Filip Forman přispěl k výhře nad Vítkovicemi dvěma góly a dvěma asistencemi. Foto: Martin Adamec, FbŠ Bohemians Filip Forman přispěl k výhře nad Vítkovicemi dvěma góly a dvěma asistencemi. Foto: Martin Adamec, FbŠ Bohemians
4. 1. 2021 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Bohemians zaskočili Vítkovice. Chodov ovládl derby se Spartou i Tatranem

Vítkovice si připsaly teprve druhou porážku v sezoně! Tentokráte si na lídra superligy vyšlápli hráči Bohemians, kteří zvítězili 7:6 v prodloužení. Rozhodující trefu obstaral hned na začátku přidané hrací doby Filip Forman, který v utkání celkově zaznamenal čtyři body. Výborný vstup do nového roku zažil Chodov. Celek z Jižního Města zdolal jak Spartu, tak Tatran.

První minuty zápasu mezi Bohemians a Vítkovicemi vyšly skvěle Jakubu Buršíkovi. Mladý útočník „klokanů“ vyslal na vítkovickou branku dvě štiplavé rány a obě skončily v síti. Opaření hosté pak sice snížili zásluhou Lukáše Hájka, zelenobílí ale pokračovali v dobrém výkonu a po dvou využitých přesilovkách vedli už 4:1. Až ve třetí třetině se Vítkovičtí vrátili do hry a čtyřmi trefami v řadě otočili skóre na svou stranu.

Závěr základní hrací doby byl dramatický. Nejprve tři minuty před koncem poslal domácí do vedení Filip Forman, následně na opačné straně zařídil vyrovnání svou další trefou Hájek. Po 31 vteřinách prodloužení poté přisoudil druhý bod domácím skvěle hrající Forman. Hostům nestačily ani čtyři kanadské body Adama Delonga. „Z obou stran to byl super zápas, hrálo se v dobrém tempu a hra měla úroveň,“ ohlédl se za utkáním kouč Bohemky Michal Jedlička.

„Mladí kluci si to ještě potřebují trochu osahat. Ve třetí třetině jsme udělali pár chyb. Nedokázali jsme hrát s balonkem a tvořit hru, tím jsme dostali Vítkovice na koně a díky tomu se jim podařilo otočit výsledek. Na druhou stranu jsem rád, že jsme se nepoložili a nakonec to zvládli v prodloužení,“ dodal lodivod Bohemky. „Klokani“ úspěšný víkend završili v Liberci, kde sice třikrát prohrávali o gól, ovšem nakonec si ze severu Čech odvezli triumf 7:5.

Úspěšný vstup do nového roku za sebou mají také hráči Chodova. Tým z Jižního Města sice prohrával po první třetině na půdě Sparty 1:2, ve druhém dějství ale skóre otočil a od té doby už domácí do vedení nepustil. Definitivní rozuzlení přinesla první polovina závěrečné dvacetiminutovky, kdy se prosadili Ondřej Vošta a dvakrát v krátkém sledu Michal Podhráský. Tím modrobílí odskočili Spartě a zajistili si výhru.

Stejným výsledkem pak Chodovští zdolali také Tatran. Tentokráte položili svěřenci kouče Davida Podhráského základy triumfu už v první části, kterou ovládli 4:1. „Podzim z naší strany nebyl v pořádku, ale teď jsme do toho vstoupili úspěšně a měli jsme dobrou týmovou energii. Oba zápasy hodnotím pozitivně a myslím, že jsme si to zasloužili,“ pravil po druhé víkendové výhře trenér Podhráský.

Z dalších výsledků 17. a 18. jistě stojí za zmínku obrat České Lípy. Ta si zajistila vyrovnání na Vinohradech až ze standardní situace vteřinu před závěrečnou sirénou. V prodloužení pak o jejím vítězství rozhodla posila ze Švýcarska Josef Pluhař. U obou klíčových gólů Českolipských asistoval Štěpán Slaný.

Poměrně dost se na sobotní tři body nadřela Mladá Boleslav. Středočeši porazili houževnaté Black Angels těsně 6:5. Duely Pardubic byly z důvodu výskytu nákazy koronavirem v týmu odloženy. V pondělí je na programu od 19:30 televizní dohrávka mezi Otrokovicemi a Ostravou. Zápas bude možné zhlédnout na programu ČT sport.

Výsledky 17. kola Livesport Superligy:

FbŠ Bohemians – 1. SC Vítkovice 7:6 (2:0, 2:1, 2:5 – 1:0) po prodl.
Branky: 2. Buršík, 10. Buršík (Zezulka), 29. Malič (Šárka), 31. Zezulka (F. Forman), 54. Kawulok (F. Forman), 57. F. Forman (Vojtíšek), 61. F. Forman (Malič) – 26. L. Hájek (Nehera), 49. Delong (Gattnar), 51. Delong (Gattnar), 52. Gattnar (Delong), 54. Besta (Delong), 59. L. Hájek (Besta).

Tatran Střešovice – FBŠ Hattrick Brno 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)
Branky: 7. Vítovec (Němeček), 8. Němeček (Langer), 33. Brautferger (Havlas), 35. Jak. Kolísko (Tlapák), 57. Brautferger (Langer), 60. Jak. Kolísko (Vítovec) – 23. Martin Nagy (Juhaňák), 39. Vlach (Hemerka), 42. Martin Nagy (Brom), 50. Hemerka.

Sparta Praha – Florbal Chodov 6:8 (2:1, 1:3, 3:4)
11. Zeman (Křenek), 14. Beneš (Krbec), 36. Křenek (Ujhelyi), 46. Kolstrunk (Krbec), 59. Krbec, 60. Krbec (Ujhelyi) – 10. Ondrušek (M. Vávra), 21. Ondrušek (Sýkora), 32. J. Bauer (Horký), 37. Majer (J. Bauer), 43. Vošta, 46. Podhráský (Ondrušek), 50. Podhráský (Mikeš), 54. J. Bauer

Florbal MB – Black Angels 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)
Branky: 10. J. Bína (Curney), 12. J. Bína (Krzyžanek), 31. Zoufalý (Komárek), 34. Gruber (Krzyžanek), 37. Curney (Komárek), 46. D. Šebek (Suchánek) – 4. Ma. Boček, 28. R. Hanák (T. Hanák), 38. Burian, 44. Kopecký (Bauman), 56. Novotný (T. Hanák).

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa 3:4 (2:0, 0:2, 1:1 – 0:1) po prodl.
Branky: 17. M. Bína (Vnuk), 18. Strachota (P. Hájek), 60. Strachota (M. Bína) – 27. Jireček (Karel), 30. Hřebřina (Jireček), 60. Štěrba (Slaný), 61. Pluhař (Slaný).

Výsledky 18. kola Livesport Superligy:

FBC Liberec – FbŠ Bohemians 5:7 (1:1, 1:2, 3:4)
Branky: 10. Baudisch, 25. Stránský (Janeček), 43. Kopecký, 44. Dlesk (Balatka), 56. Stránský – 16. Zezulka (Pěnička), 32. Dobisík (Tomčo), 35. Buršík (F. Forman), 48. Šárka (Pěnička), 50. Vojtíšek (Malič), 58. Malič (F. Forman), 60. Šebek (F. Forman).

Florbal Mladá Boleslav – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
Branky: 15. Korych (Tadeáš Chroust), 22. Tokoš (Tomašík), 23. Krzyžanek (Gruber), 39. Curney (Tomašík), 43. Řehoř (Tadeáš Chroust), 53. Komárek (Tomašík), 57. Tadeáš Chroust – 34. Hartman (P. Hájek), 59. Lanc (P. Hájek).

FBŠ Hattrick Brno – Panthers Otrokovice 4:6 (1:1, 0:2, 3:3)
Branky: 13. Vlach (Slezák), 47. Slezák (Juhaňák), 50. Juhaňák (Martin Nagy), 51. Brom (Martin Nagy) – 15. Hrabal (Koláčný), 31. Medek (Hronek), 39. Medek (Szweda), 42. Szweda (Hrabal), 55. Gál (Vykopal), 58. Petřík.

Black Angels – Sparta Praha 6:9 (2:5, 2:3, 2:1)
Branky: 3. R. Hanák (T. Hanák), 17. Burian (Hromada), 21. Novotný (Straka), 38. Burian (Hromada), 41. T. Hanák (R. Hanák), 60. Burian (Denemark) – 1. Dolejš (Čermák), 2. Beneš (Krbec), 7. Beneš (Kolstrunk), 10. Krbec (Beneš), 13. Ujhelyi, 34. Krbec (Zeman), 34. Bartoš (Juha), 35. Ujhelyi (Garčar), 53. Zouzal (Juha).

Florbal Chodov – Tatran Střešovice 8:6 (4:1, 2:3, 2:2)
7. Horký (J. Bauer), 11. Vošta, 11. M. Vávra (Mikeš), 12. Majer (M. Koutný), 26. Pánek (vla.), 35. Sýkora (Ondrušek), 48. Ondrušek (M. Vávra), 49. Majer (J. Koutný) – 7. Langer (Vítovec), 26. Piskáček (Šindelář), 29. Havlas (Langer), 34. Meliš (Šindelář), 42. Meliš (Němeček), 49. Havlas (Langer)

1. SC Vítkovice – FBC Česká Lípa 12:4 (3:2, 4:2, 5:0)
Branky: 2. Matejčík (Jan Šebesta), 6. Bräuer (Jan Šebesta), 8. Sidunov (Hájek), 28. Gattnar (Delong), 33. Delong (Nehera), 34. Gattnar (Šindler), 37. Bräuer (Besta), 43. Hájek (Jan Šebesta), 50. Matejčík (Hájek), 53. Delong (Gattnar), 54. Sidunov (Matejčík), 56. Delong (Gattnar) – 12. Kopič (Kadlec), 14. Ekl (Štěrba), 30. Krajcigr (Slaný), 34. Krajcigr (Kopič).