Jakub Šárka opět řádil a Bohemians i díky němu stále živí naději na postup! Foto: Otakar Prášek Jakub Šárka opět řádil a Bohemians i díky němu stále živí naději na postup! Foto: Otakar Prášek
5. 4. 2021 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Pražská derby pokračují! Bohemka i Tatran odmítly konec série

Stál před nimi těžký úkol – odvrátit dva mečboly. Napoprvé to florbalistům Bohemians a Tatranu vyšlo. „Klokani“ zadělali na výhru v první části, po které vedli nad Chodovem 5:0. Soupeř přesto dokázal závěr zdramatizovat a byly to nervy až do konce. Zelenobílí už si ale výhru vzít nenechali. To Tatran zabral ve třetí třetině, kdy se mu za stavu 2:2 povedlo Spartě odskočit. Ve vypjatém závěru viděl červenou kartu sparťan Jan Marvánek.

Neúspěšné zápasy Bohemky měly společného jmenovatele, a sice ne moc dobrý vstup do utkání. Na to si tentokrát dali „klokani“ pozor a po úvodní čtvrthodině vedli už 4:0. A když Jakub Šárka zkompletoval v úvodu druhého dějství hattrick, vypadalo to s nadějemi zelenobílých na prodloužení série velmi solidně.

Jenže Chodov nehodil flintu do žita a do zápasu se vrátil. Prostřední část ovládl 5:2 a cítil šanci. Domácí tým držel svými zákroky brankář Radovan Michajlovič, který byl ve velké permanenci. A kdyby Šárka nepřidal ve 46. minutě svou čtvrtou branku, svěřencům Michala Jedličky by se dýchalo ještě hůře. Takhle už dokázal pouze snížit Ondřej Mikeš a Bohemians dvougólové vedení udrželi.

Také Střešovičtí si byli vědomi toho, že musí zapnout od začátku. V první třetině vedli 1:0 a posléze i 2:1. Ve 48. minutě však v přesilovce srovnal Radim Křenek, což mohlo vnést na domácí florbalky lehkou nervozitu. Nejistota ale nepanovala dlouho. Vzápětí se trefil Matěj Havlas, důležitý čtvrtý zásah přidal Filip Langer a na snížení Marka Zouzala odpověděl pátou brankou Martin Šindelář.

Tatran porazil Spartu 5:3 a vynutil si další střetnutí. V závěru obdržel sparťanský obránce Jan Marvánek červenou kartu za ostré dohrání Piskáčka. Jelikož jde o vyloučení do konce utkání číslo 1, neměl by bek Spartě v nadcházejícím utkání chybět. Šesté zápasy čtvrtfinálových soubojů mezi pražskými soupeři jsou na programu ve středu.

Výsledky 5. zápasů čtvrtfinále Livesport Superligy:

FbŠ Bohemians – Florbal Chodov 8:6 (5:0, 2:5, 1:1)
Branky: 8. Šárka, 13. Šárka (Vojtíšek), 14. Buršík (Pěnička), 14. Tomčo (TS), 19. Pěnička (Buršík), 23. Šárka (Krebner), 35. Krebner (Šárka), 46. Šárka (Malič) – 26. Ondrušek (Sýkora), 32. Eremiáš (M. Vávra), 36. Eremiáš (Majer), 36. Plíhal (Vošta), 40. Majer (M. Vávra), 50. Mikeš (Ondrušek). STAV SÉRIE: 2:3.

Tatran Teka Střešovice – Sparta Praha 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Branky: 12. Meliš (Tlapák), 20. Langer (Brautferger), 50. Havlas (Langer), 55. Langer, 56. Šindelář (Meliš) – 14. Ujhelyi (Kozák), 48. Křenek (Marvánek), 55. Zouzal (Pažák). ČK: 60. Marvánek (Sparta). STAV SÉRIE: 2:3.