Filip Forman v dresu Kalmarsundu. Foto: FbŠ Bohemians Filip Forman v dresu Kalmarsundu. Foto: FbŠ Bohemians
22. 11. 2020 Švédsko (11) KOMENTÁŘŮ

Chceme Filipa Formana natrvalo! Kalmarsund rozjel sbírku, za dva dny potřebuje 250 tisíc

 Juniorský mistr světa Filip Forman zaujal a Kalmarsund by jej rád měl ve svém kádru natrvalo. Má to ale háček, osmnáctiletý hráč má dohodu s Bohemians a řeší se také jeho studia. Kalmarsund tak rozjel bleskovou sbírku, která má za cíl dosáhnout mety 100 000 švédských korun, v přepočtu tedy zhruba 250 tisíc korun v českých korunách.

Původně měl Forman odehrát poslední utkání včera proti Falunu, jenže zazářil čtyřmi góly a s celkovým zápisem 14 bodů v sedmi zápasech se stal zajímavým zbožím. Kalmarsund tak nyní řeší, jakým způsobem by bylo možné si Formana ve svém kádru ponechat.

A management klubu přišel s poměrně neotřelým řešením: pomocí platformy Swish s hastagem #FormanSkaStanna vyhlásil sbírku, která má za cíl během 48 hodin přinést výdělek 100 000 švédských korun, v přepočtu zhruba 257 tisíc českých korun, dá se předpokládat, že mezi Formanem a Bohemians totiž existuje určitá dohoda o tom, že se hráč vrátí, ze které by logicky musel být vyplacen.

Generální manažer týmu upozorňuje na aspekt studia. „Cílem je, aby s námi zůstal. Ale jsou v tom různé aspekty, nejen ekonomické, je to částečně o Bohemians a částečně o studiu. Je jasné, že nepřeruší školu kvůli tomu, aby s námi byl pár měsíců, uvidíme, jestli situace půjde vyřešit distančním studiem,“ řekl innebandymagazinet.se Per Visberg.

V neděli dopoledne klub na svém Facebooku informoval, že po prvních 12 hodinách sbírky je na účtu 18 157 SEK.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Tom napsal:

  Gratuluji Bohemce k odstřelení si sezóny, kde konečně mohla hrát o nej čtyřku a medaile. Buď přijde o nej hráče a nebo ho udrží naštvaného s blbou atmosférou v kabině a ještě jí po sezoně zdrhne zdarma.

  • Taky Petr napsal:

   Nevíte, o čem píšete. V životě jsem neviděl FF s blbou náladou, jeho věčný úsměv často okolí až štve. Blbou náladu v kabině dokáže vyvolat tak akorát Bedla. O nějakém zdrhnutí zadarmo nemůže být řeč.

 • Tomáš Hnusný napsal:

  Libi se mi jak zdejsi, radoby novinar, Misa Dannhoferu taha informace z paty, rukavu a nevim odkud jeste. Svedove muzou vybrat klidne 200k SEK a staci jedno krasne NE od Bohemky a cely pribeh se zborti jako domecek z karet.

  Navic si muzou Formana podepsat na tri roky s vykupni klauzuli v astronomicke vysi a po sezone zadarmo urcite neodejde. V Bohemce nejsou hloupi lide, to se nebojte.

  • Proč? napsal:

   Taky dobrej plk Tomasi. Kalmarsund si tu castku asi nevycucal z prstu. Nemusí to tak dopadnout, ale predpokladejme, že kdyz jednaji verejne, tak se o tom s Bohemkou minimalne bavili.

   Filip navic (dle matriky) nemel a nema smlouvu s evidencnim dodatkem, takze z hlediska mezinarodniho prestupu mu papirove nic nebrani odejit ven kdykoliv. Patrne to neudela, protoze je odchovancem, ma tam brachu a bratrance s Kalmarsundem ma Bohemka dobre vztahy a budou se chtit dohodnout.

   Kazdopadne na podpis smlouvy museji byt vzdy 2 a nevidim jediny rozumny duvod, proc by to ted Filip delal, kdyz by mu to nic neprineslo a svazalo mu to ruce.

   • Taky Petr napsal:

    Protože je to narychlo zorganizovaná sbírka po zápase s Falunem,částka je nadhozená. FF jede zpět domů, jeho další hráčský osud má v rukou on sám a Bohemka, nikoliv Kalmarsund.

  • Kuki napsal:

   No, chladnou logikou. Přestupem se smlouvy ruší. Maximálně podepsal dohodu o návratu se smluvní pokutou – což bude těch 250 tisíc. Pokud by nedal Forman švédům příslib, že tam chce, nesháněli by prachy. Nic víc v tom nevidím. Bohemka jen byla extrémně hloupá. Ale mohla být i víc, viz. Vítkovice, které přišly o Kubečkovou bez aspoň finanční náhrady, co by mohly použít na podmínky pro stávající hráčky či mládež.

   • JV napsal:

    Jak víte, že Vítky o ni přišly bez náhrady?

    • Kuki napsal:

     Máte pravdu, že nevím, jen vycházím z toho, že by se to vědělo a ten jejich šéf by tak nesoptil.

     • Taky Petr napsal:

      Kubečková šla do Pixba původně jen trénovat. Pixbo projevilo zájem a následoval přestup, s podpisy a kompenzací. U TK jde bezpochyby výrazně qo uraženou ješitnost, protože s Kubečkovou byly v klubu jiné plány a vzepřela se nastavené strategii vedení klubu.

     • Tomáš Krásný napsal:

      Já přece vůbec nesoptím, že by odešla bez kompenzací. Mě vždycky akorát mrzí, když se nedodrží, co bylo dohodnuto. Já byl vychováván tak, že dohody se ctí. Kdo, mě zná, mi může vyčítat ledacos, ale na dodržení dohod si zakládám. Je ale fajn, že anonymní diskutéři vždycky ví, co si myslím 🙂

     • Taky Petr napsal:

      Pro TK:
      Souhlasím, že dohody se mají plnit, o tom žádná. Uraženou ješitností jsem nemyslel nic zlého, prostě fakt, že nastavené postupy a pravidla byly porušeny a že nastala situace, kdy vznikla smluvně nepokrytá situace, na kterou se doplatilo nedodržením dohody ze strany hráčky. Osobně i profesně nepříjemné.

Napsat komentář

*