Česká reprezentace juniorek si bude muset počkat na světový šampionát do září. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal Česká reprezentace juniorek si bude muset počkat na světový šampionát do září. Foto: Matyáš Klápa, Český florbal
17. 3. 2021 Reprezentace juniorek (2) KOMENTÁŘŮ

Potřetí odloženo: Juniorky se šampionátu (snad) dočkají na začátku září

 Mistrovství světa juniorek 2020 bylo potřetí odloženo. Původně se mělo odehrát již loni, nakonec bylo posunuto na květen 2021, nově se má odehrát od 1. do 5. září. Hrát by se mělo v IFU Aréně, která má rovněž problémy se střechou.

Prokletý šampionát. Juniorské mistrovství je potřetí odloženo, nově se má v Uppsale a IFU Aréně odehrát na podzim, od 1. do 5. září. „Jedná se o společné rozhodnutí všech zainteresovaných. Mezinárodní florbalová federace oceňuje obrovské úsilí, které v minulých týdnech vynaložila Švédská florbalová federace a město Uppsala k tomu, aby se šampionát mohl odehrát, ačkoliv například s nižším počtem týmů a finanční ztrátou. Bohužel nové nařízení Úřadu pro veřejné zdraví znamená, že nyní je turnaj v květnu neuskutečnitelný. Nicméně věříme, že se situace v příštích měsících zlepší a v září budeme moci všechny v Uppsale přivítat,“ uvedl v tiskovém prohlášení generální sekretář IFF John Lijelund.

Už po prvním odložení platí, že se turnaje budou moci zúčastnit stejné hráčky, které by k tomu byly věkově oprávněny v roce 2020. Proto také v názvu turnaje zůstal rok 2020. Paradoxně se ale tak ročníky 2001 a 2002 dostanou do situace, kdy sice budou hrát mistrovství světa juniorek, ale současně už nebudou moci nastoupit v juniorské soutěži.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • LP napsal:

  podle mě je turnaj odložený již potřetí
  skoro si myslím, zda to ještě má smysl to odehrát, za půl roku se bude hrát další MS této kategorie (samozřejmě s o 2 roky mladšími kategoriemi), každopádně jsem zvědavá, zda všechny 01 budou mít motivaci po tomto dalším posunu

 • Dobrý den,

  máte pravdu, je odloženo potřetí.

  S pozdravem
  Michal Dannhofer

Napsat komentář

*