Vítkovice a FBC Ostrava čeká druhá bitva o Ostravu. Foto: Florbal Vítkovice Vítkovice a FBC Ostrava čeká druhá bitva o Ostravu. Foto: Florbal Vítkovice
20. 3. 2021 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Preview: Ostravské derby číslo 2 a zápas o všechno pro Boleslav

 Šlágrem následujícího víkendu v rámci Extraligy žen, kterého se opět nezúčastní týmy Startu98 a Tatranu, je jednoznačně sobotní derby mezi Vítkovicemi a FBC Ostrava, které se uskuteční na domácí palubovce FBC v ČPP Aréně. Zápas o všechno čeká v sobotu také Mladou Boleslav, která se postaví Panthers. Zajímavý víkend je také před Jičínem.

Sobotní program Extraligy žen:

K1 Florbal Židenice – KM automatik FBK Jičín
14.00, MSH Vodova Brno
Jičín je ve velmi složité situaci. Chybí mu už jen tři utkání, má 14 bodů a před sebou velmi těžký los. Potřeboval by ideálně všechny tři utkání vyhrát, ale čeká jej kromě Židenic také Chodov a Střešovice. Je tedy zřejmé, že se proti Židenicím popere o šanci, dá se očekávat hodně tvrdé utkání. Jeden ze šlágrů víkendu.
Tip Florbal.cz:
Výhra Židenic za 3 body

Bulldogs Brno – FBS Olomouc
14.00, SH SportPoint Brno
Bulldogs má jistotu, že při zmražení soutěží zůstane v Extralize i příští sezonu, Olomouc zase potřebuje ještě dva body, aby i matematicky vyloučila možnost neúčasti v play off. Zdánlivě ideální konstelace pro Hanačky, které do Brna přijedou s jednoznačným cílem, který by také měly naplnit.
Tip Florbal.cz:
Výhra Olomouce za 3 body

FBC ČPP OSTRAVA – 1. SC TEMPISH Vítkovice
15.00, ČPP Aréna Ostrava
Je velkým otazníkem, jak k zápasu oba týmy přistoupí i s ohledem na případný střet v play off, tudíž se i jeho průběh velmi těžce odhaduje. Na rovnu: o prvním místu je na 99% rozhodnuto, i kdyby Vítkovice prohrály, tak by stále musely ztratit další minimálně 4 body. Větší motivaci by tak mohlo mít FBC, které ještě nemá jistou druhou příčku, na druhou stranu výhra v ostravském derby má pro oba týmy prestiž. Bude také zajímavé sledovat, jak se s rolí jedničky Vítkovic popere v exponovaném utkání Viktorie Karasová.
Tip Florbal.cz:
Výhra Vítkovic za 3 body

MITEL Florbalová akademie – Panthers Praha
15.00, Nová MSH Mladá Boleslav
Pro Boleslav se jedná o klíčový zápas. Výhra bude znamenat, že může pomýšlet na účast v play off, prohra by z tohoto pohledu měla zřejmě fatální následky. Je jednoznačné, že trenér Radek Novák po vítězství nad Bulldogs cítí šanci a udělá všechno proto, aby jeho hráčky uspěly. Ty mohou využít toho, že Panthers jsou naopak relativně v klidu a mohou se nerušeně chystat na čtvrtfinále, protože na přesném umístění mezi pátou až osmou pozicí prakticky nezáleží.
Tip Florbal.cz:
Výhra Boleslavi za 3 body

Nedělní program Extraligy žen:

1.SC TEMPISH Vítkovce – MITEL Florbalová akademie MB
15.00, SC Dubina Ostrava
V sobotu to bude pro Boleslav utkání, které velmi pravděpodobně určí ráz její sezony. Je otázkou, jak přistoupí k zápasu ve Vítkovicích, především ve chvíli, kdy by proti Panthers zvítězila a věděla by tak, že je přímo ve hře o play off, ačkoliv její naděje na bodový zisk v Ostravě jsou z posledních utkání ty jednoznačně nejmenší. Na každý pád lze od Boleslavi čekat sympatický výkon.  
Tip Florbal.cz:
Výhra Vítkovic za 3 body

FBS Olomouc – FBC ČPP OSTRAVA
15.00, SH Čajkaréna Olomouc
Poslední vzájemné utkání obou soupeřů skončilo hrozivým zraněním Evy Řehákové, k něčemu podobnému, doufejme, již nedojde. Naopak by se mělo hrát zajímavé utkání, výsledkově podobné právě prvnímu zmíněnému duelu. Postupem času by se měla projevit větší kvalita na straně FBC.
Tip Florbal.cz:
Výhra FBC za 3 body

KM automatik FBK Jičín – FAT PIPE FLORBAL CHODOV
16.00, Sportovní areál Jičín
Předposlední utkání Jičína v základní části, ve kterém musí bodovat, pokud chce udržet šance na play off. Je ale před extrémně složitým úkolem. Na druhé straně Chodov měl určité problémy například s Mladou Boleslaví, ačkoliv předtím dokázal porazit FBC. Dá se očekávat, že hráčky Jičína se s těžkým úkolem poperou statečně, je ale otázkou, na co to bude stačit.
Tip Florbal.cz:
Výhra Chodova za 3 body

Panthers Praha – FbŠ Bohemians
16.00, SH ZŠ Rudná
Dominika Steinbachová se v rozhovoru pro Florbal.cz vyjádřila tak, že její tým dostanou do play off tři vítězství. Zápas s Panthers je jedním z těchto tří položek v kalendáři. Pro Bohemians může hrát fakt, že se jedná o jejich jediné utkání víkendu, kdežto Panthers budou mít v nohách potenciálně velmi těžké utkání s Boleslaví. Na druhou stranu, Panthers mají již své jisté a v posledních kolech ukazují, že umí hrát také těžké zápasy.
Tip Florbal.cz:
Výhra Bohemians za 2 body


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*