Chodov urval cenné vítězství v nájezdech. Foto: Otakar Prášek Chodov urval cenné vítězství v nájezdech. Foto: Otakar Prášek
2. 4. 2021 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Chodov rozhodl v nájezdech, Sparta ve druhé třetině. Boleslav a Vítkovice mají mečbol!

Dva týmy mohou už po nadcházejícím zápase slavit postup do semifinále, dva zbývající učinily krok vpřed ve vyrovnaných sériích. Vítkovice a Boleslav si i ve třetím duelu poradily se svými soupeři. Chodov své vítězství vybojoval až po samostatných nájezdech, přičemž v základní hrací době mohli diváci u obrazovek vidět 18 branek. Sparta odskočila Tatranu ve druhé části a i díky dobrému výkonu v obraně slavila cennou výhru 5:3.

Už v čase 2:41 vedli sparťané nad Tatranem 2:0. Nejprve se po skvělé přihrávce Dominika Beneše prosadil Mikuláš Krbec a vzápětí se po podobné akci trefil Josef Juha, jemuž přihrával Marek Zouzal. Tatran ještě do konce úvodní části dokázal srovnat. Po trefě Matěje Hlavase se v početní výhodě prosadil Martin Šindelář a potvrdil stoprocentní přesilovkou bilanci Střešovic v play off.

O klíčový náskok se sparťané postarali ve druhé části. Po křížné přihrávce vrátil domácí tým do vedení Matěj Čermák. Nejkrásnější moment duelu byl k vidění ve 28. minutě. Dominik Beneš si z protihráčů udělal slalomové tyči, oběhl tři protihráče a zakončil. Brankář Kříž ještě stihl jeho pokus vyrazit, nicméně na dorážku Krbce už nedosáhl. Tatran sice ve třetí třetině snížil, ihned poté ale znovu inkasoval a třetí duel nakonec prohrál 3:5.

Velké drama bylo k vidění na Jižním Městě. I potřetí v sérii měli lepší začátek florbalisté Chodova, kteří už ve 14. minutě vedli 3:1. Jenže pak se Bohemians vybičovali k obratu a byli to naopak domácí, kteří museli dotahovat. Zase do vedení se svěřenci Davida Podhráského dostali až v poslední desetiminutovce. Na trefu Ondřeje Mikeše však odpověděl vyrovnáním Jakub Šárka. Tři minuty před koncem pak strhl vedení zpět na stranu modrobílých Ondřej Mikeš.

Bohemka následně zkusila hru bez brankáře a minutu před koncem se dočkala odměny! Filip Forman od mantinelu natáhl ke střele na bližší tyč a propasíroval míček do sítě. Za stavu 9:9 šlo utkání do prodloužení, ve kterém rozhodnutí nepadlo, ačkoliv si oba dva celky vytvořily několik jasných příležitostí. V nájezdech se představili náhradní gólmani Karel Hodík a Tomáš Hyršl, a přestože byli Bohemians hned třikrát blízko k tomu, aby rozstřel ukončili, úspěšnější byli nakonec Chodovští v čele s Hodíkem. Rozhodující trefu zapsal až v osmé sérii Tom Ondrušek.

Black Angels se proti Mladé Boleslavi dlouho drželi. Po slabším začátku se „andělé“ chytli a v 18. minutě Adam Bouček srovnával na 3:3. Boleslav pak dokázala odskočit o další dvě trefy, ale domácí opět zareagovali. Snížení zajistil zkušený Jan Hněvkovský. Definitivní rozhodnutí padlo až v závěrečném dějství. Branky Patrika Suchánka, Adama Hemerky, přesilovkový zásah Milana Tomašíka a nakonec trefa Jana Natova stanovily konečné skóre 9:4 pro Středočechy.

Už ve čtvrtek se hrál třetí zápas mezi Ostravou a Vítkovicemi. FBC sice šlo rychle do vedení, když se hned v první minutě prosadil polský forvard Wojciech Malajka, pak ale domácí inkasovali osmkrát v řadě a o výsledku bylo rozhodnuto. Čtyřmi body se na třetím triumfu Vítkovických v sérii podílel Marek Bräuer. Tři body zapsali Matyáš Šindler a Adam Delong. Boleslav a Vítkovice tak o svém postupu mohou rozhodnout už v sobotu.

Výsledky 3. zápasů čtvrtfinále Livesport Superligy:

Sparta Praha – Tatran Střešovice 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky: 2. M. Krbec (D. Beneš), 3. Juha (Zouzal), 27. Čermák (Ujhelyi), 28. M. Krbec (D. Beneš), 50. Zeman (M. Krbec) – 11. Havlas (Brautferger), 15. Šindelář (Havlas), 50. Piskáček (Vítovec). STAV SÉRIE: 2:1.

Florbal Chodov – FbŠ Bohemians 10:9 (4:3, 2:4, 3:2 – 0:0) po sam. náj.
Branky: 4. Sýkora (Ondrušek), 12. Strnad (Maxa), 14. Ondrušek (TS), 20. M. Vávra (Majer), 33. Sýkora (Ondrušek), 38. Sýkora (Ondrušek), 49. Eremiáš (J. Bauer), 51. Mikeš (Sýkora), 58. Sýkora (M. Vávra), rozh. náj. Ondrušek – 1. F. Forman, 15. Šárka, 16. Krebner (Šárka), 24. Šárka (Krebner), 30. F. Forman (Krebner), 35. P. Šebek (Buršík), 36. Šárka (Vojtíšek), 56. Šárka (F. Forman), 60. F. Forman (Malič). STAV SÉRIE: 2:1.

Black Angels – Florbal Mladá Boleslav 4:9 (3:3, 1:2, 0:4)
Branky: 13. Renčín (Ma. Boček), 14. Ja. Boček (Ma. Boček), 18. Bouček (Renčín), 34. Hněvkovský (TS) – 1. Curney, 7. Tokoš (Tomašík), 14. Bína (Natov), 26. Bína (Curney), 31. Gruber (Komárek), 44. Suchánek (Tomašík), 47. Hemerka (Curney), 51. Tomašík, 60. Natov. STAV SÉRIE: 0:3.

FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 3:11 (1:1, 0:3, 2:7)
Branky: 1. Malajka (Sládek), 50. Lipový (Herblich), 57. Šubert (Herblich) – 19. Sladký (Bräuer), 33. Delong (Hubálek), 34. Jan Šebesta (Bräuer), 38. Delong (Šindler), 41. Besta (Šindler), 41. L. Hájek (Hubálek), 42. Bräuer (Sladký), 45. Kuczera (Čonka-Skyba), 54. Delong (Šindler), 59. Bräuer (TS), 60. Hubálek. STAV SÉRIE: 0:3.