FBC poprvé v sezoně ztratilo body. Foto: FBC Ostrava
24. 1. 2021 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Klokanky vzaly bod Ostravě, Tatran zničil i bez Billé Olomouc. Poprvé pod novým trenérským vedením vyhrály Židenice

Ostrava poprvé v sezoně ztratila. Proti Bohemians totiž dokázaly vyhrát 5:4 až po nájezdech. Na čele soutěže se tak osamostatnily Vítkovice, které si doma bez problémů poradily poměrem 15:0 s Jičínem. Nulu udržel také Tatran, který porazil Olomouc 11:0.

Florbalistky Bohemians se nastartovaly včerejším obratem proti Boleslavi, v neděli bere družina Terezy Blažkové nečekaný bod s Ostravou. FBC sice vedlo, ale v polovině zápasu již prohrávalo 1:3. Následně snížila Kotzurová, ale na 4:2 zvýšila Bočanová. Ve třetí části ale srovnaly Báčová s Kapcovou a šlo se do prodloužení.

V něm branka nepadla, o osudu utkání tak rozhodly samostatné nájezdy. V první sérii se prosadily Kristína Hudáková s Divišovou, ve druhé pak pouze Kotzurová a ve třetí rozhodla o výhře FBC Mlejnková.

Na čele Extraligy žen se tak osamostatnily Vítkovice, které si pohodlně poradily s Jičínem poměrem 15:0. Hattrick si připsala Vendula Maroszová, čtyři kanadské body pak kromě Maroszové také Denisa Ferenčíková a Lina Hägg. Mladá brankářka Viktorie Karasová si pak připsala první čisté konto v nejvyšší soutěži.

V příštím kole se Vítkovice utkají s Tatranem, který dnes poslal do Ostravy jasný vzkaz: porazil Olomouc 11:0. Hned pět bodů si připsala Kateřina Seemannová, hattrick pak Lenka Faltusová. Tatranu se tak daří navzdory tomu, že za něj v nejbližší budoucnosti nenastoupí Denisa Billá, která čeká na zlepšení epideomilogické situace.

Poprvé pod novým trenérským vedením vyhrály Židenice. Boleslav totiž podruhé za víkend promarnila slibný náskok, v Brně tentokráte vedla 3:1. Utkání šlo nakonec za stavu 5:5 do prodloužení, které rozhodla Kamila Pravcová.

Pražské derby mezi Chodovem a Panthers skončilo výsledkem 8:1 pro favorita. Lvice utkání po celou dobu kontrolovaly, čestný úspěch soupeře přišel až za stavu 0:7. Tři body si připsala Ivana Vachovcová.

Jedenáct branek nastřílel také Start98, který si poměrem 11:5 poradil s Bulldogs Brno. Brňanky tak zůstávají s jediným bodem poslední. Pro Start hraje také fakt, že ztrátu 0:2 otočil ještě v průběhu první třetiny.

Přehled nedělních výsledků extraligy žen:

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – Bulldogs Brno 11:5
branky: 14. Kristýna Vejvodová, 17. Kristina Zlatníková, 20. Kateřina Fousová, 21. Barbora Špačková, 22. Kateřina Kovaříková, 23. Barbora Špačková, 29. Barbora Špačková, 38. Kateřina Kovaříková, 42. Kateřina Fousová, 44. Kristina Zlatníková, 51. Kateřina Kovaříková – 2. Ema Brucháčková, 11. Tereza Pešková, 24. Michaela Žáková, 27. Michaela Žáková, 33. Tereza Halaštová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 1:3; využití: 2:1; zásahy brankářů: Kristýna Karli 15 – Markéta Marková 11, Jana Prátová 5; po třetinách: 3:2, 5:3, 3:0;

FBS Olomouc – Tatran Střešovice 0:11
branky: 13. Daniela Kvasková, 15. Markéta Prontekerová, 20. Tereza Bystrianská, 29. Kateřina Seemannová, 30. Lenka Faltusová, 43. Tereza Bystrianská, 43. Kateřina Seemannová, 44. Lenka Faltusová, 45. Veronika Kopecká, 50. Kateřina Seemannová, 58. Lenka Faltusová; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Martina Franková 55 – Markéta Antalová 21; po třetinách: 0:3, 0:2, 0:6;

1. SC TEMPISH Vítkovice – KM automatik FBK Jičín 15:0
branky: 3. Michaela Šponiarová, 12. Zuzanna Krzywak, 22. Dominika Buczek, 23. Veronika Enenkelová, 26. Michaela Šponiarová, 31. Denisa Ferenčíková, 33. Vendula Maroszová, 35. Vendula Maroszová, 45. Veronika Enenkelová, 46. Sára Seevaldová, 46. Lenka Novotná, 48. Lina Hägg, 50. Sára Seevaldová, 51. Dominika Buczek, 58. Vendula Maroszová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 7 – Alena Vokatá 30; po třetinách: 2:0, 6:0, 7:0;

FbŠ Bohemians – FBC ČPP OSTRAVA 4:5pn
branky: 6. Hana Poláková, 18. Adéla Bočanová, 30. Gabriela Vaníčková, 40. Adéla Bočanová – 2. Nela Kapcová, 38. Denisa Kotzurová, 46. Pavlína Bačová, 52. Nela Kapcová, N Denisa Kotzurová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 3:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Karolína Červová 25 – Veronika Tomšová 12; po třetinách: 2:1, 2:1, 0:2, 0:0;

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:8
branky: 44. Veronika Zittová – 4. Karolína Suchá, 12. Daniela Frantíková, 15. Vanessa Rebecca Keprtová, 25. Ivana Vachovcová, 31. Eliška Chudá, 36. Adéla Jůzová, 44. Adéla Polívková, 48. Adéla Jůzová; rozhodčí: Luděk Franc – Václav Patera; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 18 – Hana Ranochová 21; po třetinách: 0:3, 0:3, 1:2;

K1 Florbal Židenice – MITEL Florbalová akademie MB 6:5p
branky: 12. Klára Jahodová, 37. Monika Jahodová, 43. Šárka Staňková, 47. Petra Bílá, 57. Natálie Janečková, 62. Kamila Pravcová – 3. Petra Beránková, 29. Martina Indrová, 35. Barbora Doležálková, 49. Daniela Švejdová, 59. Karolína Janatková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; zásahy brankářů: Alena Večeřová 14 – Eva Klementová 41; po třetinách: 1:1, 1:2, 3:2, 1:0;