Michal Kotlas a David Bouša se i v nové sezoně postaví na lavičku SKV. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady Michal Kotlas a David Bouša se i v nové sezoně postaví na lavičku SKV. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady
2. 4. 2021 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Další rok navíc! Kotlas s Boušou povedou Vinohrady i v nadcházející sezoně

 Loni postup do play off, letos až třináctá příčka. Vinohrady se oproti loňské sezoně výsledkově propadly, vedení klubu ale neochromila panika a celek z Riegrových sadů bude i nadále sázet na dosavadní trenérské duo. Bývalí úspěšní obránci Chodova Michal Kotlas a David Bouša se v novém ročníku vynasnaží vytáhnout SKV zpět do boje o play off.

„Během letošní specifické sezony jsme jako tým nepředváděli zdaleka takové výkony, jaké bychom si asi všichni představovali. Konečné umístění na 13. místě je pro nás s Michalem zklamáním, protože jsme přesvědčeni, že tým má rozhodně na to se pohybovat na vyšších příčkách tabulky. I proto jsme naše další působení u týmu zvažovali,“ vyjádřil se trenér David Bouša pro klubový web.

„Od vedení SKV i hráčů cítíme důvěru, což je zároveň se snahou odčinit letošní nelichotivý dojem nejdůležitější důvod, proč jsme se rozhodli pro pokračování i v příští sezoně. Věřím, že ta už nebude poznamenána koronavirovými pauzami a že v ní můžeme opět útočit na play off! S tím jde ale do každého ročníku více týmů a my se musíme připravit lepé po všech stránkách,“ vytyčil cíle Bouša.

I jeho kolega Michal Kotlas se ohlédl za posledními měsíci. „Poté, co jsme se probojovali do play off, jsme jako tým neudělali prakticky nic navíc, abychom takový klubový úspěch zopakovali i v sezoně následující. Myslím, že i díky tomu se k nám v mnoha zápasech otočilo zády pomyslné sportovní štěstíčko. Jako klíčový moment pak vnímám nevydařený leden, kdy těch zápasů bylo mnoho a přišli jsme o hodně bodů. Se závěrem základní části jsme cítili zlepšení, nejen herní, ale i týmové. Nepodařilo se nám však brát body, protože i los jsme neměli úplně přívětivý a zůstali jsme těsně nad tabulkovým dnem,“ popsal nelehkou dobu Kotlas.

„Svoji funkci jsme vedení SKV nabídli. Vedení ji nepřijalo a dalo nám svou důvěru. Celkově je tato nevydařená sezona pro nás všechny zdviženým prstem a motivací pro další práci. Takto jsme v SKV končit rozhodně nechtěli, takže naše spolupráce s klubem se o jedno další období prodloužila. Hráči, kteří do toho jdou s námi, to vidí podobně. Je to dobrý základ, na kterém lze stavět,“ dodal Kotlas.

„Ohledně další sezony jsme se s trenéry bavili už před koncem základní části a je skvělé, že jsme si s klukama opět plácli. Jsem rád, že bude pokračovat jejich započatá práce. Ze strany vedení je zde stoprocentní podpora. Věci, ve kterých chceme náš tým posouvat dál, vidíme stejně. Z letošní ne úplně výsledkově a herně podařené sezony si vezmeme ponaučení a ta příští snad bude pro SKV opět v tom správném slova smyslu pozitivní. Závěrem bych chtěl ještě poděkovat i všem našim partnerům a lidem, kteří nás v této nelehké sezoně podporovali!“ uvedl k prodloužení spolupráce prezident klubu Dalibor Nigrin.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • znalec napsal:

    Spis se zase kluci obetovali, jinak bych to nechal. Symposi!

    • Taky Petr napsal:

      Odcházet bez reálného výsledku po dvou administrativně ukončených sezónách se asi nechce nikomu. SKV čeká generační obměna části kádru, ať už se to bude nebo nebude někomu líbit. A to je pro trenéry úkol a výzva zároveň. Bez zvýšení herní kvality to pro tým bude pořád jen boj o zachování ligy.

Napsat komentář

*