Židenice slaví postup do play off. Foto: Flickr K1 Florbal Židenice
29. 3. 2021 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Jičín prohrál a do play off nepostoupí, Bohemka ztratila duel s Židenicemi, padla červená. Chodov jistí 2. místo

Florbalistky Jičína do play off nepostoupí a sezona pro ně utkáním s Tatranem Střešovice skončila. V neděli totiž svému soupeři podlehly, což současně při sobotní výhře Startu98 nad Mladou Boleslaví znamená, že již nemohou postoupit do play off. Situaci si v neděli zkomplikovala také Bohemka, která ztratila výborně rozjetý zápas proti Židenicím, navíc její kapitánka Hana Poláková dostala červenou kartu.

V Židenicích došlo ke klíčovému okamžiku utkání již v deváté minutě. V čase 8:50 totiž dostala červenou kartu 3 kapitánka Hana Poláková, když si rozhodčí všimli vulgárního gesta směrem k obránkyním domácího týmu.

Přesto se Bohemians dokázaly bez své dlouhodobě nejlepší florbalistky obejít, utkání měly skvěle rozehrané a ještě v 52. minutě vedly Pražanky 4:2. Poté ale třikrát inkasovaly a zaznamenaly tak těžkou ztrátu v boji o play off.

O to více, že Start98 sice podal poměrně dobrý výkon, ale na Panthers v pražském derby nestačil. V polovině zápasu prohrával 0:3, nakonec se ale dokázal zkonsolidovat a druhá polovina utkání byla značně vyrovnanější. Také díky hattricku Markéty Valešové ale nakonec zvítězily Panthers 6:4.

V primárním souboji dvou se tedy aktuálně může usmívat ten třetí, do play off totiž prošly Židenice, které již nemohou být Bohemians předstiženy a skončí nejhůře osmé.

Už v sobotu se notně zkomplikovala situace Jičína, který potřeboval bezpodmínečně zvítězit za 3 body proti Tatranu. Od pražského týmu ale příliš šancí nedostal. Už po první třetině to bylo 3:0 pro Tatran, který nakonec utkání dovedl k poklidnému vítězství 10:2, za přispění čtyř kanadských bodů Markéty Prontekerové.

Poslední zápas základní části odehraje s Tatranem Chodov, který jej vyzval na zteč. Olomouc totiž, především díky drtivému nástupu, porazil 9:3 a před FBC má tak nedostižný čtyřbodový náskok, kdy oběma týmům zbývá odehrát poslední zápas v základní části. Jediná cesta Tatranu na 2. místo je tak výhra všech ostatních pěti utkání v základní hrací době.

Přehled nedělních výsledků Extraligy žen:

FBS Olomouc – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:9
branky: 11. Eliška Pešavová, 19. Karolína Sigmundová, 42. Michaela Kacelová – 1. Eliška Poláková, 4. Kristína Belicová, 5. Eliška Poláková, 5. Patricie Suchanová, 11. Kristýna Lechnerová, 14. Ivana Vachovcová, 25. Ivana Vachovcová, 52. Karolína Suchá, 60. Klára Pabiánová; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Martina Franková 15 – Hana Ranochová 25; po třetinách: 2:6, 0:1, 1:2;

Tatran Střešovice – KM automatik FBK Jičín 10:2
branky: 7. Markéta Prontekerová, 11. Mariana Býčková, 20. Karolína Judová, 33. Karolína Judová, 42. Markéta Prontekerová, 43. Veronika Kopecká, 50. Daniela Kvasková, 51. Kateřina Vachudová, 52. Kateřina Seemannová, 60. Markéta Prontekerová – 23. Lucie Paulovičová, 55. Lucie Paulovičová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 21 – Alena Vokatá 25; po třetinách: 3:0, 1:1, 6:1;

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – Panthers Praha 4:6
branky: 36. Kristýna Vejvodová, 39. Kateřina Kovaříková, 47. Anna Kutnarová, 53. Kateřina Kovaříková – 17. Karolína Nováková, 27. Markéta Žbánková, 31. Markéta Valešová, 41. Nela Havlíková, 47. Markéta Valešová, 58. Markéta Valešová; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 0:1 + Veronika Zittová 5; využití: 3:0; zásahy brankářů: Kristýna Karli 28 – Kristýna Horňáková 37; po třetinách: 0:1, 2:2, 2:3;

K1 Florbal Židenice – FbŠ Bohemians 5:4
branky: 24. Eva Nečasová, 26. Barbora Sedláčková, 53. Barbora Sedláčková, 54. Eva Urbášková, 57. Eva Nečasová – 27. Veronika Bímová, 27. Veronika Štajnerová, 44. Veronika Štajnerová, 49. Adéla Bočanová; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 1:2 + Hana Poláková ČK3 + 5; využití: 0:0; zásahy brankářů: Lenka Remešová 17 – Karolína Červová 19; po třetinách: 0:0, 2:2, 3:2;