Chodovský útočník Marek Vávra přispěl k výhře nad Black Angels dvěma trefami. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal Chodovský útočník Marek Vávra přispěl k výhře nad Black Angels dvěma trefami. Foto: FAT PIPE Florbal Chodov, Český florbal
5. 4. 2021 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Marek Vávra může hrát. Rozhodčí nerozhodli správně, uznal řídící orgán Livesport Superligy

Florbalisté Chodova budou moci v dnešním utkání proti Bohemians využít služeb Marka Vávry. Ten sice ve čtvrtém duelu obdržel červenou kartu s validitou 2, což normálně znamená, že by musel následující utkání stejné soutěže vynechat, ale Chdoov uspěl se svou námitkou.

Běžela 15. minuta první třetiny a Marek Vávra si odpykával dvouminutový trest udělený v čase 12:16 za bránění ve hře. V čase 14:15 se hra přerušila a Vávra se vrátil do hry poté, co uběhla poslední sekunda z jeho původního vyloučení.

V nastálém zmatku si rozhodčí Čížek s Laštovičkou zřejmě neuvědomili, že trestnou lavici opustil o sekundu dříve, avšak v přerušené hře, za což následuje pouze dvouminutové vyloučení na trestnou lavici, nikoliv červená karta s validitou 2, příslušná sabotáži hry.

Chodov tak vznesl námitku a uspěl. „Řídicí orgán soutěže přihlédl k tomu, že nastalá situace nebyla rozhodčími v utkání posouzena v souladu s pravidly florbalu. Přestupek, k němuž ve výše uvedeném utkání ze strany hráče Marka Vávry došlo, byl spáchán v přerušené hře a měl za něj být udělen pouze trest vyloučení na dvě minuty,“ uvedl řídící orgán Livesport Superligy.

Obě vyloučení Marka Vávry Bohemians nevyužili a podlehli Chodovu 4:5. Parta okolo Filipa Formana tak bude muset odvrátit vedení Chodova 3:1 na zápasy, pokud chce v sezoně pokračovat. Utkání začíná v 17:00 a přímým přenosem jej přinese ČT Sport.