Bohemians si pro čtvrtfinálové vybrali Chodov. Foto: Otakar Prášek Bohemians si pro čtvrtfinálové vybrali Chodov. Foto: Otakar Prášek
7. 3. 2021 Superliga (15) KOMENTÁŘŮ

Bohemians ukázali na Chodov! V play off uvidíme ostravské derby i souboj Tatranu se Spartou

 Bezprostředně po konci základní části začal výběr soupeřů pro play off. Vedoucí Mladá Boleslav podle předpokladů ukázala na osmé Black Angels. Druhé Vítkovice si vybraly městského rivala a ve čtvrtfinále se utkají s ostravským FBC. Třetí Bohemians volili mezi Chodovem a Spartou. A „klokani“ nechtěli reprízu posledních čtvrtfinálových soubojů, takže ukázali na Chodov. Na čtvrtý Tatran tak zbyla šestá Sparta. Už v úvodním kole nás čekají zajímavé bitvy.

A to dokládá také fakt, že Black Angels oba dva souboje s mladoboleslavským celkem, tedy s velkým favoritem, prohráli v základní části pouze o gól. „Volba byla z našeho pohledu celkem jednoznačná. Já osobně jsem rád, že nebudeme muset cestovat, současně je ale potřeba mít respekt k soupeři. Black Angels se skvěle povedl závěr základní části, těším se na pohledné zápasy. Budou hrát určitě jednoduše, mají šikovné hráče na brejky a slušnou efektivitu, takže to pro nás bude těžká prověrka,“ uvedl brankář Středočechů Lukáš Bauer.

Black Angels jsou příjemným překvapením letošního ročníku superligy. Podaří se jim potrápit velkého favorita. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

Black Angels jsou příjemným překvapením letošního ročníku superligy. Podaří se jim potrápit velkého favorita? Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav

„Tento výběr jsme očekávali a dobře se připravíme. Do série nejdeme rozhodně s myšlenkou prohry. Na Boleslav bude velký tlak, čehož určitě využijeme a překvapíme ty, co nám nevěří. Moc se těšíme!“ hecuje sebe i své spoluhráče před startem play off Jakub Renčín, tahoun pražských Black Angels, kteří se postupem do play off postarali o historický zápis do klubové historie.

Po dlouhé době souboj o Ostravu

Všechny nadcházející čtvrtfinálové bitvy se ponesou v duchu toho, že na sebe ony celky narazily v závěru základní části. Výjimkou není ani ostravské derby. Vítkovice v posledním kole porazily FBC vysoko 11:4. „Pro nás bylo FBC jasná volba, dali jsme si s nimi takovou malou generálku. Je fajn, že nebudeme muset nikam jezdit, a co si pamatuju, tak jsme s nimi sérii nehráli cca deset let. Na sérii se těšíme, určitě pro nás nebude jednoduchá, ale věřím, že přes Ostravu projdeme do semifinále,“ říká zkušený útočník Vítkovic Lukáš Hájek.

Vítkovice v základní části porazily Ostravu v obou dvou případech. Foto: Florbal Vítkovice, Český florbal

Vítkovice v základní části porazily Ostravu v obou dvou případech. Foto: Florbal Vítkovice, Český florbal

„Máme tři týdny na to, abychom se na Vítkovice pořádně připravili. Rozhodně nebudeme chtít zopakovat dnešní zápas, který nám moc nevyšel. Ale určitě Vítkovicím nedáme nic zadarmo,“ dopředu vyhlásil lídr ofenzivy FBC Michal Sládek.

Dvě pražská derby plná emocí

V ročnících 2017/18 a 2018/19 i v nedokončené sezoně 2019/20 na sebe Bohemians a Sparta narazili v úvodním kole vyřazovací fáze. Podobný souboj se nabízel i letos. Jenže „klokani“ nakonec zvolili v tabulce pátý Chodov. Oba dva vzájemné duely ovládli v základní části zelenobílí a hlavně druhé střetnutí bylo plné emocí. Filip Forman po pojišťujícím gólu na 6:4 počastoval soupeře nadávkou, obdržel červenou kartu a jeho případ řešila i disciplinární komise. Mladý útočník Bohemky nakonec vyvázl s trestem na jedno utkání a podmínkou.

„Doléčíme šrámy a budeme připraveni jak po fyzické, tak zejména po posluchové stránce,“ připomněl vyostřené bitvy pražských rivalů Tomáš Vávra, obránce Chodova. „Očekávám především velice emotivní a tvrdé zápasy tak, jak nám ukázaly naše dva vzájemné zápasy v sezoně. Věřím, ze naše mladost, dravost a chuť po úspěchu se ukáže jako klíčová,“ doufá Matyáš Krebner z Bohemians.

Sparťanského obránce Milana Garčara čeká v play off střet s týmem, se kterým vybojoval pět mistrovských titulů. Foto: Vladimír Hodač

Sparťanského obránce Milana Garčara čeká v play off střet s týmem, se kterým vybojoval pět mistrovských titulů. Foto: Vladimír Hodač

Na čtvrtý Tatran tak zbyla Sparta. Také v tomto případě se tyto dva celky utkaly v závěrečném 26. kole a o gól byla úspěšnější Sparta. Ta navíc vyhrála i první duel (9:6) a střet dvou pražských soků tak slibuje atraktivní podívanou. „Po výsledku dnešního zápasu a postavení týmů v tabulce jsme očekávali, že si nás nevybere ani jeden z první trojice a půjdeme právě na čtvrtý tým. Po letech změna a jako tým se na novou výzvu těšíme. Základní část se nám příliš nepovedla z více důvodů, ale na druhou stranu jsme po delším čase konečně kompletní a věřím, že v play off ukážeme svoji sílu,“ nemá obavy Radim Křenek.

„Bude to vyhrocené a napínavé. Věřím, že když předvedeme naši hru a budeme dodržovat pokyny, tak postoupíme,“ dodala ústřední postava střešovického Tatranu Filip Langer. Výběr soupeřů jste mohli sledovat online prostřednictvím webu Onlajny.com. Čtvrtfinálové série vypuknou 27. března. Máme se na co těšit!

Čtvrtfinálové dvojice:

Florbal Mladá Boleslav – Black Angels (v sezoně 9:8, 6:5)
1. SC Vítkovice – FBC Ostrava (v sezoně 9:3, 11:4)
FbŠ Bohemians – Florbal Chodov (v sezoně 4:3, 6:4)
Tatran Střešovice – Sparta Praha (v sezoně 6:9, 5:6)


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Thomas napsal:

  Bolka, Vítky 4:0, BA budou sbírat zkušenosti a zaparkovaný autobus FBC nebude proti Vítkám stačit.
  Po Bolce a Vítkách si dnes soupeře volila už jen Sparta. Tatran chtěl Chodov, Bohemka se Sparty bojí jak čert kříže. Je jim jasné, že tak vyrovnaný tým a podobně zkušené borce typu Garčar, Křenek, Beneš prostě nemají. Sparta si zvolila těžší cestu, ale bude to alespoň atraktivní série.
  Chodov pokud ubrání jednu lajnu a zachytá jim trochu golman, postoupí #playoffjinasoutez

 • znalec napsal:

  Bolka a Vitky v suchym triku, Sparta 4:2 nad Tatranem a Bohemka da Chodov prekvapive lehce 4:1.

 • hudino napsal:

  2 série hotové, v těch dalších dvou rozhodnou brankáři, Bohemka v 6 a Sparta v 7.

 • Lolek napsal:

  Za mě Chodov porazí Bohemku, tipuju 4:3!

 • trener napsal:

  za tři týdny se může stát milion věcí, já bych neviděl ani bolku a vítky tak bezproblémové…nejvíce jsem ale zvědavý na bohemku, respektive na jejich mladé ušáky a speciálně na formana…nemyslím si, že ty zkušené bardy dokážou přetlačit, zkušenosti jim budou chybět…borci z BA mohou bolku porazit fyzicky tak, že na ně vlítnou jako na vítky, tohle bolka nemá ráda a staří pánové jsou na to hákliví, navíc jsou tam typy, které se nechají snadno vyhecovat…

  • Taky Petr napsal:

   Zkuste si pustit rozhovor na následujícím odkazu: https://soundcloud.com/user-304809349
   Poslední díl č. 22. V nedávné době jsme diskutovali o osobě Michala Jedličky. Tady je rozhovor na 1,5 hodiny, který se nevyhýbá ničemu a mnohé vysvětluje. Ale chce to vydržet poctivě celou dobu, nic nevynechat a nepřeskočit. Opravdu doporučuji všem.

   • trener napsal:

    tak jsem si to poslechl a můj názor na bedlu se nemění. je to komediant, jeho sebevědomí atrofovalo do šílených rozměrů, často si vzájemně odporuje, jak to chce ze sebe vytlačit rychle zadrhává a opakuje slovo xkrát což je signifikantní, celkově zklamání, herec, chytrý jak rádio…

    • vim prd napsal:

     atrofovalo do šílených rozměrů? používáme cizí slova, ale ani neznáme jejich význam. defakto pokaždý, co tu něco napíšeš, tak je to píčovina.

     P.S. atrofovat – zmenšovat, ubývat, ztenčovat.

   • BillyBoy napsal:

    Je dobře, ze se taky někdy vyjádřil jinak než řevem. Logicky se obhajuje, ale to by se pak mohl podobně chovat kdokoliv a vystavět si podobnou obhajobu. Žije v dojmu, že jim všichni chtějí ubližovat, ale sami mají v kádru zákeřené hráče. A samozřejmě když se člověk podívá ven, tak to nedává moc smysl. Nejlepší světové týmy jsou našlapané hráči, kterými Bedla pohrdá a bez nich by nebyly tak úspěšné. Falun sice hraje ofenzivně, ale pro jeho hru byli naprosto stěžejní hovada jako Larsson, Holmgren, Hajo či Berg. Ti hrají přesně jak Bedla popisuje. No a kde by byla Storvreta bez Nilsbertha nebo Classic bez Kivilehta? Takhle by se dalo pokračovat do nekonečna.

   • LP napsal:

    poslechla jsem si, i když jsem věděla, co asi mohu čekat, nic mě nepřekvapilo a můj názor na Bedlu to vůbec nezměnilo. Geniální trenér a stratég, to mu nikdo asi neupíráme, ale jinak člověk vyjadřující a chovající způsobem pro sportovní svět nepřijatelné, a člověk, který má dle něho vždycky pravdu a všechno ví a umí nejlépe, a má právo tím pádem být vulgárně emotivní. Pokud se tak chová mimo veřejnost je mi to jedno, ale pokud se tak chová na veřejnosti je to špatně. A obhajoba, já takový prostě jsem….., to není omluva. A jeho sezení s psychologem opravdu není vidět, a myslím, že se tím jenom ohání, a ve skutečnosti se nehodlá změnit. Hodně lidí se rozhovoru zasměje a řekne si, vždyť je to Bedla, ale opravdu je to tak správně, aby tuto např. děti poslouchaly a braly si z toho příklad, v některých případech opravdu rozhovor daleko za hranou vyjadřování, které by mělo být součástí veřejného podcastu, kterému jinak fandím a zatím byl perfektní?

 • Bootham napsal:

  Hezký rozhovor s Bedlou, nejvíce mě překvapily jeho plány s trénováním venku, přijde mi spíš jako takový ideální trenér do těch našich českých luhů a hájů.

  Ví někdo jaké má plány Marek Beneš ? Pixbo mimo play off, zdá se že se bude vracet…ideálně do Tatranu místo Langera 🙂

  • Florbalista napsal:

   Měl by se vrátit, psal to v jednom rozhovoru na Českém florbale. Hodím sem i odkaz. A předpokládam že to bude do Tatranu, když tam má stále tátu, nevěřím že by šel třeba do nějakýho jinýho pražského klubu

   https://www.ceskyflorbal.cz/zahranici/zpravy/detail/po-sezone-navrat-domu-temer-na-sto-procent-tusi-benes

   • Bootham napsal:

    Super, díky. Kéž by to s Tatranem vyšlo. Přál bych jim, aby zůstali minimálně stejně konkurenceschopní jako letos.

  • Taky Petr napsal:

   Je to asi sen mnoha trenérů, tak proč ho nemít. Jen je zrovna čerstvě tátou a mluví o plánu na další jedno až dvě děti. A pokud nechce být za sobce, tak by rodina měla mít přednost. Případně jít s ním, což zase není s ohledem na školní docházku, změnu prostředí apod. ideál, to by musel být supr post se zajištěným zázemím. Spíš bych to viděl na kratší angažmá v pozici asistenta, ale je otázka, zda to by ho naplňovalo.

   • Botham napsal:

    Bohemka je jeho druhou rodinou, má tam vybudovanou perfektní pozici a nějak mi prostě zapadá do toho českého prostředí. Nároďák chápu, zahraničí mě u něj překvapilo, nicméně zápal pro florbal má, tak třeba mu to jednou vyjde.

Napsat komentář

*