Vítkovice slaví perfektní zápis v Extralize žen. Foto: Flickr Florbal Vítkovice
1. 4. 2021 Extraliga žen (7) KOMENTÁŘŮ

22 / 66. Vítkovice prošly základní částí bez ztráty bodu. Chtěli jsme se zapsat do historie, říká Velecký

 Florbalistky Vítkovic dokončily svou misi. Zvítězily ve všech dvaadvaceti zápasech základní části ženské nejvyšší soutěže, což se jim předtím nikdy nepovedlo. Se ziskem 66 bodů současně překonaly svůj vlastní rekord v počtu získaných bodů v rámci jedné základní části. Podle trenéra Jiřího Veleckého se tým chtěl zapsat do historie.

V doložitelné historii nejvyšší ženské soutěže se stejný počin povedl pouze Děkance Praha, která toto dokázala v letech své největší dominance, tedy v sezonách 2007/2008 a 2008/2009. Tehdy ale získala „pouze“ 60 bodů.

Příběh bývalého hegemona a Vítkovic se prolíná ve více vrstvách. Byly to právě Vítkovice, které ukončily její sérii neporazitelnosti, které ukončily její panování v nejvyšší soutěži a nyní dosáhly posledního vítězství proti Startu98, tedy jejímu dalšímu faktickému nástupci. Mimochodem, svůj poslední titul získaly florbalistky Tigers v roce 2017, když v Superfinále porazily… právě Vítkovice.

Na druhou stranu, k rekordnímu zápisu se schylovalo už loni, tehdy Vítkovice zastavila jediná porážka v derby s FBC Ostrava.

Až v této sezoně se to Vítkovicím skutečně podařilo. Tým, který byl budován s výhledem na nakonec zrušený Champions Cup, prošel sezonou bez jediného zaváhání.

Nejtěžší zápas? Dost možná utkání hrané 7. března proti Panthers Praha v Rudné. Vítkovice jej získaly až dvěma zásahy v poslední třetině. V konečném důsledku si tímto zápasem pojistily šesté vítězství v základní části v řadě a odvalil velký kámen na cestě k tomuto zápisu.

Což si pochvaluje také trenér Jiří Velecký. „Chtěli jsme, ať se tento tým zapíše do historie. A poté, co se bohužel zrušil Champions Cup, jsme to dokázali. Je to obrovský úspěch, muselo se sejít hodně věcí, bude nesmírně těžké se tomu někdy vyrovnat, dost možná už nás bodově nikdo nikdy nepřekoná,“ řekl.

V tom má zřejmě pravdu. Zdá se, že 12 týmů je skutečně maximum, které je schopna Extraliga žen pojmout. Teoreticky by se tak pouze musel změnit herní systém.

Ale ten hlavní cíl je před Vítkovicemi pořád: vyhrané Superfinále. „Jsem za rekord rád, ale rozhodně nebudu měsíc v euforii. Jsem za rekord rád, jsme rádi za další vítězství. Holkám jsem poděkoval a jedeme dál,“ usmíval se v rozhovoru pro Idnes.cz hlavní trenér Tomáš Martiník.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • znalec napsal:

    Trapas, liga snu toto

  • Tom napsal:

    Super počin. A liga u nás…má čtyři týmy co hrají topku a vyrovnané zápasy. Takové Švýcarsko má jen Kloten, který všem ostatním dává o parník a liga nemá cenu. Ve Švédsku je jistý vítěz Thorengruppen (Iksu), kterému to může znepříjemnit snad leda Pixbo. A snad jen Finsko je trochu nečitelné. Na druhé straně jejich týmy na pohárech mistrů nestíhají.

Napsat komentář

*