Libereckým se zápas s Vítkovicemi vydařil. Foto: FBC Liberec Libereckým se zápas s Vítkovicemi vydařil. Foto: FBC Liberec
7. 12. 2020 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Liberec zaskočil dosud suverénní Vítkovice, Česká Lípa vyhrála na Chodově

Livesport Superliga se řítí dál v bláznivém předvánočním tempu. A o zajímavé výsledky není nouze. V sobotu klopýtl Chodov, který doma padl s Českou Lípou po divoké přestřelce 8:9. V neděli z favoritů selhal lídr tabulky. Vítkovice prohrály s Libercem 3:4 a zapsaly první bodovou ztrátu v aktuálním ročníku. Přitom v pondělí nasázely v předehrávce Severočechům 15 branek. Liberečtí se z tohoto těžké direktu vzchopili a berou z víkendu šest bodů.

Víkendový program byl zahájen v ostravské ČPP aréně, kam přijel právě Liberec. Hosté si od začátku šli za triumfem a po dvaceti minutách vedli 3:1. A když se v úvodu druhé části prosadili Patrik Rozkovec s Janem Světlíkem, vypadalo to s vyhlídkami svěřenců Zdeňka Skružného na bodový zisk velmi nadějně. Liberečtí nakonec zvítězili 9:3 a Prokop Ferdan zapsal hattrick.

Proti brněnskému Hattricku Vítkovice získaly už svou jedenáctou výhru v aktuálním ročníku. Po 15gólové nadílce do sítě Liberce i tentokráte Hájek a spol. nadělili soupeři velký brankový příděl. Brňané museli skousnout 13 míčků ve své síti. Hattricky zkompletovaly Rostislav Gattnar a Lukáš Hájek. Třemi body přispěli Adam Delong a Matyáš Šindler.

Sparta se na vítěznou vlnu vrátila na hřišti Otrokovic. V utkání se dařilo nedávným posilám pražského celku. Dvakrát se prosadil 17letý Matyáš Bachmaier, který ve Spartě hostuje z Kladna. Ve 12. minutě otevřel skóre další host na soupisce Pražanů Dominik Beneš. Sparťané si s pantery poradili a zvítězili 5:1. Dobrý výkon předvedl brankář hostů Martin Beneš, který držel čisté konto až do 58. minuty.

Jednoznačná záležitost pro domácí, kteří už v první třetině vsítili osm branek. Dva góly v úvodní dvacetiminutovce stihli dát Jiří Curney, Jan Natov a Tadeáš Chroust. Středočeši i v následném průběhu zápasu navyšovali skóre a nakonec nasázeli Pardubicím 16 branek. „Byli jsme chladnokrevní v koncovce,“ lebedil si po zápase kouč vítězného celku Petr Novotný.

Sobotní superligové utkání vůbec nevyšlo Chodovu. Celek z Jižního Města musel proti České Lípě na začátku druhé části dotahovat třígólovou ztrátu a během této bláznivé třetiny inkasoval celkem pět branek. Ve 48. minutě vyrovnal na 8:8 Tom Ondrušek, ale divoké utkání nakonec rozhodla vlastní branka Michala Podhráského. Česká Lípa odjela z Prahy se třemi body. „Úvod jsme měli dobrý, ale druhá třetina byla šílená. Nezodpovědnost všech hráčů, kteří jsou na hřišti,“ zlobil se kouč Chodova David Podhráský.

Největší překvapení se o víkendu urodilo na ostravské Dubině. Vítkovice do tohoto zápasu neztratily v superlize ani bod. Jenže už v 11. minutě prohrávaly 0:2 a jejich ofenziva nebyla tak výrazná jako v předešlých duelech. Ve druhé části šel Liberec znovu do vedení a ve 49. minutě Tomáš Dlesk zvyšoval svým druhým gólem v utkání už na 2:4. Vítkovičtí stihli skóre pouze zkorigovat a doma padli 3:4. „Myslím, že jsme překvapili domácí tým výbornou obranou a skvělým výkonem Ivana Ponomareva v brance,“ řekl po cenné výhře na hřišti lídra trenér Liberce Zdeněk Skružný.

Po dvou porážkách si alespoň částečně spravili chuť Black Angels, kteří zvítězili v Otrokovicích 5:4 po prodloužení. Přitom ještě pět minut před koncem „andělé“ prohrávali o gól. Vyrovnání v čase 55:05 zařídil Jan Pícha a ve druhé minutě prodloužení rozhodl o osudu duelu útočník Pražanů Jakub Renčín. Domácím na větší bodový zisk nestačily ani dvě trefy Františka Vykopala.

Ostrava napravila dojem z víkendu triumfem na hřišti České Lípy, naopak domácí nepotvrdili zisk tří bodů z horké chodovské půdy. Hráčům ostravského FBC se vydařil závěr první části a důležitou branku v prostředním dějství zapsal Marcel Jakubec. Ostrava odskočila zpět na rozdíl dvou branek a ve třetí třetině už pouze navyšovala rozdíl skóre. Pěti body se na triumfu hostů podílel Michal Sládek.

Vinohradským se v letošní sezoně zatím nedaří. Před týdnem ztratili slibně rozehraný duel s Black Angels a tentokrát neudrželi vedení na Spartě. Díky trefám Petra Hartmana a Martina Skřivánka vedli sokolové 2:0. Po sparťanském vyrovnání ještě dvakrát odskočili o gól, ale na obrat domácích ve třetí části odpovědět nedokázali. Vítěznou trefu obstaral tvrdou ránou pod břevno obránce Sparty Radim Křenek.

Šlágr nedělního kola se hrál na půdě střešovického Tatranu, kam přijela bojovat o druhou příčku Mladá Boleslav. V takticky hodně svázaném zápase nakonec oslavili tříbodové vítězství hosté. V sedmé minutě otevřel skóre Jan Natov poté, co zužitkoval křížnou přihrávku Patrika Suchánka. Domácí srovnali v úvodu druhé třetiny, kdy se prosadil Ondřej Sádlo. V polovině utkání přišlo rozhodnutí. Martin Tokoš nadvakrát překonal brankáře Kříže, a protože už žádný další gól nepadl, radovala se z těsné výhry Boleslav.

„Ve velké části utkání se nám dařilo hrát hru, kterou jsme chtěli předvádět. Boleslav je špičkový tým, ale my ukázali, že s nimi dokážeme hrát. K tomu, abychom je porazili, ještě potřebujeme doladit detaily,“ byl si po utkání vědom střešovický trenér Milan Fridrich. Jeho protějšek Petr Novotný vyzdvihl fair play gesto Ondřeje Němečka. „Klobouk dolů, že odvolal dvouminutový trest,“ poklonil se kouč obránci domácích.

Pátou porážku v řadě si připsaly Pardubice. Utkání s Chodovem Východočeši ztratili už v prvním dějství, po kterém prohrávali 1:6. Během pěti minut bleskově zkompletoval hattrick kanonýr Pražanů Marek Vávra. Hosté si konečné skóre pokazili až ve druhé půlce zápasu, ve které pětkrát inkasovali. Na jejich zisku tří bodů to už ale nic nepozměnilo. Čtyři body stejně jako Vávra zaznamenal i Tom Ondrušek.

Vydařený víkend korunovali florbalisté Bohemians domácím duelem s Hattrickem Brno. Po rozpačitém začátku otevřel skóre Jakub Šárka a „klokani“ postupně navyšovali náskok. V prostřední dvacetiminutovce vsítili pět branek a rázně nakročili k výhře. Konečný výsledek si svěřenci Michala Jedličky ještě trochu pošpinili obdrženými góly v závěrečném dějství, o výhru už ale nepřišli.

Výsledky 14. kola Livesport Superligy:

FBC Ostrava – FBC Liberec 3:9 (1:3, 1:4, 1:2)
Branky: 14. Malina (Malajka), 35. Šubert (Malina), 51. Malajka (Sládek) – 8. Wiener (Čermák), 9. Světlík (Balatka), 17. Ferdan (Janeček), 23. Rozkovec, 24. Světlík (Kološ), 35. Ferdan (Valeš), 36. Balatka (Kořínek), 46. Kološ (Valeš), 59. Ferdan (Wiener).

1. SC Vítkovice – FBŠ Hattrick Brno 13:1 (1:0, 5:0, 7:1)
Branky: 4. Gattnar (Besta), 21. Gattnar, 22. Hájek (Sidunov), 23. Delong (Šindler), 28. Delong (Nehera), 36. Matejčík (Hájek), 42. Hájek, 49. Jan Šebesta (Šindler), 50. Choma (Kuczera), 56. Kuczera (Hatala), 57. Gattnar (Šindler), 58. Hubálek (Matejčík), 59. Besta (Delong) – 55. Slezák (Létal).

Panthers Otrokovice – Sparta Praha 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Branky: 59. Vykopal (Kvapil) – 12. Dom. Beneš, 20. M. Krbec (Křenek), 26. Bachmaier (Kareš), 33. Kolstrunk (M. Krbec), 34. Bachmaier (Juha).

Florbal Mladá Boleslav – Sokoli Pardubice 16:2 (8:1, 2:0, 6:1)
Branky: 3. Natov (Bína), 3. Komárek (D. Šebek), 6. Curney (TS), 7. Natov (Suchánek), 8. Tadeáš Chroust (Řehoř), 14. Tadeáš Chroust (Tomáš Chroust), 17. Curney (D. Šebek), 17. Höffer (Tomáš Chroust), 23. Bína (Natov), 40. Tokoš (Komárek), 46. Suchánek (Curney), 46. D. Šebek (Komárek), 50. Řehoř (Zoufalý), 50. Natov, 54. Bína (Krzyžanek), 59. Řehoř (Korych) – 4. Smola, 54. Petržela (Teichman).

Black Angels – FbŠ Bohemians 4:10 (1:0, 0:4, 3:6)
17. T. Hanák, 44. Novotný (T. Hanák), 48. Ludvík (Renčín), 49. R. Hanák (T. Hanák) – 23. Buršík (P. Šebek), 26. Vojtíšek (F. Forman), 32. Pěnička (Krebner), 33. Šárka (Pěnička), 43. M. Forman, 44. P. Šebek (Malič), 46. F. Forman (Malič), 51. Čihák (Krebner), 52. Vojtíšek (P. Šebek), 57. F. Forman (Buršík)

Florbal Chodov – FBC Česká Lípa 8:9 (1:3, 6:5, 1:1)
Branky: 3. M. Vávra (Ondrušek), 26. Majer (J. Bauer), 26. Eremiáš, 28. Majer (J. Bauer), 29. Eremiáš (Řezáč), 32. M. Koutný (Majer), 40. M. Vávra (Mikeš), 48. Ondrušek (M. Vávra) – 16. Vlček (Kopič), 17. Semerád (Jireček), 17. Kopič (Krajcigr), 21. Krajcigr (Ekl), 27. Krajcigr, 32. Kadlec (Jirsa), 34. Ekl (Vybíral), 39. Semerád (Vybíral), 60. M. Podhráský (vlastní).

Výsledky 12. kola Livesport Superligy:

1. SC Vítkovice – FBC Liberec 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 15. Delong (Šindler), 29. L. Hájek (Matejčík), 54. L. Hájek (Hubálek) – 7. Dlesk (Klucho), 11. Wiener (Valeš), 37. Kořínek (Jakub Kopecký), 49. Dlesk (Baudisch).

Panthers Otrokovice – Black Angels 4:5 (1:2, 2:0, 1:2 – 0:1) po prodl.
Branky: 15. Vykopal (Gál), 28. Szweda (Jurčík), 32. Hrabal (Hronek), 46. Vykopal (Hrabal) – 5. V. Novotný (R. Hanák), 6. T. Hanák (R. Hanák), 41. Hromada, 56. Pícha (Bouček), 62. Renčín (Hromada).

FBC Česká Lípa – FBC Ostrava 2:9 (0:2, 1:1, 1:6)
Branky: 23. Fuchsig (Semerád), 57. Vybíral (Krajcigr) – 16. Šubert, 19. Pešat (Sládek), 33. Jakubec, 41. Malajka (Sládek), 45. Dohnal (Lipový), 49. Malajka (Sládek), 55. Kittel (Herblich), 59. Sládek, 60. Pešat (Sládek).

Sparta Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)
Branky: 22. M. Krbec (Zeman), 25. Dom. Beneš (Kolstrunk), 30. Kolstrunk (Zouzal), 49. Ujhelyi (Křenek), 53. Křenek (Zouzal) – 4. Hartman (Cabejšek), 18. Svoboda, 28. O. Stuchlík (Gregor), 37. Skřivánek (Hartman).

Tatran Střešovice – Florbal Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 23. Sádlo (Ja. Kolísko) – 7. Natov (Suchánek), 30. Tokoš (Komárek).

Sokoli Pardubice – Florbal Chodov 7:11 (1:6, 3:4, 3:1)
Branky: 9. Savický (P. Pakosta), 23. Černý (Smola), 37. Šmíd (Teichman), 40. Teichman (P. Pakosta), 46. Šmíd (Haleš), 47. Petržela (Žáček), 50. Teichman (P. Pakosta) – 8. Vošta (Řezáč), 13. M. Podhráský (J. Bauer), 14. M. Vávra (Ondrušek), 15. Řezáč (Eremiáš), 16. M. Vávra (Ondrušek), 19. M. Vávra (M. Podhráský), 22. Mikeš (Sýkora), 22. Ondrušek (M. Vávra), 29. Majer (J. Koutný), 38. Ondrušek (M. Podhráský), 48. M. Podhráský (TS).

FbŠ Bohemians – FBŠ Hattrick Brno 9:5 (2:1, 5:1, 2:3)
Branky: 10. Šárka (Malič), 16. Šárka (Malič), 27. Dobisík (V. Kopecký), 29. Pěnička (Malič), 35. Krebner (Krbec), 37. Šárka (Pěnička), 40. Pěnička (Malič), 44. Krbec (F. Forman), 59. Buršík (Vojtíšek) – 19. Martin Nagy (Juhaňák), 40. Brom, 54. Martin Nagy, 57. Kostka (Juhaňák), 58. Sládeček (Brom).