Filip Šuman doufá, že se letos podaří všechny soutěže opět rozjet. Foto: Martin Flousek, Český florbal Filip Šuman doufá, že se letos podaří všechny soutěže opět rozjet. Foto: Martin Flousek, Český florbal
17. 2. 2021 Nižší soutěže (5) KOMENTÁŘŮ

Termíny a kompenzace: Klíčový je 14. březen, do kompenzací jde 15 milionů. Určené hraniční datum je 23. květen

 Výkonný výbor Českého florbalu rozhodl o důležitých datech a kompenzacích v době koronavirové sezony 2020/2021. Jako klíčový určil víkend 13. a 14. března, po kterém již nebude možné dohrát sezonu u určených soutěží tak, aby mohlo dojít k postupu nebo sestupu. Pokud soutěže nezačnou nejpozději o víkendu 22. a 23. května, budou ukončeny. Rozhodlo se také o kompenzacích, do kterých půjde 15 miliónů korun.

Florbal s prodloužením sezony počítal, nyní je však na hraně časové kapacity a situace se příliš nelepší. Vzhledem k tomu, že se již před začátkem soutěží rozhodlo o prodloužení sezony, je možné udržet prostupnost soutěží o další měsíc na rozdíl od jiných sportů, jako je hokej či volejbal,“ uvedl v tiskovém prohlášení prezident Českého florbalu Filip Šuman.

Podle nového klíče rozdělil Český florbal soutěže do čtyř kategorií

1. Nepostupové regionální (mládežnické, košové) soutěže
Pro takové soutěže obecně platí, že bude snaha odehrát co největší počet zápasů a zapojit co nejvíce členů. Pokud se nezačne hrát do 23. května, budou takové soutěže ukončeny. Hrát se bude moct až do 30. června.

2. Postupové regionální soutěže
Pro takové soutěže je klíčové datum 14. březen. Pokud se bude moci hrát nejpozději v tento den, bude se pokračovat zkrácenou základní částí tak, aby bylo možno odehrát alespoň 50% utkání v základní části. Následně se stanoví postupy a sestupy.

Pokud se bude moct začít hrát po 14. březnu, bude se nadále hrát o umístění, které bude klíčové pro případné doplňování soutěží. Pokud se nebude hrát do 23. května, budou soutěže ukončeny s tím, že hrát se bude moci až do 6. června.

3. Nepostupové celostátní soutěže (CE soutěže juniorů, 1. ligy dorostenců, 1. ligy juniorek)
Pro takové soutěže platí, že začnou v nejbližším možném termínu a následně řídící orgán rozhodne tak, aby se zapojily všechny týmy a tyto soutěže vyvrcholily play off. Opět platí, že nejpozději 23. května se musí začít hrát, jinak bude taková soutěž ukončena a hrát se může do 30. června.

4. Postupové celostátní soutěže (1. liga mužů, 1. liga žen, Národní liga, Divize)
Pro takové soutěže platí, že pokud se je podaří rozehrát do 14. března, určí řídící orgán systém, podle kterého se budou odvíjet postupy a sestupy. Pokud se do 14. března nebude moci začít hrát, zasedne Komise elitních soutěží a následně rozhodne Výkonný výbor na zasedání 16. března. Hrát se přitom může do 6. června.

Rozhodlo se také o kompenzacích pro oddíly, individuální hráče a rozhodčí s trenéry. Současně jsme rozhodli o finančních kompenzacích u probíhající sezony. Rozhodli jsme tak již nyní bez ohledu na to, jakou část sezony zvládneme odehrát. Chceme ještě bojovat, aby i kluby mohly soutěžemi motivovat své členy v této sezoně. Rozhodnutím o finančních kompenzacích chceme ukázat, že si vážíme aktivity všech florbalistů,“ uvedl Filip Šuman.

Celková částka kompenzací se vyšplhá na 15 milionů korun. „Dopady finančních kompenzací budou opravdu výrazné a v celkové výši dosáhnou až 15 miliónů korun. Nyní je však nejdůležitější, aby se každý florbalista, každé družstvo, opět zapojili do soutěže. Proto jsme také rozhodli o kompenzacích již nyní bez ohledu na to, jakou část sezony zvládneme ještě odehrát,“ uvedl Daniel Novák

Podle nového klíče rozdělil Český florbal kompenzace do tří kategorií

1. Oddílové platby za startovné a týmové soupisky
Platby za startovné a za soupisky se týmům vrátí ze 60% zaplacených poplatků, vyjma týmů z obou nejvyšších soutěží, které se hrají a Poháru Českého florbalu.
Současně pokud oddíl přihlásí do soutěží v ročníku 2021/2022 minimálně stejný počet družstev, bude mu formou dotace na obnovu činnosti tato kompenzace navýšena až na 100%.

2. Individuální hráčské licence
Pokud měl hráč zaplacenou licenci na tento ročník a nemohl plnohodnotně hrát v sezoně 2020/2021, bude mu kompenzováno 80% platby za licenci, pokud si zaplatí tuto licenci na příští sezonu. Reálně tedy za ročník 2021/2022 zaplatí pouze 100 korun.

Pokud hráč licenci na ročník 2020/2021 zaplacenou neměl, zaplatí pro ročník 2021/2022 plnou cenu.

3. Trenérské a rozhodcovské licence
S ohledem na převod komplexního vzdělávání do online formy nebudou trenérské a rozhodcovské licence kompenzovány.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Pavel napsal:

  60% vratka mě přijde docela málo na to, že některé týmy odehráli tak 10% zápasů? A co týmy co pořádali turnaj versus týmy co nic nepořádali (náklady v průměru cca 10 000,-)

 • zouzal napsal:

  Unie = mafie = o kolik si snížil Šuman a spol. svoje platy?

 • Ferda napsal:

  Vážně si někdo myslí, že je možný začít hrát až 23.5.? Nedovedu si to v praxi dobře představit.
  Ke kompenzacím. Pro kluby to taková částka není a unie příští rok seškrtá všechno na minimum. Nevím, jestli je to dobrý krok.

 • znakokonov napsal:

  To jako budou hrat hobici kazdou sobotu a nedeli? Pane Sumane, prosim uz dost! Nedekujeme a odejdete!

 • florbalista napsal:

  Muze prosím nekdo panu Sumanovi a jeho surikatam z VV vysvetlit, ze:
  a) florbal se neda hrat kazdy volny den, protoze je tady rodina, povinnosti, jine aktivity a taky teple pocasi, ktere od kvetna tahne lidi uplne nekam jinam nez do haly

  b) je to nebezpecne kvuli zdravi a nikdo nemel zadnou pripravu a pauza byla dlouha

  c) oddily nemohou pocitat s tim, ze jim nekdo jako z velke casti nevlastnikum hal, neda volne kapacity

  d) tohle presyceni florbalem muze hnuti paradoxne unavit a odradit od dalsiho pokracovani

  e) co treba zrusit sestupy a postupy bo je to neregulerni

  Posledni: panove Suman, Jirovsky, Mlčoušek = skutecni vladci, prestante uz s tim Vasim egomaniactvim a mesiastvim, nikdo o to nikdy nestal a nestoji

Napsat komentář

*