Filip Forman v dresu Kalmarsundu. Foto: FbŠ Bohemians Filip Forman v dresu Kalmarsundu. Foto: FbŠ Bohemians
16. 11. 2020 Švédsko (6) KOMENTÁŘŮ

Forman setnul Sirius třemi body a s Kalmarsundem stále vede superligu

Filip Forman zažil ve švédské superlize bodově nejbohatší večer. K jedné trefě přidal dvě asistence a Kalmarsund porazil Sirius 10:5. Celek z Färjestadenu stále vede SSL, na druhou Storvretu má jednobodový náskok. Na třetí příčku se vyšplhalo Pixbo, jemuž gólem k výhře dopomohl Marek Beneš. Jedním bodem se blýskl také Jakub Bína a byl u cenné výhry Dalenu.

Kalmarsund měl skvělý vstup do utkání a už v 16. minutě vedl 5:2. Právě u páté trefy hostů asistoval Forman, druhou nahrávka pak talentovaný útočník zapsal v prostřední části. Svůj druhý přesný zásah ve švédské nejvyšší soutěži si osmnáctiletý forvard schoval na 43. minutu utkání, přičemž mu asistoval legendární Kim Nilsson. Modročerní vyhráli i sedmé utkání v nové sezoně.

Na vítěznou vlnu najelo Pixbo. Lišky ovládli třetí zápas v řadě a opět se na tom podílel také český reprezentant Marek Beneš. 13 minut před koncem obstaral vítěznou trefu svého celku a Pixbo nakonec vyhrálo na půdě Jönköpingu 7:4. Beneš má na kontě šest gólů a po Matějovi Jendrišákovi je stále druhým nejproduktivnějším Čechem v SSL.

Ve statistikách se v 9. kole švédské superligy objevil i Jakub Bína. A společně s českými parťáky Jakubem Gruberem, Markem Korychem a Filipem Zakonovem mohl slavit cenný skalp Falunu, Dalen zvítězil 5:4. Bína pomohl nastartovat obrat, hosté totiž prohrávali po první části už 0:3. Pak ale čtyřmi góly v řadě obrátili vývoj na svou stranu a nakonec slavili zisk tří bodů.