Vendula Maroszová v utkání s Tatranem. Foto: Lukáš Zetek - Florbal Vítkovice
24. 2. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Bitva o Ostravu bude soubojem neporažených, oba týmy zvládly dohrávky. Olomouc porazila Start

Sobotní ostravský souboj o první příčku v extralize žen bude soubojem dvou dosud neporažených týmů. Na úterní výhru FBC Ostrava 9:3 nad Boleslaví dnes navázaly také Vítkovice, které v Praze nedovolily skórovat Tatranu a porazily jej 5:0. Tři body získala také Olomouc, která doma zdolala 5:1 Start98.

Florbalistky Mladé Boleslavi čekala v úterý dlouhá cesta do Ostravy, díky skvělému výkonu brankářky Kateřiny Valečkové dlouho držely naději na zajímavý výsledek, nakonec ale neustály tlak ve třetí třetině a favoritovi zápasu podlehly 3:9, přičemž na všech brankách svého týmu se podílela Marie Jirková, na druhé straně si tři body připsala Nikola Chalupová.

Hozenou rukavici zvedly o 25 hodin později Vítkovice. Ty přijely do Prahy dohrát utkání s Tatranem a ačkoliv Tatran měl několik šancí, tak Nikola Příleská míček za svá záda nepustila. Vítkovice naopak vstřelily gól naopak hned pětkrát a díky dvěma asistencím Ďuríkové nebo zápisu 1+1 od Dominiky Buczek vezou do Ostravy 3 body. Do sobotního derby tak půjdou s jednobodovým náskokem na FBC.

Druhou nepříjemnou porážku za sebou z pohledu tabulkového postavení utrpěl Start98. Vyrovnané utkání s Olomoucí rozhodla poslední desetiminutovka, ve které Hanačky hned třikrát skórovaly a zajistily si vítězství 5:1. Pozoruhodný výkon předvedla Eva Řeháková, která dvě branky vstřelila a na další dvě přihrávala.

Přehled dohrávaných výsledků extraligy žen:

FBC ČPP OSTRAVA – MITEL Florbalová akademie MB 9:3
branky: 9. Pavlína Bačová, 19. Nikola Chalupová, 26. Pavlína Bačová, 30. Nela Kapcová, 36. Nela Kapcová, 45. Michaela Mlejnková, 45. Markéta Vrlíková, 53. Malwina Zagórska, 59. Nikola Chalupová – 18. Marie Jirková, 31. Alena Machačová, 41. Viktorie Vacardová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Jana Dupčáková 13 – Kateřina Valečková 25, Kateřina Kočová 15; po třetinách: 2:1, 3:1, 4:1;

Tatran Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:5
branky: 12. Zuzanna Krzywak, 19. Barbora Husková, 22. Eliška Planková, 36. Michaela Šponiarová, 42. Dominika Buczek; rozhodčí: Jan Brejcha – Petr Herman; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 21 – Nikola Příleská 17; po třetinách: 0:2, 0:2, 0:1;

FBS Olomouc – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 5:1
branky: 2. Eva Řeháková, 29. Eva Řeháková, 52. Kateřina Peterková, 54. Barbora Suchánková, 60. Eliška Pešavová – 20. Veronika Balejová; rozhodčí: Radim Klimecký – Jaromír Kubáč; vyloučení: 4:4; využití: 1:0; zásahy brankářů: Martina Franková 25 – Kristýna Janglová 27; po třetinách: 1:1, 1:0, 3:0;