Duel extraligy žen mezi Tatranem a Bulldogs Brno. Foto: Tatran Střešovice Duel extraligy žen mezi Tatranem a Bulldogs Brno. Foto: Tatran Střešovice
1. 12. 2020 Ostatní (3) KOMENTÁŘŮ

Soutěže včetně extraligy žen mají zatím stopku, Hnilička ale za halové sporty bojuje

 Florbalistky a florbalisté zatím nemohou pokračovat v přerušených soutěžích. Česká republika se sice posunula v rámci systému PES na třetí stupeň, sportování ve vnitřních prostorách je ale povoleno pouze s nasazenou rouškou. Kromě tohoto – hypoteticky splnitelného pravidla – však platí také omezení na maximální počet deseti osob.

Opatření o nutnosti sportovat v uzavřených prostorech s nasazenou rouškou vyvolalo bezprostředně po vládním oznámení velkou vlnu nevole, nicméně kromě něj platí také omezení na počet deseti osob v prostoru, což kromě samotné přípravy také prakticky znemožňuje konání jakéhokoliv soutěžního utkání v kolektivním sportu.

Problému si je kromě České unie sportu nebo Českého olympijského výboru vědoma také Národní sportovní agentura, vedená Milanem Hniličkou. „Budeme jednat o povolení všech členů jednoho týmu pro tréninky a zvýšení počtů pro soutěže, jejichž konání současný stav neumožňuje,“ komentoval rozhodnutí její tiskový mluvčí Jakub Vrána.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný je ale ve svém stanovisku zatím neoblomný. „Uvědomujeme si, že zvlhlá rouška není ničím optimálním. Smyslem opatření ale je, aby maximum sportovních aktivit probíhalo venku a minimum vevnitř,“ uvedl ministr, přestože v úterý začal poslední měsíc v roce a teploty se drží jen pár stupňů nad nulou…

Sportovat tak ve vnitřních prostorách nemohou ani děti. Ministr naznačuje, že dříve než 12. prosince na situaci nic měnit nechce. „Uvědomme si, že před třemi týdny jsme sháněli, jestli nám ze zahraničí někdo půjčí ventilátor a jestli k nám přijedou zahraniční lékaři,“ odpověděl na kritiku.

Nadále tak platí, že se mohou konat pouze povolené soutěže, ve kterých hráči a hráčky podstupují pravidelné testování pomocí PCR testů. To je případ rovněž Livesport Superligy ve florbale.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • ČOKL napsal:

    Hezky si to uprostřed boje zase upravili, na začátku když udělali toho jejich čokla tak bylo napsáno, že při posunu na 3.stupeň budou soutěže povoleny a zase najednou omezujeme počet lidí, nasazujeme roušky. Čili styl chtěli jste sportovat tak vám to povolíme, ale nastavíme taková pravidla, která nezvládnete splnit a stejně se hrát nebude

  • Kaja napsal:

    Vláda týrá lidi a naše děti a naše vlastní zdraví. Všichni potřebují pohyb.

  • ostravský patriot napsal:

    Takže soutěže mimo SUPERLIGY mohou nadále trénovat pouze venku?

Napsat komentář

*