Dočká se restartu také extraliga žen? Foto: FBC ČPP Ostrava Dočká se restartu také extraliga žen? Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal
7. 12. 2020 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

Restart sotuěží: Extraliga žen a ostatní soutěže již o víkendu? Podle Hniličky budou stačit antigenní testy

 Florbalovým soutěžím se blýská na lepší časy! Přestože se Česká republika po rozvolnění opět pomalu blíží ke 4. stupni matice PES, amatérskému sportu, tedy také ostatním soutěžím od extraligy žen níže, svitla nová naděje. Podle tweetu předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky by se mohlo začít hrát tehdy, pokud týmy budou souhlasit s testováním svých hráček a hráčů pomocí antigenních testů. Hrát by se tedy mohlo už tento víkend.

Testování pomocí velmi drahých PCR testů se jeví jako široce nerealizovatelné, přesto amatérskému sportu, tedy sportu, který zatím nedostal výjimku od hygieny a ministerstva zdravotnictví svitla nová naděje.

Podle pondělního tweetu Milana Hniličky, předsedy Národní sportovní agentury, stačí k restartu soutěží otestování jednotlivých týmů pomocí antigenních testů. Tyto by byly platné po dobu 48 hodin, tudíž by bylo možné hrát soutěže stejně tak, jako nyní činí Livessport Superliga, tedy pomocí víkendových dvoukol. Opakování by bylo nutné každých pět dní.

V tomto případě je nutné podotknout, že testování pomocí antigenních testů je zhruba pětkrát levnější než testování pomocí PCR testů.

Na základě Hniličkova tweetu tak lze předpokládat, že například nejvyšší ženská soutěž by se mohla rozběhnout už v průběhu následujícího víkendu. Vzhledem k tomu, že nové opatření by mělo zrušit povinnost trénovat maximálně v počtu deseti osob, nic by tomu nemuselo bránit.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Covid napsal:

  Aneb jak vytahat peníze za testy už i z amatérů. To je +- 25 borců na jedný straně, po 150 za test. Za měsíc 15000. To jsem zvědavej kdo na to přistoupí. A zajímalo by mě kdy budou mít smět sportovat normálně zase děti, tohle podporuje akorát vysedávání u počítače a chození po fastfoodech

 • nejslavnější 19 napsal:

  Ta fotka je cítit přes monitor, ta nebude z nejčerstvějších.

 • Honza napsal:

  Livesport superliga se hraje, protože na to dostal ČF peníze od vlády. Pochybuji, že stejnou sumu peněz na testování dostanou všechny ostatní sporty, aby mohli hrát…Však ten test stojí 150kč/1osoba. Nebo to jako budou hrát pouze týmy, který si to zaplatí a ostatní budou čekat než PES vyštěká 2.stupeň? 😀 Pochybuji, že ČF za těchto okolností pustí jakýkoliv jiný soutěže

 • Taky Petr napsal:

  Antigenní testy jsou neprůkazné, nákazu potvrdí jen u 70 % těch, u kterých to potvrdí PCR testy. Takže za mne je to v současné situaci nezodpovědnost.

Napsat komentář

*