Petr Koutný před utkáním s Estonskem na MS mužů 2018. Foto: IFF Petr Koutný před utkáním s Estonskem na MS mužů 2018. Foto: IFF
26. 3. 2021 Ostatní (4) KOMENTÁŘŮ

Skvělá zpráva! Legendární trenér Petr Koutný překonal rakovinu a je zdravý. Bude znovu trénovat? Určitě, hlásí

 Skvělá zpráva v pátek přišla od známého trenéra Petra Koutného. Charismatický kouč, který je neodmyslitelně spjatý především s FBC Ostrava a slovenským florbalem totiž překonal rakovinu prostaty a veřejně oznámil, že je vyléčen.

Známý trenér, kterému prošly pod rukama generace florbalistů se svým bojem se zákeřnou nemocí netajil, otevřeně o něm promluvil například v podcastu Buriho Backchecking. „Hodně mě to vzalo, ale je to nemoc psychického rázu, musíte ji zvládnout psychicky, což jsem si ověřil u mých spolupacientů vedle mě. Co mi pomohlo, to byla podpora těch lidí, které jsem trénoval. To bylo úžasné. Došlo i na slzy, myslím si, že jsem svou práci dělal dobře,“ popisoval u spolupracovníka Florbal.cz Jakuba Buriana.

Už před sedmi měsíci věřil, že je na dobré cestě. „Jsem po těžké operaci, myslím si, že jsem na dobré cestě. Ale řeknu Vám, takovou nemoc bych nepřál ani největšímu nepříteli, ale zvládám to dobře, hlavně díky podpoře okolí,“ radoval se tehdy z prognóz.

Den před startem play off Livesport Superligy pak zveřejnil na svém Facebooku skvělou zprávu: „Podstoupil jsem nejtěžší boj ve svém životě. To nejkrásnější na celé věci ale je, že jsem vyhrál,“ oznámil osmašedesátiletý trenér.

Bude pokračovat jeho bohatá trenérská kariéra, která jej naposledy postavila na lavičku prvoligových Petrovic? „Posílám krásný pozdrav a děkuji všem těm lidičkám, co při mě stáli, a že jich bylo hodně. A myslím si, že určitě, když jsem zde,“ odpověděl Petr Koutný Florbal.cz.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*