Švýcarsko slaví postup do semifinále světového šampionátu. Foto: Michael Peter, IFF Fanoušci Švýcarska. Foto: Michael Peter, IFF
18. 11. 2020 Švýcarsko (7) KOMENTÁŘŮ

Švýcarský lockdown pokračuje: Poháry se ruší, nejvyšší soutěže až příští rok

 Švýcarský florbalový lockdown pokračuje. Tamní federace ve středu oznámila, že prodlužuje pauzu v pořádání veškerých ligových zápasů minimálně do konce roku 2020. Pokračuje tak uzávěra soutěží, která trvá od 23. října.

Situace ve Švýcarsku je poměrně komplikovaná, federální vláda totiž od 29. října na dobu neurčitou zakázala amatérský sport s platností na dobu neurčitou, přičemž sportovat mohou osoby do šestnácti let věku. Podle nařízení jednotlivých švýcarských kantonů pak je nebo není povoleno trénovat.

Teoreticky by se mohlo pokračovat v obou nejvyšších soutěžích, které jsou podle metodiky Federálního úřadu pro zdraví a sport a Švýcarského olympijského výboru považovány za poloprofesionální soutěže, k tomu nakonec ale po usnesení pracovní skupiny Švýcarské florbalové federace nedojde.

Podle prezidenta Švýcarské florbalové federace se jedná o správné rozhodnutí. „K rozhodnutí jsme přistoupili zodpovědně již v říjnu a chceme tak učinit také nyní. Situace ohledně denních přírůstků potvrzených případů nákazy virem COVID-19 se stabilizuje, přesto se ale stále jedná o vysoká čísla, proto si myslíme, že jsme učinili správné rozhodnutí. Samozřejmě nás mrzí, že nemůžeme hrát, ale pevně věříme, že se situace díky přijatým a přísným opatřením uklidní a my budeme moci od ledna opět hrát,“ uvedl v tiskové zprávě Daniel Bareiss.

Švýcarská florbalová federace rovněž rozhodla o zrušení Swiss Cupu a Švýcarského ligového poháru. Kromě těchto dvou pohárových soutěží se neuskuteční ani Champions Cup 2021, který se měl ve Wintherthuru konat na začátku ledna 2021.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Tom napsal:

  Tak kolik hráčů ze Švýcarska půjde hrát a trénovat k nám?:))

 • chodovsky patriot napsal:

  urcite mrak – hlavně na Kladno, do Bohemky, Liberce a Pardubek, Morava = Asie

  • ostravský patriot napsal:

   A z jak dálného východu píšeš Ty? Tady v Asii ještě 7.19 dnes nbylo…

  • včelka napsal:

   Je to tak – lokdaunem zlomený Hofbauer už volal na Kladno Riebauerovi a žadonil o angažmá 😎

   • hudino napsal:

    Ještě že ukončil kariéru , jinak by už Pazdič žhavil drát.
    A jinak vzhledem k tomu, že našinci chodili i do třetí ligy, snad se můžeme těšit na první zahraniční posily v Horní Suché, nebo v Čwlákovicích

    • XAXA napsal:

     Jenom škoda, že už se taky asi nerozjedou do konce roku, zahrát si v Litvínově je určitě Pylsyho mokrej sen

 • abcd napsal:

  Vy z toho snad máte radost

Napsat komentář

*