Elitní formaci Vítkovic se proti Tatranu dařilo. Foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice, Český florbal Elitní formaci Vítkovic se proti Tatranu dařilo. Foto: 1. SC TEMPISH Vítkovice, Český florbal
11. 1. 2021 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Souček vychytal Tatran! V útoku řádili Šindler s Gattnarem

 Vítkovice porazily v televizní dohrávce 19. kola Livesport Superligy Tatran 8:3. Střešovice nebyly v utkání úplně bez šancí, jejich pokusy ale většinou ztroskotaly na skvěle chytajícím Lukáši Součkovi. Naopak v ofenzivě bylo zase vidět trio Delong, Šindler, Gattnar.

Rostislav Gattnar načal své gólové představení v 18. minutě, kdy zakončil velmi svižnou kombinaci elitní vítkovické lajny. To už domácí vedli 2:0. Pak sice Tatran snížil, ale Vítkovičtí přidali další dvě trefy. Mimochodem, dva body si v první polovině zápasu připsal Lukáš Hájek, který v sobotu řádil na hřišti Pardubic (4+4).

Tatran ještě jednou vykřesal naději. V závěru druhé části se prosadil Matěj Havlas a snížil na 2:4. Pak už ale měli Vítkovičtí souboj dvou historicky nejúspěšnějších týmů plně pod kontrolou. Ve 44. minutě přidal Gattnar pohotovou střelou z brankoviště svůj druhý úspěšný zásah a o dvě minuty později po další asistenci Matyáše Šindlera zkompletoval hattrick.

Vítkovice tak nadále vládnou superligové tabulce. Před druhou Boleslaví mají na čele 12bodový náskok, druzí Středočeši ale mají čtyři zápasy k dobru. Kromě Gattnara se v utkání s Tatranem činili již zmínění Šindler (0+4) a Hájek (1+2). 24 úspěšných zákroků nasbíral gólman Souček. Superliga bude pokračovat už ve středu, kdy se v dohrávce 6. kola utkají Vinohrady s Chodovem.

Televizní dohrávka 19. kola Livesport Superligy:

1. SC Vítkovice – Tatran Střešovice 8:3 (2:0, 2:2, 4:1)
Branky: 12. Čonka-Skyba (L. Hájek), 18. Gattnar (Šindler), 25. Matejčík (L. Hájek), 31. Delong (Besta), 44. Gattnar (Šindler), 46. Gattnar (Šindler), 57. Bräuer (Sladký), 59. L. Hájek (Šindler) – 24. Sládeček (Němeček), 40. Havlas (Langer), 59. Langer (Pánek).


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  kdo by to byl řekl…tatran není už dávno a dlouho tím čím býval, němeček rozhodně není top, langer netrefuje zařízení ani ze tří kroků, obranná činnost jedním slovem nedostatečná…žádná sláva, čekal jsem to dramatičtější

  • Bootham napsal:

   Já bych to zase neviděl tak černě s Tatranem, po tom co mu skončila jedna velká generace hráčů, která vyhrávala tituly ( Kafka, Fridrich, Von der Pahlen, Richter, Bedla, Deutsch…) se pomalu rok od roku zvedá a stává se konkurence schopnější vůči týmům, kterým nemůže finančně konkurovat ( Bolka, Chodov, Vítkovice ). Řekl bych že obměna kádru a práce s odchovanci se mu vyplácí. Při dobrém rozpoložení jsou schopni porazit kohokoli a myslím si že například přes Chodov by byli schopni i při troše štěstí proklouznout do Superfinále. Proti Vítkovicím na střely vyrovnaný zápas a Vítkovice mají tu první lajnu tedka nejlepší v lize, hodně chyb ( fatálů ), prostě nemilosrdně trestají a to se pak na celkovém skóre projeví. Plus jejich druhá lajna ( Matejčík, Hájek, Čonka-Skyba ) taky zrovna nezaostává za tou první…Byl vidět obrovský rozdíl když první lajna tatranu hrála na třetí vítkovickou, ostatní jim toho moc nepovolily. Jinak od Vítkovic povedené utkání, Gattnar trestal, Souček kouzlil a obránci makali.

   • trener napsal:

    já to černě nevidím…s tím, jak se florbal bude v budoucnu profesionalizovat bude kladen také velký důraz na přestupovou politiku, nákup a výběr posil, prostě na celkovou strategii mužstva. to je podle mého mínění přesně to, co střešovice nezvládly a proto několik let zpátky hrají druhořadou roli. velmi těžce a pomalu se škrábou nahoru a celou tu dobu jim hrozí možnost zranění, přestup do ciziny, přestup v rámci ekonomické,studijní nebo pracovní výhodnosti kontraktu. nebo si někdo myslí , že němeček zůstane a bude spokojen s bramborou? sotva…

    • Bootham napsal:

     Tatran je určitě limitován finanční situací a proto razí cestu Bohemians, kdy pracuje velice dobře s odchovanci. Těžko od nich očekávat zázraky a zvučné posily, to by musel přijít nějaký významný sponzor a nasypat do toho peníze. Myslím že pokud se nestane nic převratného, tak to s tou profesionalizací florbalu ještě chvilku potrvá…poslední roky se na přestupovém trhu se zkušenými hráči angažuje jen pár týmů superligy ( Boleslav, Chodov, Vítkovice, FBC Ostrava, Sparta ) zbytek ligy se prakticky snaží pracovat s tím co má a Tatran je schopný i s touto cestou hrát špičku ligy.

 • vojtas napsal:

  Ja bych zase cekal, ze reporterka ceske televize nebude nosit v primem prenosu rousku pod nosem… ale jinak fajn zapas, vitky nemilosrdny

Napsat komentář

*