Adam Hemerka se stal novou posilou superligového lídra. Foto: Florbal Mladá Boleslav Adam Hemerka se stal novou posilou superligového lídra. Foto: Florbal Mladá Boleslav
17. 2. 2021 Superliga (10) KOMENTÁŘŮ

Mladá Boleslav přivedla talentovaného florbalistu! Kádr lídra posílil Adam Hemerka

 Těsně před koncem přestupního období oznámil vedoucí tým Livesport Superligy zajímavou posilu! Do středočeského klubu míří z Hattricku Brno 18letý Adam Hemerka. S klubem podepíše smlouvu do konce sezony 2023/2024 s následnou roční opcí. V nejvyšší soutěži už stihl nasbírat dohromady 15 startů a 15 kanadských bodů.

Adam Hemerka je odchovancem brněnského Hattricku. Dvakrát krátce působil i ve finském klubu EräViikingit. „Poměrně dlouho jsem se rozhodoval, jaké budou moje další kroky. Zvažoval jsem pro a proti a nakonec mi Boleslav vyšla jako nejlepší varianta z pohledu skloubení studia a florbalu. Zlomovým momentem pro mě bylo setkání s generálním manažerem Tomášem Pacákem a hlavním trenérem Petrem Novotným, kteří na mě udělali nesmírný dojem,“ popsal pro klubový web, jak se zrodilo jeho rozhodnutí.

„Navíc Boleslav patří k jednomu z nejlepších mužstev, ne-li úplně tomu nejlepšímu v superlize. Klub mi zajistí skvělé zázemí a výborné podmínky včetně možnosti důkladné přípravy na juniorské mistrovství světa, což je můj nejbližší cíl. Taková nabídka se neodmítá,“ dodal hráč, který zmínil také nadcházející šampionát, který se na přelomu dubna a května uskuteční v Brně. A Hemerka by tam měl být jedním z tahounů českého výběru při cestě za obhajobou titulu.

„Na jednu stranu se těším a jdu do toho s velkým očekáváním, ale na druhou stranu si uvědomuji, že odcházím od rodiny, kamarádů, z mateřského klubu a začíná mi prakticky úplně jiný, nový život. Sám jsem zvědavý, jak se s touhle situací poperu, ale věřím, že naše spolupráce bude fungovat a všichni budeme spokojení.“ doufá talentovaný florbalista.

„Adam je hráč, který má velkou chuť se zlepšovat, což je pro mě jedna z nejklíčovějších vlastností. Už ve svém mladém věku dokazuje v mužské soutěži obrovskou kvalitu a patří k pilířům juniorské reprezentace. Těším se na naši spolupráci a věřím, že nám Adam může hodně pomoci,“ uvedl k přestupu kouč Boleslavských Petr Novotný.

Generální manažer Tomáš Pacák ocenil zejména korektní jednání s mateřským klubem Hemerky. „S Hattrickem jsme se rychle a bezproblémově domluvili na podmínkách přestupu. Adam je mladý talentovaný hráč, delší dobu jsme byli v kontaktu a jsme moc rádi, že si vybral mladoboleslavskou nabídku.“ přidal podrobnosti Pacák. První příležitost nasadit nového hráče budou mít Boleslavští už v sobotu v domácím duelu se Spartou.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • David napsal:

  Super!

 • Petr napsal:

  Držím palce. Konečně někdo z Brna přestupuje po delší době do top klubu.

  Může mně někdo vysvětlit proč většina mladších hráčů jde na střídavý start do 1. ligy?

  • Taky Petr napsal:

   Vypadá to, že superliga skončí asi v řádném termínu. Pokud dojde k otevření i dalších soutěží, tak se budou dohrávat ještě po konci superligy. A poslední přestupní termín byl 15.2. Takže v tuto chvíli jde o potenciální budoucí herní vytížení mladých hráčů.

   • Florbalista napsal:

    Myslíte, že se první liga rozjede?

    Muselo by se hrát play down, takže za mě nereálné.

    Nejspíš se všechny týmy udrží. Kladno si bude muset rok počkat.

    • Dagmar napsal:

     Prej Kladno 😀 😀 😀 😀

     • 1.liga napsal:

      Tady to vypadá, že někdo sází na to, že se postupuje na základě toho, kdo o tom nejvíc mluví a ne kdo jak hraje. To, že o tom Pazdič žvaní od jeho příchodu na Kladno neznamená, že jsou největší favorit. Myslím, že letos byli tak 3 větší adepti na postup, ale ono to bude nakonec asi jedno

    • Taky Petr napsal:

     Já si nemyslím, že by za současné situace bylo rozumné rozvolňovat. Nejsou k tomu důvody. Takže za mne je snaha o spuštění soutěží jen zbožným přáním a od některých vzýváním nereálného. Proto jsem také napsal, že jde o teoretickou možnost prodloužení herní praxe některým hráčům.

 • Znalec napsal:

  Misto nej bude hrat v Brne nekdo jiny. Misto koho a kolik minut za zapas bude hrat v Bouli nevím, ale jinak pro klucinu asi dobry krok. V te parta alkoholiku a vandraku by se asi uz nic stejne nenaucil…podle me je Brno uplne v zadali – driv tradicni basta, pak dokonce adeptt na medaile a ted se sotva hraje o zacharanu ..cim to podle vas je?

  • Denda napsal:

   Špatná práce s mládeží. Chybí kvalitní tým, který by udával směr v Jihomorvském a Zlínském kraji.

 • Pavel napsal:

  Bohužel Brno v mládeži přestává konkurovat pražským a ostravským týmům, dokonce ho předhání i jiné regiony. Pak se odráží i u mužů. Mají i šikovné odchovance, ale to je málo. Hattrick by měl plnit roli, co měli Bulldogs, ale tu roli vůbec neplní. Měli by v mládeži stahovat nejlepší hráče z regionu, dělat kempy pro talenty apod.

Napsat komentář

*