Florbalisté Mullsjö dokázali dvakrát zvítězit. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se Florbalisté Mullsjö dokázali dvakrát zvítězit. Foto: Per Wiklund, www.perwiklund.se
3. 12. 2020 Švédsko (1) KOMENTÁŘŮ

Mullsjö zaskočilo Storvretu i Falun a posunulo se do top 4. Češi v SSL tentokrát nebodovali

Mullsjö zažilo skvělý týden. Tradiční švédský klub nejprve v dohrávce 6. kola superligy porazil Falun 7:5 a následně si vyšlápl i na Storvretu, kterou zdolal 6:5 po prodloužení. Svěřenci Alexandera Bergströma se rázem vyhoupli mezi nejlepší čtyři celky soutěže. Žádný z Čechů se v posledních odehraných zápasech do statistik nezapsal.

Proti Falunu zářil Pelle Tarenius. 25letý forvard zapsal tři góly a nahrávku a velkou měrou přispěl k cennému skalpu. Proti Storvretě zase zazářili Sebastian Palmqvist (0+3) a Jesper Sankell (2+1). Mullsjö vyhrálo počtvrté z posledních pěti duelů a má stejný počet bodů jako třetí Dalen.

Český reprezentant Marek Beneš sice nerozšířil své bodové konto čítající sedm branek a čtyři asistence a nezasáhl do duelu s Höllvikens, jeho Pixbo se i tak radovalo z vysoké výhry 13:5. Řádili Felix Lanver (2+3) a Andreas Stefansson (2+2). Pixbo zůstává v horní polovině tabulky. V té se o skóre drží také Linköping. Tým Matěje Jendrišáka ale klopýtl na hřišti Jönköpingu, když padl 3:7.