Martin Kisugite (v červeném dresu) si s Könizem zahraje semifinále švýcarské ligy. FOTO: Swiss unihockey flickr.
28. 3. 2021 Švýcarsko (0) KOMENTÁŘŮ

Dóža s Rychenbergem končí, dál jde Veltšmídovo Malans a Kisugite s Könizem. Wiler v problémech

Další dva semifinalisty zná švýcarská nejvyšší soutěž. Curych mezi čtyřmi nejlepšími celky ligy doplní Köniz s Martinem Kisugitem a Alligator Malans v sestavě s Lukášem Veltšmídem. Köniz v postupovém utkání rozložil Langnau poměrem 10:0, „aligátoři“ pak ukončili sezonu Rychenbergu Winterthur s Patrikem Dóžou po výhře 7:4. Do sedmého zápasu naopak došla série mezi Wilerem Ersigen a Zug United.

Ve 23. minutě po dlouhé přihrávce Pascala Kerna poslal domácí Rychenberg dobře umístěnou ranou k levé tyčce v zápase prvně do vedení krajánek Patrik Dóža. Divokou prostřední třetinu šestého zápasu ovšem stačili hostující Malans převrátit na svou stranu čtyřmi zásahy a do poslední třetiny šli za vedení 5:3. Domácí celek sice ještě snížil na rozdíl jediné branky, „aligátoři“ Kevin Berry a Tim Braillard pečetili postup Malans do semifinále. Sezona tak pro Patrika Dóžu končí, obránce Lukáš Veltšmíd se naopak s Alligator Malans popere o postup do švýcarského finále.

Naprosto jednostranná záležitost pak byla vidění v Langnau. Domácí Tigers zrovna nevypadali jako mančaft snažící si proti Könizu vybojovat sedmý zápas. Köniz, mistr z roku 2018, ovšem hrál ve velké pohodě, což podtrhl celkem 10 vstřelenými brankami a žádnou inkasovanou. Na demolici Langnau se podílel jednou asistencí i hostující obránce a český reprezentant Martin Kisugite. Köniz stejně jako Malans postupuje mezi nejlepší čtyři celky NLA.

Poslední série mezi Zug United a Wilerem Ersigen pak stále nemá rozuzlení a nepomohl tomu ani šestý zápas. V něm došlo až na prodloužení, v němž sérii na 3:3 vyrovnal agilní švédský forvard ve službách Zugu Emil Julkunen. O čtvrtém postupujícím rozhodne sedmé utkání.

SÉRIE UHC ALLIGATOR MALANS – HC RYCHENBERG WINTERTHUR 4:2

1. zápas: UHC Alligator Malans – HC Rychenberg Winterthur 5:4 (za hosty DÓŽA 0+2)
2. zápas: HC Rychenberg Winterthur – UHC Alligator Malans 1:3
4. zápas: HC Rychenberg Winterthur – UHC Alligator Malans 5:4 po nájezdech (za domácí DÓŽA 0+1, za hosty VELTŠMÍD 1+0)
5. zápas: UHC Alligator Malans – HC Rychenberg Winterthur 8:4 (za DOMÁCÍ VELTŠMÍD 0+1)
6. zápas: HC Rychenberg Winterthur – UHC Alligator Malans 4:7 (za domácí DÓŽA 1+0)

SÉRIE FLOORBALL KÖNIZ – TIGERS LANGNAU 4:2

1. zápas: Tigers Langnau – Floorball Köniz 5:7
2. zápas: Floorball Köniz – Tigers Langnau 5:6 po prodloužení
3. zápas: Floorball Köniz – Tigers Langnau 6:5
4. zápas: Tigers Langnau – Floorball Köniz 3:4 po nájezdech (za hosty KISUGITE 0+1)
5. zápas: Floorball Köniz – Tigers Langnau 4:7
6. zápas: Tigers Langnau – Floorball Köniz 0:10 (za hosty KISUGITE 0+1)

SÉRIE SV WILER-ERSIGEN – ZUG UNITED 3:3

1. zápas: SV Wiler-Ersigen – Zug United 2:1
2. zápas: Zug United – SV Wiler-Ersigen 6:4
3. zápas: SV Wiler-Ersigen – Zug United 1:2 po nájezdech
4. zápas: Zug United – SV Wiler-Ersigen 2:7
5. zápas: SV Wiler-Ersigen – Zug United 5:2