Skvělý obrat Black Angels! Andělé otočili duel s Vinohrady během pár minut. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady, Český florbal Skvělý obrat Black Angels! Andělé otočili duel s Vinohrady během pár minut. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady, Český florbal
29. 11. 2020 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Superliga se rozjela naplno! Black Angels otočili duel s SKV a potrápili Boleslav

O víkendu byla konečně na programu větší porce superligových zápasů. Sebevědomě vstoupili po restartu do nejvyšší soutěže Bohemians, kteří nasázeli České Lípě 15 branek. Pět bodů si do tabulky připsal střešovický Tatran. Solidně si vedli také Black Angels. Ti nejprve během minuty a půl na Vinohradech stáhli třígólové manko a nakonec se radovali z triumfu. V neděli pak „andělé“ trápili Mladou Boleslav a posléze prohráli pouze o gól.

Víkendový program odstartoval na Podvinném Mlýně. Sparta měla utkání s Hattrickem pevně v rukou a ve 37. minutě zvyšoval domácí útočník Josef Juha už na 5:0. Jenže hosté ještě dokázali duel zdramatizovat. Dvakrát se prosadil René Slezák a Tomáš Brom půl minuty před koncem vsítil kontaktní trefu. Víc už ale Hattrick nestihl, a sparťané tak uhájili těsný náskok.

V Riegrových sadech se hrálo napínavé utkání. Vinohradští ve třetí části v rozmezí dvou minut přidali dva přesné zásahy a utekli na třígólový rozdíl. Black Angels si vzali oddechový čas a po něm přišel uragán. Nejprve se do odkryté sítě prosadil Matěj Boček, po něm zakončil rychlý ťukes Jan Kopecký a vyrovnání zařídil střelou ze vzduchu Jakub Renčín.

Stejný hráč pak krásně rozehrál standardní situaci na Filipa Neklana, který vystřelil hostům vítězství. Neklan přitom v elitní formaci zaskakoval za zraněného tahouna Jakuba Bočka. „Pro nás strašně důležité tři body. I když se to pro nás nevyvíjelo dobře, tak jsem cítil, že hrajeme dobře s míčkem, ale bylo to bez střelby a 50 minut jsme se trápili v zakončení. A pak nám to tam začalo padat,“ zhodnotil duel asistent trenéra Black Angels Petr Pajer.

Zpočátku to nevypadalo, že by si měli Střešovičtí dokráčet pohodlně pro tři body. Ostrava už v šesté minutě vedla 2:0. Domácí ale ještě do úvodní přestávky srovnali a ve druhém dějství zadělali na výhru. Ve zbytku střetnutí už Ostravští nedokázali Tatranu konkurovat a nakonec odjížděli z Prahy s debaklem 3:11. Čtyřmi body řídil výhru Pražanů Ondřej Němeček. Třikrát se do statistik zapsal Matěj Havlas.

Nejen Black Angels se postarali v 8. kole Livesport Superligy o vydařený obrat. Solidní otočka se povedla také florbalistům Liberce. Ti prohrávali na hřišti Otrokovic po úvodních dvaceti minutách 0:4. Ještě ve 39. minutě to bylo 5:2 pro pantery. Jenže třetí třetina vyšla Severočechům a zejména Jakubovi Kopeckému, který se podílel na obou brankách Liberce, po kterých hosté srovnali na 5:5. Vítěznou branku zapsal minutu před koncem prodloužení Tomáš Dlesk. Liberec vyhrál v Otrokovicích 6:5.

Svého soupeře po restartu nejvyšší soutěže nešetřili Bohemians. „Klokani“ v době, kdy se v tuzemsku nehrálo, poslali do severských zemí několik svých hráčů a ti přijeli zpět do Česka pěkně rozehraní. Zelenobílí nastříleli České Lípě celkově 15 branek. Šesti body přispěl skvěle hrající Filip Forman, který v uplynulých týdnech učaroval svými výkony i slavnou SSL. Matěj Pěnička nasbíral pět bodů a Mikuláš Forman zkompletoval hattrick a navrch dvě asistence.

„Na začátku na nás byla znát trochu nervozita po delší pauze, ale myslím, že jsme to zvládli obstojně,“ hodnotil duel právě třígólový střelec Mikuláš Forman. „Pro nás pozitivní. Vyhráli jsme a dali jsme celkem dost gólů. Samozřejmě vždycky se tam najdou nějaké věci, které si úplně nepřejeme, ale tři body, jasná výhra. Jsme spokojení,“ pronesl po zápase kouč Michal Jedlička.

Tatran dokázal zvítězit i ve druhém utkání víkendu, byť až po prodloužení. Naopak brněnský Hattrick zapsal dvě těsné porážky. Tentokrát měli Brňané k výhře blíž než proti Spartě. V 57. minutě totiž David Coufal poslal Hattrick do vedení. Do konce zápasu zbývalo něco přes tři minuty, jenže Tatran se nadechl k vyrovnání a hru bez brankáře zužitkoval Martin Pánek. Na konci prodloužení rozhodl o druhém bodu pro Střešovické Filip Langer. Dařilo se opět Havlasovi, který znovu zaknihoval tři body.

Vinohradům superligový restart nevyšel a po sobotním promarněném utkání s Black Angels přišla facka v České Lípě v podobě jedenácti inaksovaných branek. Domácím se dařilo v útoku a ve 29. minutě vedli už 6:1. V úvodních deseti minutách závěrečného dějství navíc Českolipští přidali dalších pět branek a definitivně rozhodli o osudu zápasu. Nic s tím neudělal ani hostující Lukáš Gregor, jenž zapsal čtyři přesné trefy.

Suverénní zůstávají v superlize Vítkovice. Svěřenci Pavla Bruse dokázali zastavit rozjeté Bohemians, přestože se „klokani“ v závěru odhodlali ke stíhací jízdě. Ale postupně. V sedmé minutě to pro hosty z Prahy vypadalo nadějně. Po Janu Maličovi se prosadil ještě Viktor Kopecký a Bohemka vedla 2:0. Pak přišel obrat a Ostravané vsítili sedm branek v řadě.

Až pak se zelenobílí dostali zpět do hry. V rozmezí od 45. do 56. minuty vsítili pět gólů a závěr zdramatizovali. Vítkovice už si ale tři body nenechaly utéct a nakonec vyhrály 8:7. Čtyřmi body (1+3) se na tom podílel Marek Matejčík. „Měli jsme trochu vlažnější vstup do zápasu, potom jsme se postupně rozehrávali a třetí třetina byla taková divočina a nedokážu říct, proč to vzniklo,“ bilancoval zápas trenér lídra tabulky Pavel Brus. V pondělí se Vítkovice představí na půdě Liberce.

Šlágr devátého kola se odehrál na Jižním Městě, kam přijela Sparta. Domácí si rychle vytvořili tříbrankový náskok, který jim ale vydržel pouze do 23. minuty, to za hosty srovnal Ondřej Hurt. Sparťané navíc neproměnili dvě trestná střílení, konkrétně se exekuce nezdařila jak Radimu Křenkovi, tak ani Josefu Juhovi. To nakonec mohlo hosty mrzet. Chodov si totiž vzal vedení zpět a vítěznou trefu si připsal v 50. minuty kanonýr Tom Ondrušek. Vítězství Chodovských zpečetil v závěru Marek Vávra.

„Zápas byl celkově hodně vyrovnaný a plný soubojů. Všichni jsme to odmakali a podali jsme dobrý výkon,“ byl rád nejlepší hráč domácího celku obránce Jiří Bauer. Chodov musí rychle zregenerovat, už v pondělí se totiž utká před kamerami ČT sport s Mladou Boleslaví na jejím hřišti. Duel je na programu od 19:30.

Mladá Boleslav se na pondělní televizní utkání naladila čtvrtou výhrou v aktuálním ročníku. S Black Angels ale nakonec měli Středočeši více starostí, než si asi dokázali před duelem představit. Na konci druhé třetiny to bylo 7:3 pro Boleslav, která tak zdárně kráčela pro tři body.

Ve třetí části ale byli lepší domácí. Tři slepené góly daly vzpomenout na sobotní obrat v Riegrových sadech. Středočeši nakonec po dramatickém závěru vyhráli 9:8. Tři asistence nasbíral rekordman Jiří Curney a v nejvyšší soutěži už v počtu bodů dosáhl na číslovku 700! „Andělům“ nestačil ani čtyřgólový výkon Tomáše Hanáka.

Bez bodu vyšli z víkendových zápasů florbalisté Ostravy, ačkoliv to proti otrokovickým Panthers dlouho vypadalo nadějně. Wojciech Malajka vsítil ve třetí části dva slepené góly a poslal Ostravu do vedení. Úplný závěr ale ostravskému FBC vůbec nevyšel. V čase 57:15 se poprvé prosadil Peter Nehila. O dvě minuty později se slovenský forvard trefil podruhé a obrat dokonal osm vteřin před závěrečnou sirénou Ladislav Gal. Otrokovice vybojovaly první výhru v nové sezoně.

Výsledky 8. kola Livesport Superligy:

Sparta Praha – FBŠ Hattrick Brno 5:4 (1:0, 4:1, 0:3)
Branky: 13. Ujhelyi, 22. Beneš (Krbec), 24. M. Krbec, 33. Ujhelyi (Krbec), 37. Juha (Hurt) – 40. Slezák (Juhaňák), 54. Coufal (Juhaňák), 59. Slezák (Brom), 60. Brom (Juhaňák).

TJ Sokol Královské Vinohrady – Black Angels 5:6 (1:1, 2:1, 2:4)
Branky: 6. Gregor, 27. O. Stuchlík (Hartman), 30. Strachota (Svoboda), 48. Strachota (M. Bína), 50. Lanc (Skřivánek) – 9. R. Hanák (T. Hanák), 32. Burian (Hněvkovský), 52. Ma. Boček (Neklan), 53. Jan Kopecký (Burian), 54. Renčín (Hromada), 56. Neklan (Renčín).

Tatran Střešovice – FBC Ostrava 11:3 (2:2, 4:1, 5:0)
Branky: 9. Pánek (Tlapák), 17. Němeček (Šindelář), 26. Malajka (vla.), 29. Sládeček (Meliš), 35. Němeček (Langer), 38. Meliš (Němeček), 41. Havlas (Brautferger), 42. Novotný (Jak. Kolísko), 47. Langer (Němeček), 50. Brautferger (Havlas), 59. Havlas (Vítovec) – 3. Eichner (Lipový), 6. Dohnal (Soukup), 27. Pešat (Eichner).

Panthers Otrokovice – FBC Liberec 5:6 (4:0, 1:3, 0:2 – 0:1) po prodl.
Branky: 14. Nehila (Michal Nagy), 14. Gál (Medek), 16. Michal Nagy, 17. Vykopal (Koláčný), 39. Grlický (Gál) – 25. Ferdan (Valeš), 35. Janeček (Ferdan), 40. Rozkovec (Jakub Kopecký), 45. Jakub Kopecký (Kološ), 48. Světlík (Jakub Kopecký), 65. Dlesk (Valeš).

FbŠ Bohemians – FBC Česká Lípa 15:6 (5:2, 4:2, 6:2)
Branky: 8. Tomčo (M. Forman), 8. Pěnička (F. Forman), 9. M. Forman (Tomčo), 13. M. Forman (Tomčo), 17. P. Šebek (F. Forman), 22. Buršík (Krebner), 33. F. Forman, 36. Pěnička (Malič), 39. F. Forman, 44. M. Forman (Tomčo), 49. Šárka (F. Forman), 53. V. Kopecký (M. Forman), 54. Pěnička (F. Forman), 54. Krebner (Čihák), 57. Pěnička (P. Šebek) – 4. Krajcigr (Ekl), 13. Jireček (Hřebřina), 40. Krajcigr, 40. Vavruška, 44. Jireček (Vlček), 57. Jireček (Vlček).

Výsledky 9. kola Livesport Superligy:

FBŠ Hattrick Brno – Tatran Střešovice 3:4 (0:1, 1:0, 2:2 – 0:1) po prodl.
Branky: 27. Leško (Hrazdira), 41. Hemerka (Slezák), 57. Coufal (Slezák) – 20. Brautferger (Havlas), 41. Havlas (Langer), 58. Pánek (Meliš), 65. Langer (Havlas).

FBC Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 11:5 (4:1, 2:2, 5:2)
Branky: 5. Krajcigr (Štěrba), 6. Jirsa (Krajcigr), 13. Jirsa (Kadlec), 17. Krajcigr (Štěrba), 21. Kopič (Krajcigr), 29. Krajcigr (Ekl), 46. Krajcigr (Štěrba), 47. Ekl (Kopič), 47. Karel (Vavruška), 48. Kopič, 50. Kopič (Krajcigr) – 7. Gregor (O. Stuchlík), 30. Gregor (Bína), 38. Gregor (Bína), 52. O. Stuchlík (Skřivánek), 56. Gregor (Strachota).

1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 8:7 (1:2, 5:0, 2:5)
Branky: 18. Kaleta (Choma), 28. Jan Šebesta (Matejčík), 32. Gattnar (Delong), 37. Matejčík (Hájek), 38. Delong, 40. Hubálek (Matejčík), 42. Kuczera (Choma), 46. Hubálek (Matejčík) – 3. Malič (F. Forman), 7. V. Kopecký (Pěnička), 45. F. Forman (Malič), 48. Vojtíšek (Malič), 49. Vojtíšek (F. Forman), 51. V. Kopecký (Růžek), 56. Krebner (V. Kopecký).

Florbal Chodov – Sparta Praha 6:4 (3:1, 1:3, 2:0)
Branky: 5. M. Vávra (Sýkora), 7. Strnad (Plíhal), 7. Mikeš (Ondrušek), 38. J. Koutný (Majer), 50. Ondrušek (Podhráský), 56. M. Vávra (Sýkora) – 20. Ujhelyi (Zouzal), 23. Kolstrunk (Mart. Beneš), 23. Hurt (Juha), 40. Juha (Hurt).

Black Angels – Florbal Mladá Boleslav 8:9 (1:2, 2:5, 5:2)
Branky: 3. T. Hanák (Novotný), 26. Renčín, 34. R. Hanák (T. Hanák), 43. Ma. Boček (Renčín), 48. T. Hanák (Straka), 52. T. Hanák (TS), 54. T. Hanák (Rulíšek), 58. Ma. Boček (Ludvík) – 3. J. Bína (Curney), 8. D. Šebek (Zakonov), 25. Tokoš (D. Šebek), 33. J. Bína (Natov), 35. Tichý (Tomáš Chroust), 39. Komárek (Pařízek), 40. Natov (Curney), 54. Natov (Krzyžanek), 58. Krzyžanek (Curney).

FBC Ostrava – Panthers Otrokovice 6:7 (2:2, 2:1, 2:4)
Branky: 15. Dohnal (Jakubec), 17. Jakubec (Dohnal), 24. Kittel (Pešat), 27. Kittel (Herblich), 54. Malajka (Sládek), 55. Malajka (Malina) – 4. Červenka (Pšenčík), 18. Kvapil (Vykopal), 40. Gál (Szweda), 42. Grlický, 58. Nehila (Hronek), 60. Nehila (Hronek), 60. Gál (Szweda).