Nikola Kuchařová slaví gól. Foto: KM automatik FBK Jičín, Český florbal Nikola Kuchařová slaví gól. Foto: KM automatik FBK Jičín, Český florbal
15. 3. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Jičín porazil Bulldogs a je ve hře o play off, Olomouc má téměř jeho jistotu. Těžká ztráta pro Boleslav

Florbalistky Jičína porazily Bulldogs Brno a jsou naplno ve hře o play off. Téměř jistotu postupu získala Olomouc, která v prodloužení porazila sympaticky hrající Mladou Boleslav. Ta si poměrně zkomplikovala cestu do play off poté, co inkasovala z trestného střílení v poslední sekundě základní hrací doby. Chodov a Vítkovice splnily roli favoritů.

Utkání mezi domácí Mladou Boleslaví a Olomoucí nabídlo hned 11 vyloučení a rozhodlo se doslova v samém závěru základní hrací doby: rozhodčí totiž po závaru před brankou domácích nařídily trestné střílení ve prospěch Olomouce za stavu 4:3 pro domácí.

To proměnila Reimerová, v prodloužení pak o zisku extra bodu rozhodla Peterková. Olomouc si tak prakticky definitivně zajistila účast v play off. Utkání také zaujalo oficiálně velmi vysokým počtem střel v poměru 70:46.

Jestliže Boleslav své akcie na postup do play off snížila, pak florbalistky Jičína se naopak definitivně do bojů o play off přihlásily a po výhře 9:4 nad Bulldogs mají již stejně bodů jako Bohemians. V utkání proti Bulldogs sice jedenáct sekund prohrávaly, nicméně poté převzaly otěže zápasu a dovedly jej do vítězného konce poměrem 9:4. Na všech brankách poraženého týmu se díky zápisu 3+1 podílela Michaela Žáková.

Ostravské FBC si v Rudné poradilo ve vloženém zápase s Panthers poměrem 7:3. Pražanky předvedly dobrý vstup do zápasu, na vedoucí branku Mlejnkové dokázala svým prvním zásahem v utkání odpovědět Zittová, nicméně poté přišla série pěti branek FBC, a to tak rázem v polovině utkání vedlo 6:1. Zittová sice bleskově snížila, ale přišla branka Kotzurové, na kterou reagovala Eliška Mídová. Ve třetí části už branka nepadla.

Židenice mohly proti Chodovu využít služeb uzdravené brankářské jedničky Lenky Remešové, ale vzdorovaly pouze jednu třetinu. Druhá polovina utkání totiž jednoznačně patřila Pražankám, které utkání ze stavu 1:1 dovedly do vítězného konce poměrem 6:1.

Vítkovice si v Dolních Břežanech poradily s Bohemians poměrem 12:2, kdy se hned na polovině branek podílela Barbora Husková se zápisem 5+1. Pražský tým tak prohrál posedmé v řadě, nicméně boj o play off má stále ve svých rukou. O víkendu tým nevedla nemocná hlavní trenérka Tereza Blažková, kterou zastoupili Roman Janda s Dominikou Steinbachovou.

Přehled nedělních výsledků extraligy žen:

MITEL Florbalová akademie MB – FBS Olomouc 4:5p
branky: 14. Karolína Janatková, 31. Daniela Švejdová, 33. Marcela Urbanová, 45. Viktorie Vacardová – 10. Tamara Hašová, 31. Barbora Suchánková, 52. Barbora Suchánková, 60. Tereza Reimerová, 63. Kateřina Peterková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 6:5; využití: 0:1; zásahy brankářů: Kateřina Valečková 65 – Martina Franková 42; po třetinách: 1:1, 2:1, 1:2, 0:1;

K1 Florbal Židenice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:6
branky: 13. Monika Jahodová – 9. Tereza Hanzlíková, 33. Adéla Jůzová, 33. Eliška Chudá, 34. Kristína Belicová, 44. Vendula Štolbová, 52. Karolína Suchá; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Lenka Remešová 23 – Jana Christianová 13; po třetinách: 1:1, 0:3, 0:2;

FbŠ Bohemians – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:12
branky: 30. Hana Poláková, 50. Hana Poláková – 4. Barbora Husková, 6. Michaela Šponiarová, 17. Lina Hägg, 18. Denisa Hyršová, 20. Barbora Husková, 28. Barbora Husková, 33. Alžbeta Ďuríková, 42. Barbora Husková, 47. Denisa Ferenčíková, 50. Michaela Šponiarová, 54. Barbora Husková, 60. Michaela Šponiarová; rozhodčí: Jan Čadek – Jan Strnad; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; zásahy brankářů: Anna Urbanová 7, Karolína Červová 11 – Viktorie Karasová 9; po třetinách: 0:5, 1:2, 1:5;

Bulldogs Brno – KM automatik FBK Jičín 4:9
branky: 15. Michaela Žáková, 35. Yvona Dostálová, 47. Michaela Žáková, 57. Michaela Žáková – 16. Gabriela Žůrková, 33. Adéla Kmošková, 33. Lucie Růžičková, 34. Lucie Paulovičová, 36. Kristýna Bachmaierová, 41. Denisa Fischerová, 43. Nikola Kuchařová, 47. Gabriela Žůrková, 48. Nikola Kuchařová; rozhodčí: Radim Klimecký – Jaromír Kubáč; vyloučení: 2 + Sabina Dvořáčková OS:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 13, Markéta Marková 9 – Alena Vokatá 9; po třetinách: 1:1, 1:4, 2:4;

Panthers Praha – FBC ČPP OSTRAVA 3:7
branky: 14. Veronika Zittová, 32. Veronika Zittová, 39. Eliška Mídová – 6. Michaela Mlejnková, 19. Nela Kapcová, 23. Michaela Mlejnková, 25. Anežka Slaná, 27. Nela Kapcová, 32. Denisa Kotzurová, 38. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Luděk Franc – Václav Patera; vyloučení: 5:0; využití: 0:4; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 33 – Jana Dupčáková 21; po třetinách: 1:2, 2:5, 0:0;