojen je také nový kapitán Patrik Dóža. Při ohlášení odložení mistrovství světa jsme byli všichni zklamaní. S pokračováním Peteho a posunem na prosinec 2021 získal náš mladý tým rok přípravy navíc. Toho se pokusíme maximálně využít. Věřím, že budeme příští rok na šampionátu úspěšní,“ uvedl.

Je možné, že dojde ke změnám v realizačním týmu, když současní asistenti potřebují vyřešit své pracovní závazky.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*