Tomáš Chroust dal Vítkovicím dva góly Foto: Flickr Florbal Mladá Boleslav
1. 2. 2021 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Jak na Vítkovice? Jsou silné na míčku, museli jsme zahušťovat střed hřiště, hodnotí Tomáš Chroust

 



Mladá Boleslav vyhrála v neděli šlágr víkendového programu Livesport Superligy nad Vítkovicemi poměrem 6:4 a osamostatnila se na čele soutěže, kde má nyní tříbodový náskok na Vítkovice a hned desetibodové manko má Tatran. Podle Tomáše Chrousta musel jeho tým cíleně zahušťovat střed hřiště, aby Vítkovicím znemožnil hru na míčku.

Boleslav podle Tomáše Chrousta dodržovala herní plán. „Myslím si, že do zápasu jsme vstoupili celkem slušně, hráli jsme to, na co nás trenér připravoval, moc jsme Vítkovicím nedávali šanci. Ve druhé třetině jsme trochu vypli, ale dokázali jsme se vrátit do zápasu a dovést zápas do vítězného konce,“ zhodnotil zápas.

Jeho tým vynikal především v kontrole středu hřiště, díky které Vítkovicím zabránily tvořit. Záměrně? „Je to tak. Připravovali jsme se, víme, že Vítkovice jsou silné na míčku, rády si s ním hrají, drží jej a čekají na vhodnou dobu. Proto jsme museli zahušťovat střed, kde byli opravdu nebezpeční. Bylo vidět, že když pár možností měli, tak byli nebezpeční,“ uznal kvality soupeře.

Oproti prvnímu vzájemnému utkání v sezoně se prohodily role, po karanténě nyní nastupovaly Vítkovice. „Nevím, jestli to je úplně velký rozdíl, ale rozdíl to samozřejmě je, protože stojíte. Nevím, jak moc intenzivně si prošly koronavirovou nemocí, jestli měly akutní nebo lehký průběh, ale prostě je poznat, pokud nehrajete a nejste v zápasovém tempu,“ porovnává autor dvou branek

Boleslav tak rázem vede Livesport Superligu, ačkoliv musela dohánět značné zápasové manko. „Je to super. Někdy na začátku ledna nám chybělo snad devět zápasů a měli jsme patnáct bodů ztrátu, tak nyní je to vzpruha, je to fajn,“ usmíval oceněný nejlepší hráč na straně hostí.

Může Boleslavi pomoct, že již prakticky dohnala zápasové manko na své nejbližší soupeře? „Doufám, že ano. Je rozdíl, když máte tři zápasy v týdnu anebo se připravujete jenom jeden. Můžete také doléčit nějaké bolístky. Ale uvidíme, jestli třeba nějaký tým na druhé straně naopak neskončí v karanténě,“ zakončil Tomáš Chroust.


Autor: Michal Dannhofer



KOMENTÁŘE

  • Pavel napsal:

    Jsem fanda Vítkovic, ale Bolka byla ve všem lepší, hlavně fyzická kondice, napadání. Příjemně mě překvapil Bína, řekl bych, že o dost lepší než jeho parťáci z lajny, a oba Chrousti. A celá obrana vynikající.
    Za Vítky snad jen Souček, možná Matejčík, naopak nepodařený zápas pro Sladkého, Čonka-Skyba obrovské množství ztrát a prohraných soubojů. A celkově obrana Vítkovic si nedokázala poradit s nápadáním a velmi dobrým pohybem Bolky. Ona taková prohra umí taky pěkně nakopnout, tak doufejme…

  • Pavel napsal:

    Málem bych zapomněl na Suchánka, hodně podařený zápas.

Napsat komentář

*