Vítkovice vedou po výhře nad FBC Ostrava o 4 body. Foto: Flickr Florbal Vítkovice
27. 2. 2021 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Fantastické ostravské derby pro Vítkovice, Tatran porazil Chodov. Body pro Židenice a Panthers

Vítkovice si udržely první místo v extralize žen. Ve skvělém zápase, který absolutně splnit fakt, že se jednalo o souboj dvou aktuálně nejlepších týmů, totiž porazily v infarktovém závěru FBC Ostrava 7:6. Uspěl také Tatran, který porazil Chodov 6:4, stejným výsledkem porazily Židenice Jičín. Čtyři body si připsala Lina Hägg.

Ostrava začala utkání na Dubině velmi dobře, po první třetině vedla 2:0, když Kapcová se Zagórskou využily individuálních chyb Vítkovic. Na začátku druhé třetiny snížila Buczek, ve 33. minutě ale vrátila dvoubrankové vedení svému týmu aktivní Zagórska.

Poté se ale zápas prakticky rozhodl: FBC nedokázalo přidat, přes několik chyb Vítkovic, čtvrtou branku a na hřišti tak začala úřadovat švédská legionářka Lina Hägg. Ta během jedenácti minut vstřelila hattrick, do toho se prosadily Buczek s Ferenčíkovou a Vítkovice rázem vedly 6:3. Ostrava se díky Hurníkové s Rybíčkovou dokázala dostat na dostřel, Husková ale zvolila v úniku překvapivé řešení a Ostrava dokázala už pouze snížit přes Kristínu Hudákovou.

Slaví také Tatran, který v pražském derby porazil Chodov 6:4. když v utkání ani jednou neprohrával. Skóre otevřela Želízková, na vyrovnání Hanzlíkové odpověděla Vachudová, respektive Melchová. Utkání bylo vyrované ještě za stavu 3:3 a 4:4, nakonec ale rozhodly o třech bodech pro Tatran góly Kopecké s Mechlovou.

Ne příliš očekávanou a jistě o to cennější výhru si připsal Start98 v utkání proti Bohemians. Mladý pražský tým zvítězil 9:5, když v utkání rovněž ani jednou neprohrával. Vyrovnaný duel rozhodl v posledních pěti minutách, ve kterých hned třikrát skóroval.

Stejným výsledkem porazily Židenice Jičín. Brněnský tým sice prohrával 0:1, poté ale čtyřmi góly v řadě obrátil vývoj utkání a už jej nepustil. Jičínu se sice povedl srovnat ze stavu 1:4, nicméně Dernerová s Urbáškovou rozhodly zápas pro Dračice.

Poklidnou výhru 4:1 si připsaly florbalistky Panthers nad Mladou Boleslaví. Na první branku Karolíny Novákové dokázala odpovědět Horáková, na další tři branky už ale extraligový nováček nenašel odpověď.

Přehled sobotních výsledků extraligy žen:

KM automatik FBK Jičín – K1 Florbal Židenice 4:6
branky: 3. Nikola Kuchařová, 28. Nikola Kuchařová, 42. Gabriela Žůrková, 45. Simona Matušková – 13. Lucie Romančáková, 15. Šárka Staňková, 19. Lucie Romančáková, 26. Martina Indrová, 48. Andrea Dernerová, 60. Eva Urbášková; rozhodčí: Jan Čadek – Jan Strnad; vyloučení: 4:1; využití: 0:1; zásahy brankářů: Alena Vokatá 30 – Lenka Remešová 23; po třetinách: 1:3, 1:1, 2:2;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP OSTRAVA 7:6
branky: 22. Dominika Buczek, 34. Lina Hägg, 35. Dominika Buczek, 44. Lina Hägg, 45. Lina Hägg, 53. Denisa Ferenčíková, 59. Barbora Husková – 15. Nela Kapcová, 20. Malwina Zagórska, 33. Malwina Zagórska, 54. Natálie Hurníková, 57. Veronika Rybičková, 59. Kristína Hudáková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Nikola Příleská 10 – Veronika Tomšová 21; po třetinách: 0:2, 3:1, 4:3;

Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:4
branky: 1. Lucie Želízková, 6. Kateřina Vachudová, 14. Michaela Mechlová, 30. Veronika Kopecká, 45. Veronika Kopecká, 54. Michaela Mechlová – 5. Tereza Hanzlíková, 9. Tereza Hanzlíková, 26. Eliška Chudá, 37. Hana Chaloupková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 3:3; využití: 2:0; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 17 – Jana Christianová 12; po třetinách: 3:2, 1:2, 2:0;

Panthers Praha – MITEL Florbalová akademie MB 4:1
branky: 5. Karolína Nováková, 19. Karolína Nováková, 32. Karolína Vlachová, 56. Kristýna Gocová – 9. Eliška Horáková; rozhodčí: Jan Brejcha – Jiří Jelínek; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 23 – Eva Klementová 32; po třetinách: 2:1, 1:0, 1:0;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – FbŠ Bohemians 9:5
branky: 5. Veronika Balejová, 9. Kateřina Kovaříková, 13. Nela Tlamsová, 27. Karolína Laura Hornová, 46. Kristina Zlatníková, 49. Kateřina Kovaříková, 56. Barbora Špačková, 56. Karolína Laura Hornová, 58. Kristýna Kellovská – 7. Adéla Bočanová, 11. Veronika Mandíková, 21. Hana Poláková, 30. Adéla Bočanová, 53. Adéla Bočanová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; zásahy brankářů: Kristýna Karli 31 – Karolína Červová 24; po třetinách: 3:2, 1:2, 5:1;