Střelec Tim Andersson Carlsson přestoupil z Fagerhultu Habo do Kalmarsundu. FOTO: Per Wiklund.
17. 3. 2021 Švédsko (3) KOMENTÁŘŮ

VIDEO: Kalmarsund ulovil elitního 19letého střelce Anderssona Carlssona. Vytvoří superduo s Nilssonem?

 První čtvrtfinálové klání švédské SSL mezi po základní části druhým Kalmarsundem a Linköpingem sice začíná až zítra, přesto zaznamenal Kalmarsund velkou výhru už nyní. Oč jde? Těsně po konci základní části totiž do svého kádru přivedl nejžhavější zboží z akorát sestupujícího Fagerhultu Habo, a sice nikoho jiného než Tima Anderssona Carlssona.

Pro Kalmarsund představuje letošní ročník celkově třetí sezonu v elitní SSL. Po 10. místě v ročníku 2018/19 a loňské 4. příčce dokráčela družina z nevelkého ani ne šestitisícového města Färjestaden ležícího na druhém největším švédském ostrově Öland letos v základní části na senzační 2. stupínek. Celek oblékající modré či bílé dresy ovšem do nejvyšší soutěže vtrhl s obrovským sebevědomím nejen výsledkově, stejně sebejistě se totiž chová též na přestupovém poli. Což koneckonců dokládá čerstvým přestupem teprve 19letého Tima Anderssona Carlssona.

Produkt akademie Fagerhultu Habo okusil SSL už loni, ve třech kláních v dresu Mullsjö ovšem nebodoval. Souběžně však pomáhal svému mateřskému klubu postoupit z druhé nejvyšší soutěže Allsvenskan o patro výš, což se Anderssonovi Carlssonovi i celému klubu loni podařilo. Vytáhlé křídlo se tak letos mohlo představit SSL v celé své kráse.

ZDROJ: Youtube 221floorball.

A že bylo o co stát. Soudě podle statistik si mladý forvard nemohl přát o moc vydařenější premiérovou sezonu. Jen posuďte sami – 49 bodů za 38 branek a 11 asistencí, a to všechno ve 25 zápasech? Pouze jedenáct hráčů se umístilo před střelcem s číslem 64. Asi nepřekvapí, že se jednalo o takové persony švédské SSL a továrny na body, jakými jsou Martin Östholm z Pixba, falunský Alexander Galante Carlström, Albin Sjögren ze Storvrety či aktuálně vyhlášený nejlepší florbalista planety Kim Nilsson.

A právě s největší postavou Kalmarsundu Nilssonem se Andersson Carlsson potká v jednom týmu. A co víc, vůbec není vyloučené, že z nich trenérský štáb vytvoří tandem v jedné formaci. Jen si představte souhru jednoho z nejlepších světových playmakerů Nilssona s novou akvizicí Kalmarsundu, které je jedno, jestli děrovaný nesmysl dostane do branky svižnou střelou tahem, nečitelným rychlým zápěstím či blafákem do bekhendu. To se pak můžou fanoušci, kteří se snad co nevidět vrátí nejen do KIFAB Areny na ostrově Öland, těšit na jinačí gólové hody.

A třeba se Kalmarsund nebude, co se transferů týče, držet při zemi, a po konci české nejvyšší sezony přivede další velké jméno, Filipa Formana. Ten už si v Kalmarsundu během svého letošního několikaměsíčního působení stačil udělat obrovské jméno, a fanoušci druhého nejlepšího celku sezony dokonce založili sbírku na jeho udržení v kádru. Uvidíme, jaká překvapení nám turbulentní florbalový svět přinese v dalších týdnech a měsících!


Autor: Jakub ŠvejkovskýKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*