Radost hráček ostravského FBC po vítězném utkání. Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal Radost hráček ostravského FBC po vítězném utkání. Foto: FBC ČPP Ostrava, Český florbal
21. 2. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

FBC ve třetí třetině otočilo zápas s Tatranem, Panthers vytasily drápy proti Startu98

Nedělní zápasy extraligy žen přinesly jedno velké překvapení: florbalistky Panthers po několika horších výkonech předvedly skvělou první třetinu proti Startu98, který nakonec porazily 6:4. Těžké to měla také Ostrava, která vyzvala Tatran a až třemi brankami ve třetí části otočila skóre. V ostatních zápasech vítězili favorité.

Šlágrem kola měly být především souboje Tatranu s Ostravou a Panthers se Startem98, což se potvrdilo. Střešovice znovu ukázaly, že v rámci jednoho utkání dokáží papírového soupeře velkým způsobem potrápit. Tatran totiž po 40 minutách vedl díky Kopecké se Seemannovou 2:0 a až ve třetí třetině o výhru přišel. Ve třetí části se totiž prosadily Rybičková, Bačová a Zagórska a utkání tak šlo na konto FBC. „Těžký zápas, věděli jsme, co nás čeká a byli jsme připraveni, o čemž svědčí, že jsme dokázali zápas otočit. Pomohla nám trpělivost a výhra 3:2 je pro nás lepší, než jakýkoliv jiný průběh,“ uvedl kouč Ostravy Jakub Robenek.

V první třetině se povedlo položit základ vítězství také Panthers Praha. Start sice vedl díky Zlatníkové, postupně ale v první části ztrácel, a ta nakonec skončila 5:2 pro tým, který domácí zápasy hraje v Rudné. Na začátku druhé třetiny zvýšila Zittová na 6:2, což v konečném účtování stačilo. Za Start sice snížily Vejvodová se Zlatníkovou, ale zápas nakonec šel na stranu Panthers po výhře 6:4.

Velké problémy měl Chodov. Ten se Židenicemi dlouho prohrával, nakonec ale dokázal utkání otočit. Pražský tým rychle vedl díky Chudé, ještě v první třetině ale dokázala srovnat Nečasová. Na začátku druhé třetiny dokázala dát vedení Židenicím Sedláčková, následně srovnala Polívková, ale Židenice opět vedly díky Jahodové. Nakonec se rozhodlo v posledních deseti minutách, kdy Chodov otočil skóre díky Keprtové s Hanzlíkovou.

Hned dvě utkání nedělního programu skončila 3:1 pro papírové favority. Uspěl Jičín proti Bulldogs, když se dvakrát prosadila hrající kapitánka Gabriela Žůrková a Jičín tak pod sebe dostal Mladou Boleslav, která neuspěla proti Olomouci. Extraligový nováček totiž na branku čekal až do 59. minuty, kdy se prosadila Jirková, už předtím ale za Olomouc skorovaly Řeháková, Barvíková a Reimerová.

V posledním utkání programu pak Vítkovice nepřipustily komplikace a byť od 2. minuty po úspěšném trestném střílení Hany Polákové prohrávaly, tak celé utkání s Bohemians dovedly do vítězného konce poměrem 9:2.

Přehled nedělních utkání extraligy žen:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – K1 Florbal Židenice 4:3
branky: 3. Eliška Chudá, 34. Adéla Polívková, 53. Vanessa Rebecca Keprtová, 56. Tereza Hanzlíková – 15. Eva Nečasová, 21. Barbora Sedláčková, 36. Klára Jahodová; rozhodčí: Luděk Franc – Václav Patera; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Hana Ranochová 16 – Lenka Remešová 50; po třetinách: 1:1, 1:2, 2:0;

Tatran Střešovice – FBC ČPP OSTRAVA 2:3
branky: 14. Veronika Kopecká, 29. Kateřina Seemannová – 47. Veronika Rybičková, 48. Pavlína Bačová, 51. Malwina Zagórska; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 13 – Veronika Tomšová 15; po třetinách: 1:0, 1:0, 0:3;

FBS Olomouc – MITEL Florbalová akademie MB 3:1
branky: 24. Eva Řeháková, 45. Eva Barvíková, 49. Tereza Reimerová – 59. Marie Jirková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 3:3; využití: 0:0; zásahy brankářů: Martina Franková 24 – Eva Klementová 44; po třetinách: 0:0, 1:0, 2:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians 9:2
branky: 9. Eliška Planková, 15. Dominika Buczek, 22. Barbora Husková, 31. Zuzanna Krzywak, 34. Michaela Šponiarová, 49. Lenka Novotná, 53. Barbora Husková, 54. Denisa Ferenčíková, 60. Vendula Maroszová – 2. Hana Poláková, 50. Adéla Bočanová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 11 – Karolína Červová 30; po třetinách: 2:1, 3:0, 4:1;

KM automatik FBK Jičín – Bulldogs Brno 3:1
branky: 8. Gabriela Žůrková, 17. Gabriela Žůrková, 36. Kristýna Bachmaierová – 9. Michaela Žáková; rozhodčí: David Kytler – Vojtěch Typl; vyloučení: 4:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Alena Vokatá 24 – Sabina Dvořáčková 17; po třetinách: 2:1, 1:0, 0:0;

Panthers Praha – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 6:4
branky: 6. Anna Bartušková, 6. Nela Havlíková, 13. Karolína Nováková, 14. Markéta Valešová, 19. Markéta Baťková, 23. Veronika Zittová – 2. Kristina Zlatníková, 10. Anežka Pěnkavová, 26. Kristýna Vejvodová, 33. Kristina Zlatníková; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 4:1; využití: 1:2; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 34 – Kristýna Janglová 22; po třetinách: 5:2, 1:2, 0:0;