Lajně Milana Tomašíka se v duelu na Spartě dařilo. Foto: Vladimír Hodač Lajně Milana Tomašíka se v duelu na Spartě dařilo. Foto: Vladimír Hodač
23. 2. 2021 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Boleslav podruhé v řadě vyzrála na Spartu, blýskl se Tomašík

Podruhé během tří dnů na sebe v Livesport Superlize narazily Sparta a Mladá Boleslav. A stejně jako v sobotu si tři body z tohoto souboje odnesli Středočeši. Sparta se až do 51. minuty držela na dostřel, pak ale pojistil vedení hostů proměněným trestným střílením Jakub Bína a hosté nakonec vyhráli 6:1. Milan Tomašík zapsal dva góly a jednu asistenci.

V sobotní bitvě těchto dvou týmů bylo o vítězi rozhodnuto poněkud dříve. Tentokrát Sparta větřila šanci na body delší dobu. Skóre v 11. minutě otevřel Milan Tomašík, který do branky dorazil Tokošův pokus. O pár minut později byl Tomašík opět v hlavní roli, když v přesilovce krásně nabil Janu Natovovi a ten neměl problém úspěšně zakončit.

Sparta snížila na konci druhé třetiny. Dominik Beneš se prosadil po střele na bližší tyč. Boleslavští zápas zlomili v poslední desetiminutovce. Po faulu Prunera se k samostatnému nájezdu postavil Jakub Bína a s přehledem proměnil. Pojistky v závěru přidali ještě Martin Tokoš, znovu Milan Tomašík a Tadeáš Chroust. Boleslav zvítězila 6:1 a je o krok blíž vítězství v základní části.

Boleslavští opět mírně překvapili, když se k nájezdu postavil Jaku Bína místo tradičního exekutora Jiřího Curneyho. „Pořád to s Jirkou máme tak, že se o nájezdy dělíme. Teď se mi v tom ale daří,  tak zatím chodím já,“ dodal v rozhovoru pro Českou televizi úspěšný exekutor nájezdu. Bína je se 34 brankami nejlepším střelcem Boleslavi.

Televizní dohrávka 24. kola Livesport Superligy:

Sparta Praha – Florbal Mladá Boleslav 1:6 (0:2, 1:0, 0:4)
Branky: 40. Dom. Beneš (Zeman) – 11. Tomašík (Tokoš), 19. Natov (Tomašík), 51. J. Bína (TS), 57. Tokoš, 58. Tomašík, 58. Tadeáš Chroust.