Start98 slaví důležitou výhru nad Jičínem. Foto: Start98 Kunratice
1. 2. 2021 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Klíčová výhra pro Start, Olomouc získala za víkend pět bodů. Ostrava po výhře v Židenicích vede

Nedělní zápasy Extraligy žen přinesly očekávané výsledky. Velmi cennou výhru si na úkor Jičína připsal Start98, Chodov si zvládl poradit s Bohemians. Týmem víkendu je ale jednoznačně Olomouc, která po skalpu Židenic uspěla také proti Bulldogs. Extraligu nově vede Ostrava, která porazila Židenice a využila toho, že Vítkovice o víkendu nenastoupily.

Týmem víkendu je jednoznačně Olomouc. Ta využila platných antigenních testů a spojila se s Bulldogs, kterým odpadl souboj s Mladou Boleslaví. Utkání to bylo do své poloviny vyrovnané, poté dokázala domácí Olomouc odskočit na stav 4:2. Definitivně se zápas zlomil v úvodních třech minutách třetí třetiny, ve kterých Olomouc přidala další branky. Nakonec zvítězila 8:4 a Bulldogs tak nepomohl ani hatrrick Michaely Žákové.

Další kvalitní zápas s favoritem odehrály florbalistky Bohemians. Tentokráte si vyšláply na Chodov. Díky dvěma gólům Bočanové vedly Klokanky bleskově 2:0, ve druhé třetině se ale Chodovu nejprve podařilo zápas otočit, aby jej vzápětí srovnala Poláková. Třetí část ale Bohemians nevyšla. Nejprve zelenobílý tým třikrát inkasoval, z trestného střílení pak uzavřela na konečných 6:4 pro Chodov opět Poláková. Za Chodov se prosadila také Tereza Hanzlíková, která se vrátila z kratičkého angažmá v Zugu.

Pražské derby mezi Panthers a Tatranem skončilo výhrou Střešovic, které v zápase nikdy neprohrávaly. Na úvodní branku Želízkové sice dokázala reagovat Syslová, v polovině zápasu ale Tatran dvakrát udeřil a otěže zápasu již nepustil. Jeho vedení postupně narostlo až na skóre 6:2, v závěrečné pětiminutové přesilovce neskóroval, naopak inkasoval z trestného střílení a vyhrál tak 6:3.

Důležité vítězství si připsal Start98, který učinil velký krok směrem k tomu, aby se svým mladým kádrem mohl naplno bojovat o play off. Zvítězil totiž proti Jičínu, který jej v prvním vzájemném utkání porazil. A to přesto, že začal špatně, neboť rychle prohrával 0:2. Sedmi brankami v řadě ale zápas získal na svou stranu.

Extraligu nově vede Ostrava. Ta o víkendu odehrála jediné utkání, vyhrála 6:3 v Židenicích. Brněnský tým ale s FBC držel krok, dokázal mu vzít dvoubrankové vedení, ještě v 54. minutě snižovala Urbášková na hratelných 3:4 z pohledu svého týmu. Poslední slovo ale měly Denisa Kotzurová s Michaelou Mlejnkovou.

Přehled nedělních výsledků e:xtraligy žen:

FbŠ Bohemians – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:6
branky: 5. Adéla Bočanová, 7. Adéla Bočanová, 40. Hana Poláková, 54. Hana Poláková – 8. Eliška Poláková, 35. Adéla Jůzová, 39. Ivana Vachovcová, 43. Eliška Poláková, 49. Tereza Hanzlíková, 54. Ivana Vachovcová; rozhodčí: Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 4 + Veronika Loudová OS:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Karolína Červová 23 – Jana Christianová 11; po třetinách: 2:1, 1:2, 1:3;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – KM automatik FBK Jičín 7:2
branky: 23. Kristina Zlatníková, 34. Barbora Špačková, 38. Kateřina Fousová, 39. Zuzana Hájková, 50. Kristýna Vejvodová, 59. Karolína Laura Hornová, 60. Veronika Balejová – 15. Nikola Kuchařová, 17. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 40 – Alena Vokatá 31; po třetinách: 0:2, 4:0, 3:0;

Panthers Praha – Tatran Střešovice 3:6
branky: 18. Tereza Syslová, 33. Veronika Zittová, 52. Veronika Zittová – 18. Lucie Želízková, 30. Kateřina Pisárová, 32. Barbora Břešťálová, 45. Veronika Kopecká, 47. Barbora Zabavská, 48. Vendula Beránková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2 + Tereza Pitterlingová 5:3; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 18 – Eliška Drbalová 17; po třetinách: 1:1, 1:2, 1:3;

FBS Olomouc – Bulldogs Brno 8:4
branky: 6. Tereza Reimerová, 16. Karolína Sigmundová, 36. Darina Axmannová, 38. Eliška Pešavová, 41. Karolína Sigmundová, 43. Kateřina Peterková, 43. Denisa Ondáková, 56. Barbora Suchánková – 20. Michaela Žáková, 31. Kateřina Knotková, 47. Michaela Žáková, 48. Michaela Žáková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:4; využití: 2:0; zásahy brankářů: Martina Franková 14 – Markéta Marková 23; po třetinách: 2:1, 2:1, 4:2;