Lucie Želízková dovedla svůj tým k výhře nad Finskem. Foto: Martin Flousek, Český florbal
12. 2. 2021 Extraliga žen (19) KOMENTÁŘŮ

Víkendové zápasy zřejmě bez hráček reprezentace juniorek, na soustředění byl COVID. Dočkáme se překvapení?

 Víkendové zápasy nejvyšší ženské soutěže se zřejmě odehrají bez hráček reprezentace juniorek, které měly v průběhu minulého víkendu soustředění v Kutné Hoře. Po návratu domů totiž byla pozitivně testována jedna z hráček a celý tým tak zamířil do karantény až do 17. února. Pro některé týmy to může znamenat značné komplikace.

O víkendu může v extralize žen nastat nejedno překvapení. Po soustředění reprezentace juniorek v Kutné Hoře se totiž u jedné z hráček objevil koronavirus, který potvrdil PCR test.

Krajská hygienická stanice Libereckého kraje následně rozhodla o karanténě pro celý tým. „Vzhledem k tomu, že pozitivní hráčka neudává žádné zdravotní obtíže, trasujeme úzké kontakty pět dní zpět od provedeného testu. Do této doby spadají všichni z níže zmiňovaného soustředění. Všichni, kteří s ní přišli během této akce do kontaktu tedy mají povinnou 10denní karanténu od 7. 2. 2021, tedy do 17. 2. 2021 včetně,“ píše se ve vyjádření KHS.

Problémy by to mohlo způsobit především Tatranu a Chodovu, kdy hráčky těchto pražských týmů jsou v reprezentaci juniorek ve většině. Podle informací Florbal.cz ale ještě jednotlivé oddíly zkouší vyjednat individuální přístup u jednotlivých KHS. Je pak otázkou, zda-li se některé zápasy vůbec odehrají. Jisté je, že se obnovené premiéry v Extralize žen nedočká Michaela Kubečková, která se v minulých dnech vrátila z Pixba do Vítkovic.

Každopádně je ale před námi velmi zajímavý víkend…


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Mlsný loudil napsal:

  Bylo nutné, v této době, aby se soustředění (nejen juniorek) konaly? Měly oddíly možnost nesouhlasit s uvolněním hráčů/hráček pro potřeby reprezentace? Nerýpu, jen se ptám a třeba se mi dostane nějaké odpovědi.

 • Ivanek napsal:

  Nechápu jak může někdo v této době dělat reprezentační sousedění už na minulé akci to skončilo fiaskem . Nad tím by se měla šéfka komise reprezentace zamyslel potažmo cele vedení Českého florbalu zda chtějí, aby se dohrála liga

 • znalec napsal:

  UNie = Kabaret! A Hodne drahy

 • Richard Kinter napsal:

  Co na to Svobodová? Co na to Culka, Šuman? Tohle je úlet! Samozřejmě, doufejme v to, že každá hráčka před příjezdem na soustředění absolvovala minimálně antigenní testy nebo v tom horším případu absolvovala testy v den před příjezdem na repre-sraz a dovezla potvrzení. Jestli ne, je to průser, tohle neměl nikdo dovolit a je to dilentantismus! Obzvlášť v případu, že stát poskytuje ATG testy zdarma každé 3 dny. Bude také o tom jednat mimořádný VV Českého florbalu? Co repre juniorů?

  • Taky Petr napsal:

   Celý problém, nejen ve sportu, je tom, že se testuje antigenními testy, místo dražšími PCR testy. PCR testy odhalí přítomnost viru, antigenní testy mají účinnost pouze 70 % toho, co zjistí PCR testy. Takže stručně – na diagnostiku PCR a na potvrzení antigen. Dělá se to ale kvůli nákladům úplně obráceně, takže tím sítem občas někdo (z pochopitelné statistiky pravděpodobnosti) propadne.
   Takže si tu všichni lžeme do kapes, v čele s těmi zodpovědnými nahoře. Nicméně osobní odpovědnost za osobní soudnost, rozum a nesobecké chování vůči ostatním máme všichni, to se na zmatenost vlády svalovat nedá.

 • KRD napsal:

  Tohle je obrovské selhání celého repre úseku, pokud nebyli schopni zajistit patřičná povolení, aby kvůli jednoho pozitivního neskončilo 30 negativně testovaných lidí v karanténě.

 • Martiník? napsal:

  Než začnete plivat jen na unii, tak: Martiník před pár dny pozitivní, pak jede na sraz. Hráčky Vítkovic pozitivní, Lenfeldová s nimi trénuje, jede na sraz, je pozitivní, kvůli ní se odpálí ostatní hráčky a s nimi dalších X týmů a zápasů v extralize.

  • Martiník!!! napsal:

   Chyba unie, že nemá vyřešená pravidla, aby jeden nález nestopnul celý tým. Obrovská chyba Martiníka, že to celé vědomě umožil a způsobil.

   Obrovská nezodpovědnost Vítkovic, že se jejich členové bez ohledu na stav v klubu akce účastní a hodí tak vidle do celé extraligy.

   • Taky Petr napsal:

    Na co chcete nastavovat pravidla, když do situace stejně někdo hodí vidle svým nezodpovědných chováním, jak píši výše. Na potencionální nákazu v kolektivu stejně nic nevymyslíte, prostě musí všichni do karantény. Je to daň za to, že je vůbec umožněno dělat něco, co by logicky v této situaci nemělo být dovoleno. Je to jen zábava pro jednotlivce.

  • Tomáš Krásný napsal:

   Přestaňte prosím šířit nepravdy. Tomáš Martiník na žádném srazu nebyl. Markéta normálně před srazem prošla testováním. Jedinou pravdou je, že bylo na jejím zvážení, jestli má jet. V atmosféře českého florbalu je ale velmi složité se z repre akce omlouvat. Na to musí mít hráč jméno a odvahu.

   • alibismus napsal:

    Co jste to za charakter, vymlouvat se na unii? Atmosféra v ČF ohledně omluvy hráčky je do nebe volající alibismus. ČF neurčuje nominaci hráček, za tu zodpovídá hlavní trenér. A shodou okolností hlavní trenér dané hráčky v klubu. Takže stačilo Martiníkovi říct ok, jasné, nejezdi, moc velké riziko. Já tě znám a vím jestli tě v repre chci nebo ne.

    Jaký na to má vliv ČF? Jakoi že by Mariníkovi řekli, že když se hráčka kvůli podezření z covidu omluvila z akce, tak že ji nesmí dát do konečné nominace?

    • Jádro pudla napsal:

     1, Martiník asi není idiot a nenominoval by hráčku která má COVID
     2, na unii asi taky nejsou úplně blbí, takže předpokládám že dělaj před takovoudle akcí testy
     3, problém bude v hygienickým plánu akce kterej nepřežil střet s hygienou (doufám že nějakej byl)

 • mazec napsal:

  To jako fakt? Není to jen sranda? To přece není možné, ne? Není to na nějakou žalobu pro Martiníka za veřejné ohrožení nebo tak něco??? V házenkářské repre měl realizační tým násobně menší zavinění a skončil. Tady jde všechno od hlavy juniorské repre, tak jsem zvědavý na důsledky. Nebo si i nadále bude myslet, že pro něj pravidla či alespoň základní zodpovědné chování neplatí?

 • Pro žvanily napsal:

  Martiník na srazu nebyl a všechny hráčky i realizační tým před srazem absolvoval PCR testy. Včetně Lenfeldové, která podle nich byla negativní, jinak by tam nemohla vůbec jet. Zjistěte si fakta, než začnete plivat a hrozit žalobama.

  • Martiník napsal:

   V tom případě je na místě omluva pro Martiníka za nařčení z ohrožení hráček z jeho strany. Chyba na mé straně. A přichází na pořad dne nové nařčení pro Martiníka, že za aktuální situace nechal proběhnout rizikovou akci, které se navíc jako hlavní trenér ani neúčastnil, takže její sportovní přínos pro přípravu týmu je více než sporný. Úplně zbytečný risk, který odpálil ligu.

   • Kuki napsal:

    Na akci trvala Unie. Musí vykázat reprezentační činnost, aby si šáhla na dotace. To, že tam hlavní trenér nebude věděl reprezentační úsek už více než týden před akcí, protože Vítkovice odkládali ligové kolo a nakažen byl i trenér.

 • kladivo napsal:

  Kde to jsme, na te Unii jsou fakt prasteny nebo fetujou?
  Okamzite odvolat cely VV a Šumana taky!

 • Divný napsal:

  Jen mě fascinuje ,že to rozhodla Liberecká hygiena. Když se akce konala v Kutný Hoře? Ona je teď Kutná Hora v Libereckým kraji? Asi podle zeměpisce Babiše je to možný, ale pokud tedy rozhodla Liberecká hygiena. Opravdu by to naznačovalo na Lenfeldovou. Protože má trvalý bydliště v Liberci. Nebo může mi někdo vysvětlit, že o převážně pražských holkách ,plus holkách z dalších týmů co tam byly a akce se konala v Kutný Hoře, rozhodne hygiena z Lieberckýho kraje?

 • Richard napsal:

  Jak to tedy je? Absolvovaly hráčky aspoň testy nebo ne?

Napsat komentář

*