Matyáš Šindler (vlevo) zapsal v duelu proti svému bývalému klubu pět bodů. Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal Matyáš Šindler (vlevo) zapsal v duelu proti svému bývalému klubu pět bodů. Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal
16. 11. 2020 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Vítkovicím vyšel restart, Derby s ostravským FBC ovládly 9:3! Řádili Šindler s Delongem

Přes měsíc si museli počkat florbaloví příznivci na utkání nejvyšší soutěže. Restart Livesport Superligy obstaralo ostravské derby mezi domácím FBC a hosty z Vítkovic. Ti od začátku dominovali a nakonec zvítězili vysoko 9:3. Pěti body se na triumfu podílel bývalý hráč FBC Matyáš Šindler. Hattrick a jednu asistenci navrch zapsal Adam Delong.

Vítkovičtí vlétli do utkání ve velkém stylu. Už ve třetí minutě se z hranice velkého brankoviště prosadil Tomáš Sladký. Hostujícímu celku vyšel zejména konec první části. Postupně se prosadili Šindler, znovu Sladký a Delong. Ostrava sice ve druhé třetině zkorigovala duel jednou trefou, ve třetím dějství ale inkasovala dalších pět branek a nakonec prohrála 3:9.

„V přípravě na zápas jsme si udělali nějaké přáteláky mezi sebou a měli jsme hodně tréninků. Myslím si, že po fyzické stránce to nebylo špatné, ale ten deficit tam samozřejmě je,“ popsal v pozápasovém hodnocení kouč vítězného celku Pavel Brus, jak specifická byla příprava po tak dlouhé době a ještě v omezených podmínkách.

„Vítkovice nás předčily prakticky ve všem. Je to strašně komplexní tým. Aktuálně nejlepší v Česku podle toho, jak jsou kondičně připraveni a jakou intenzitu má jejich hra. Bylo to pro nás těžké. Nemyslím si, že jsme zahráli tak špatný zápas, ale Vítkovice nás nutily řešit situace rychle a dostávaly nás pod tlak,“ přidal svůj pohled na střetnutí ostravský trenér Jakub Robenek.

Televizní předehrávka 13. kola:

FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 3:9 (0:4, 1:0, 2:5)
Branky: 29. Dohnal (Soukup), 53. Herblich (Lipový), 54. Klimscha (Sládek) – 3. Sladký (Choma), 17. Šindler (Nehera), 19. Sladký (Švajný), 19. Delong (Šindler), 41. Delong (Šindler), 41. Sidunov (Hájek), 44. Delong (Šindler), 50. Gattnar (Šindler), 60. Besta (Delong).