Florbalistky Panthers získaly cenné dva body. Foto: Facebook Panthers Praha
1. 3. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Panthers berou dva body nad Bohemians, Židenice po nájezdech skolily Start98

Florbalistky Panthers slaví důležitou výhru za dva body proti Bohemians. Derby dvou pražských týmů, které ale nově mají domácí prostředí mimo území hlavního města, totiž porazily svého soupeře 3:2. Po nájezdech uspěly také Židenice. Elitní týmy své zápasy vyhrály.

Florbalistky Panthers ukázaly, že když se jim utkání podaří, umí být nebezpečné pro každého. Na gól Vaníčkové odpověděla ve třetí minutě Žbánková a následně 49 minut nepadla branka. Až v 53. minutě se trefila poprvé Zittová, v poslední minutě základní hrací doby ale srovnala Štajnerová. Extra bod pro Panthers trefila v čase 60:41 opět Zittová.

Také Židenice získaly za výhru nad Startem98 2 body. Vyrovnané utkání, ve kterém brněnský tým ani jednou neprohrával, totiž rozhodla až v osmé sérii nájezdů domácí legenda Andrea Dernerová, která si v průběhu zápasu zapsala další dvě branky. Hned čtyři body získala útočnice Startu Kristýna Vejvodová.

Tatran předvedl dobrý nástup do zápasu s Bulldogs a rychle vedl 2:0 po brankách Býčkové s Bystrianskou. Domácí kanonýrce Žákové se sice povedlo snížit, ale Tatran zareagoval dalšími dvěma góly a utkání dovedl do vítězného konce poměrem 5:2.

Po derby s Vítkovicemi prohrály hráčky FBC Ostrava také první třetinu duelu s Olomoucí, když jedinou úspěšnou střelkyní úvodní části byla Eva Barvíková. Od druhé části ale favorit nabral dech, a nakonec se raduje z výhry 6:1.

Jednu třetinu prohrál s Jičínem také Chodov, ale také pražský tým se v konečném účtování raduje ze tří bodů. Podlehl totiž až v poslední třetině, když do ní vstupoval za stavu 8:2. Zajímavostí utkání je, že všechny branky Chodova padly do 33. minuty.

Poměrem 12:1 si pak Vítkovice po vítězném derby s FBC Ostrava poradily s Mladou Boleslaví. Nováček se v zápase poměrně držel, avšak v poslední třetině dovolil soupeři naplno rozjet své ofenzivní představení a po dílčí prohře 1:6 padl 1:12. Hned pět kanadských bodů si připsala polská útočnice Dominika Buczek.

Přehled nedělních výsledků extraligy žen:

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik FBK Jičín 8:3
branky: 3. Patricie Suchanová, 5. Tereza Hanzlíková, 14. Kristína Belicová, 18. Marie Havlíčková, 20. Hana Chaloupková, 31. Adriana Hýsková, 31. Eliška Chudá, 33. Tereza Hanzlíková – 13. Gabriela Žůrková, 16. Kristýna Bachmaierová, 59. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 2:4; využití: 2:1; zásahy brankářů: Hana Ranochová 17 – Alena Vokatá 25; po třetinách: 5:2, 3:0, 0:1;

MITEL Florbalová akademie MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:12
branky: 51. Viktorie Vacardová – 7. Michaela Šponiarová, 21. Denisa Hyršová, 23. Denisa Hyršová, 25. Eliška Planková, 32. Michaela Kubečková, 39. Sára Seevaldová, 42. Alexandra Glasová, 43. Michaela Kubečková, 45. Michaela Šponiarová, 46. Dominika Buczek, 58. Barbora Husková, 59. Barbora Husková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Eva Klementová 30 – Viktorie Karasová 15; po třetinách: 0:1, 0:5, 1:6;

FbŠ Bohemians – Panthers Praha 2:3p
branky: 3. Gabriela Vaníčková, 60. Veronika Štajnerová – 4. Markéta Žbánková, 53. Veronika Zittová, 61. Veronika Zittová; rozhodčí: Luděk Franc – Václav Patera; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Karolína Červová 21 – Kristýna Horňáková 13; po třetinách: 1:1, 0:0, 1:1, 0:1;

K1 Florbal Židenice – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 6:5pn
branky: 5. Eva Urbášková, 13. Andrea Dernerová, 13. Karolina Moravcová, 47. Andrea Dernerová, 55. Lucie Romančáková, N Andrea Dernerová – 11. Anežka Pěnkavová, 24. Kristýna Vejvodová, 52. Kristina Zlatníková, 52. Kristýna Vejvodová, 59. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Lenka Remešová 22 – Kristýna Janglová 33; po třetinách: 3:1, 0:1, 2:3, 0:0;

FBC ČPP OSTRAVA – FBS Olomouc 6:1
branky: 28. Natálie Hurníková, 31. Denisa Kotzurová, 36. Malwina Zagórska, 45. Pavlína Bačová, 52. Veronika Rybičková, 60. Denisa Kotzurová – 5. Eva Barvíková; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 16 – Martina Franková 34; po třetinách: 0:1, 3:0, 3:0;

Bulldogs Brno – Tatran Střešovice 2:5
branky: 15. Michaela Žáková, 48. Yvona Dostálová – 4. Mariana Býčková, 4. Tereza Bystrianská, 19. Nikola Hermannová, 43. Kateřina Seemannová, 55. Veronika Kopecká; rozhodčí: Jakub Cigl – Michal Havelka; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 32 – Markéta Antalová 8; po třetinách: 1:3, 0:0, 1:2;