Karel Ťopek přebírá A mužstvo Otrokovic. Foto: Hu-Fa Panthers Otrokovice Karel Ťopek přebírá A mužstvo Otrokovic. Foto: Hu-Fa Panthers Otrokovice
21. 1. 2021 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Otrokovice chtějí zachránit sezonu! Mužstvo přebírá Karel Ťopek a do kádru míří tři Lotyši

 V Otrokovicích se v nadcházejícím období budou snažit napravit zpackanou sezonu. Poslední tým Livesport Superligy místo Michala Kvapila povede manažer klubu Karel Ťopek, který se doteď věnoval otrokovickým juniorům. Kvapil zůstane součástí realizačního týmu jako asistent. Panthers rovněž vyztuží soupisku, na Moravu míří tři florbalisté z Lotyšska.

„Ke změně realizačního týmu rozhodně nedošlo proto, že by si vedení klubu myslelo, že je Michal tím, kdo nese sám za současnou situaci zodpovědnost. Proto také zůstává součástí realizačního týmu. Mé dosazení do pozice hlavního trenéra jsme s ohledem na mé zkušenosti vyhodnotili jako logický krok,“ uvedl pro web otrokovických Pathers Karel Ťopek.

Kromě Kvapila bude mít k dispozici také asistenta Pavla Polakoviče. Bývalý florbalový brankář už působil jako trenér mládeže v Mladé Boleslavi, koučoval Athletics Praha a působil rovněž v zahraničí. U mužstva už naopak nebude figurovat dosavadní asistent Miroslav Koníček, který se bude naplno věnovat činnostem šéftrenéra mládeže.

„Uvědomuji si, že současná situace není dobrá. Stojíme na pokraji sestupu a mé znalosti mi nedovolily nechat tuto odpovědnost na někom jiném. Věřím, že mám kádru co předat. Cílem nás všech je záchrana superligy pro Otrokovice a Zlínský kraj,“ dodal Ťopek.

Otrokovice mají na svém kontě po 17 odehraných zápasech pouze osm bodů. V neděli prohráli v souboji dvou nejhorších týmů superligy na hřišti Vinohrady vysoko 4:9. Michal Kvapil vedl tým od ledna 2018, kdy z pozice asistenta nahradil odvolaného trenéra Karla Ševčíka, a třikrát dovedl pantery do play off.

Mužstvo by kromě změny hlavního trenéra měly nastartovat také příchody nových hráčů. Z Lotyšska do Otrokovic míří trio Valters Lapins, Rudolfs Vilmanis a Reinis Rudzitis. Všichni tři přicházejí na Moravu z celku Oxdog Ulbroka. Jedná se o čtvrtý tým nejvyšší lotyšské soutěže. Ta je od listopadu kvůli pandemii koronaviru přerušená.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  Z bláta do louže. Vás zachrání maximálně to co se stalo minulou sezónu (Pardubice o tom ví své).

 • porek napsal:

  Vole, krávo, Lotyši?? Já bych začal trénovat a makat, všichni vědí, jak vypadala nebo spíš nevypadala třeba letní nepříprava v tomhle hodně specifickém klubu. Asi ho ani nebude škoda, teď tam hrají Ostraváci a Brnaci, plus Lotyši…..

  • Florbalista napsal:

   Přesně. Když se podíváme kolik hráčů ročníku 2000 a 2001 zakomponovali do A týmu, tak je to k pláči.

 • Rastislav napsal:

  Pravda, pravda. To není klub, to je tým naplavenin a vyplavenin. Nikoho pořádně neumí vychovat. Hráče natahují už od žáků, o dorostu se ani nebavím a juniorka, tam to je tým složený od Aše až po Brumov. Ať to hrajou s vlastními odchovanci.

  • Pavel napsal:

   Hrát extraligu s vlastními odchovanci můžou hrát max 2-3 pražské kluby, a ty taky stahují už v mládeži nejlepší hráče z okolí, stejně jako Vítkovice. A největší průšvih Otrokovic byl odchod Michajloviče do odchovanci nabité Bohemky.

Napsat komentář

*