Patrik Dóža (číslo 66) z hostujícího Rychenbergu rozhodl utkání s Churem brankou z přesilovky. FOTO: Swiss Unihockey Flickr, Andreas Bass
7. 2. 2021 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Tři body kapitána Šešulky nestačily, bitvu krajánků rozhodl v přesilovce Dóža

Ve švýcarské nejvyšší soutěži došlo v rámci 11. kola ke střetnutí dvou českých reprezentantů. Chur ale nakonec i přes vydatný tříbodový příspěvek kapitána Daniela Šešulky podlehl 5:7 hostujícímu Rychenbergu, v jehož dresu rozhodl klání přesným zásahem v přesilovce Patrik Dóža. Reprezentační přestávku stráví na prvním místě tabulky Grasshoper Club Cuyrch, který porazil UHC Uster poměrem 7:4. Věhlasnému Wileru-Ersigen pak vítězství nad Thunem vystřílel ostrostřelec Michal Dudovič.

Do utkání 11. kola švýcarské NLA vedl domácí Chur proti Rychenbergu s kapitánskou páskou český reprezentant Daniel Šešulka. A byl to právě tuzemský zadák, kdo ke konci první třetiny otevřel skóre utkání pohotovým bekhendovým blafákem.

Domácí Chur do závěrečné třetiny sice vstupoval s vedením 3:2, hosté z Winterthuru ovšem pěti góly za sebou strhli vedení na svou stranu. V konečném součtu se ukázal být vítěznou brankou přesilovkový zásah dalšího českého reprezentanta Patrika Dóži. Ten svou vyhlášenou ranou tahem zaznamenal třetí branku v ročníku. Šešulka, který musel s Churem kousat porážku, vedle branky přidal ještě dvě asistence.

V dalším z utkání 11. kola nejvyšší švýcarské ligy přivítal český tandem z Thunu, David Šimek a Josef Pluhař, posledního vítěze NLA Wiler-Ersigen. Druhý jmenovaný Pluhař se zaskvěl úvodní brankou utkání. Hvězdou střetnutí byl ovšem slovenský kanonýr Michal Dudovič v dresu Wileru, jenž hosty dovedl k vítězství 7:4 nastříleným hattrickem a jednou asistencí.

Na čele soutěže je momentálně Grasshoper Club Cuyrch, který doma porazil Uster poměrem 7:4. Za hosty nastoupili oba krajánci, a sice Martin Pražan a Ondřej Svatoš. Druhé místo tabulky hájí Köniz i s českým reprezentačním zadákem Martinem Kisugitem. Naopak na chvostu NLA se nachází celek Ad Astra Sarnen s Janem Danišem.

VÝSLEDKY 11. KOLA ŠVÝCARSKÉ LIGY:

GC Curych – UHC Uster 7:4
Chur Unihockey – HC Rychenberg Winterthur 5:7 (za domácí ŠEŠULKA 1+2, za hosty DÓŽA 1+0)
Tigers Langnau – Floorball Köniz 4:5
Ad Astra Sarnen – Zug United 6:5
UHC Thun – SV Wiler-Ersigen 4:7 (za domácí PLUHAŘ 1+0)
Waldkirch-St. Gallen – UHC Alligator Malans 5:8