Milan Tichý se vrací do České Lípy! Foto: FBC 4CLEAN Česká Lípa Milan Tichý se vrací do České Lípy! Foto: FBC 4CLEAN Česká Lípa
15. 1. 2021 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Návrat z Mladé Boleslavi. Do České Lípy se vrací obránce Milan Tichý

 Obránce Milan Tichý bude v nejbližší době opět oblékat barvy České Lípy! Produktivní bek odehrál v Mladé Boleslavi celkem šestnáct zápasů, v nichž dokázal zaznamenat sedm branek. Nastoupit by v českolipském dresu mohl už v sobotním utkání s Black Angels.

Tichý odešel do předního celku Livesport Superligy během prosince 2019. Šance dostával zejména v předchozím ročníku, v němž stihl odehrát deset utkání a zaznamenal třeba i dvě branky v play-off proti Královským Vinohradům. Ostatně v předchozí sezoně se také stal nejproduktivnějším obráncem celé soutěže. Mladá Boleslav se s ním ale v průběhu tohoto týdne rozloučila.

„Milan s námi prožil po všech stránkách velmi složitý rok. Bohužel se úplně nepovedla Milanova adaptace na boleslavský program – i s ohledem na značně vyšší nároky našeho prostředí se Milan opakovaně potýkal se zdravotními problémy. Když na hřišti byl, snažil se odevzdat maximum, a za to mu patří dík,“ uvedl pro mladoboleslavský web generální manažer tamního klubu Tomáš Pacák.

V České Lípě oblékal superligový dres kromě části minulé sezony také v ročníku 2018/2019 a významně se tehdy podílel na záchraně soutěže desátým místem. Do Mladé Boleslavi odcházel před více než rokem výměnou za obránce Tomáše Nováka, který však v českolipském týmu nadále zůstává.

„Vnímám to tak, že Lípa potřebuje v současné situaci pomoct. Boleslav považuji za zajímavou zkušenost, zjistil jsem, jak to funguje v opravdu profesionálním klubu, který se může rovnat i některým fotbalovým nebo hokejovým. Mrzí mě to i vzhledem k četným zraněním, ale rozcházím se s Bolkou v dobrém,“ uvedl obránce, který už nakoukl také do reprezentačního áčka.

„Jsem velmi rád, že Milan posílí náš tým. Vrací se nám jeden z nejlepších našich odchovanců a věříme, že se stane opět klíčovou postavou našeho týmu, tak jako to bylo při jeho odchodu do Mladé Boleslavi. Máme za sebou již první společný trénink a v sobotu nás čeká klíčový duel proti Black Angels, kde Milan již nastoupí. Věříme, že to bude další důležitý střípek do zlepšených novoročních výkonů, které povedou k záchraně našeho týmu v superlize,“ uvedl na adresu návratu svého dlouholetého parťáka z obrany manažer českolipského klubu Štěpán Slaný.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*