Florbalistky Bohemians slaví postup do play off. Foto: Flickr FbŠ Bohemians
6. 4. 2021 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Klokanky zvládly zápas o všechno a po výhře 3:2 jdou do play off, Startu sezona končí

Hned čtyřikrát měly situaci ve svých rukou, nakonec ale florbalistkám Startu98 končí letošní sezona poměrně hořce. Z postupu do play off se totiž radují jejich soupeřky z Bohemians, které zvládly rozhodující utkání poměrem 3:2 a z osmého místa tak postoupí do play off.

Start98 si svou účast ve vyřazovacích bojích ani zdaleka neprohrál v úterý v Dolních Břežanech, situaci měl ve svých rukou především o víkendu, kdy hostil moravské duo Olomouc – Židenice. Jenže dvakrát prohrál, především prohra 2:8 s Židenicemi asi mrzela. Na druhou stranu by nebylo úplně spravedlivé po Startu požadovat, ať si účast uhraje proti Vítkovicím, každopádně ale třikrát prohrál, a tak rázem bylo o co hrát v posledním utkání, které soupeřky z Bohemians vyhlížely.

Pořád ale Startu stačilo jakkoliv bodovat a do play off by postoupil, protože hájil dvoubodový náskok.

Jenže od začátku duelu tahal za o něco kratší konec provazu, hned ve druhé minutě se totiž prosadila Havlová, do konce první části dokázala zvýšit Divišová. Bohemians měly lepší tempo a obecně působily lepším dojmem.

Přesto se mladý tým Startu nevzdal a zásluhou Zlatníkové ve 36. minutě snížil, navíc poté ustál oslabení. Ke Zlatníkové se ale již žádná další střelkyně nepřidala, naopak ve 43. minutě zvýšila na 3:1 Vaníčková.

Startu se sice v power play podařilo snížit díky Fousové a rázem měl 2 minuty a 19 sekund na to, aby vstřelil postupovou branku. Fousová navíc na začátku poslední minuty trefila z podobné pozice brankářku Červovou do masky. Konec nadějí Startu ale přišel devět sekund před koncem, když Vejvodová nejprve promáchla pokus o střelu, aby vzápětí zastavila pokus Bohemians na prázdnou branku vysokou holí.

Hana Poláková sice nařízený nájezd neproměnila, ale v konečném účtování to celému týmu Bohemians nemusí vadit. Zelenobílé florbalistky totiž vědí, že skončí osmé a mohou čekat na středeční volbu soupeřů pro čtvrtfinále play off. Ještě předtím se ale v přímém souboji o 3. místo utkají florbalistky Tatranu a FBC Ostrava.

Výsledek dohrávky 21. kola Extraligy žen:

FbŠ Bohemians – FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 3:2
branky: 2. Tereza Havlová, 16. Anna – Marie Divišová, 43. Gabriela Vaníčková – 36. Kristina Zlatníková, 58. Kateřina Fousová; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; zásahy brankářů: Karolína Červová 23 – Kristýna Janglová 22; po třetinách: 2:0, 0:1, 1:1;