Jakub Kolstrunk je jedním z klíčových hráčů Sparty. Foto: Vladimír Hodač Jakub Kolstrunk je jedním z klíčových hráčů Sparty. Foto: Vladimír Hodač
7. 4. 2021 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Verdikt: Kolstrunk ve čtvrtfinále dohrál, dostal týdenní trest

 Jakubovi Kolstrunkovi možná skončila sezona. Sparťanský útočník totiž ve zrychleném řízení obdržel od Disciplinární komise Českého florbalu za dohrání souboje s Martinem Pánkem zákaz startu na jeden týden. Tento trest mu tak pokryje jak šesté, tak případné sedmé utkání čtvrtfinálové série.

Běžela 32. minuta pátého čtvrtfinále, Kolstrunk tvrdě atakoval Martina Pánka, který skončil za mantinelem. Už za tento faul byl vyloučen na dvě minuty, rozhodčí Jakub Furmánek s Vlastimilem Šolcem další trest nepřidali, naopak vyloučili také Pánka.

Na základě podnětu delegáta zápasu Petra Černého se pak následujícím chováním útočníka Sparty zabývala Disciplinární komise. „DK rozumí, že Jakub Kolstrunk byl frustrován ze vzájemného souboje s Martinem Pánkem. DK však nemá pochopení pro způsob, kterým si Jakub Kolstrunk vyrazil pro svou florbalku. Tedy že vyrazil přímo přes ležícího protihráče, i když ho mohl velmi jednoduše obejít z libovolné strany. V té době byla přerušena hra, takže by případným obcházením protihráče neztrácel žádný čas ve hře a nemohlo by to mít negativní dopad pro jeho tým. Způsob, jakým vyrazil Jakub Kolstrunk pro svou florbalku, považuje DK za vyjádření disrespektu k protihráči,“ píše se ve zdůvodnění verdiktu.

Podle komise nebylo primárním cílem Jakuba Kolstrunka Martina Pánka trefit. „Při zvažování výše trestu přihlédla DK k faktu, že úder kolenem do hlavy nebyl úmyslem Jakuba Kolstrunka. Nicméně v momentě, kdy vyrazil přímo přes vstávajícího protihráče, musel předpokládat, že ho velmi pravděpodobně zasáhne. V tomto konkrétním případě došlo k zásahu kolenem do oblasti hlavy, což považuje DK za nebezpečné pro zdraví hráčů,“ odůvodnila svůj verdikt.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Jujky napsal:

  JUJKY

 • kok napsal:

  A jak je to s tím Marvánkem?

 • JM napsal:

  A jak dopadne rovnač čepele nebo to je v pořádku?

 • r napsal:

  taky by mne zajímalo, zda jde potrestat to ničení florbalky na základě videa. To mně přijde jako mnohem větší prasárna než nějaké emoční pošťuchování. S trestem pro Kolstrunka nesouhlasím. Stejně tak se dá pak zdůvodnit, že Pánek měl kontrolovat více florbalku, se kterou soupeře přetáhnul nebo ji mohl pustit. Pokud se Kolstrunkovi předhazuje, že měl koordinovat obcházení ležícího soupeře. Byl asi tak stejně v pádu jako ohánějící se Pánek.

  • hudino napsal:

   Jestli nebude potrestán DK, bude „potrestán“ na hřišti, možná bych si raději vybral i tu DK 😀
   Třetí možnost je ještě král bramborových lidí a 2 h BK.

  • Taky Petr napsal:

   Pákek padal zády přes mantinel, o kontrole hole nemůže být v takové situaci ani řeč.

Napsat komentář

*