Boleslav čeká semifinále s Chodovem, Sparta jede do Vítkovic. Foto: Flickr Florbal Chodov
9. 4. 2021 Superliga (10) KOMENTÁŘŮ

Boleslav ukázala na Chodov! Vítkovice tak čeká pikantní souboj se Spartou

 Mladá Boleslav si za svého semifinálového soupeře zvolila Chodov, na Vítkovice tak připadla Sparta. To je resumé semifinálové volby soupeřů pro Livesport Superligu. Z hlediska vzájemných výsledků se jedná z pohledu Boleslavi o těžší volbu, když první vzájemné utkání získala až po nájezdech.

Předvýběr.CZ Florbal MB (1.) – FAT PIPE FLORBAL CHODOV (5.)

Vzájemné zápasy v sezoně: 4:3 po nájezdech a 8:3

Z pohledu vzájemných zápasů si Boleslav zvolila těžší volbu, oba duely se Spartou totiž opanovala, kdežto s Chodovem ztratila jeden bod poté, co si úvodní výhru připsala až po nájezdech. Družina Davida Podhráského navíc po turbulentní základní části oslavila ne úplně očekávaný postup mezi TOP 4, tudíž může hrát uvolněně.

„Preference hráčů nebyly úplně jednoznačné. Především ale od většiny zaznívalo, že necítí, že by jedna cesta byla lehčí než ta druhá. Myslím, že jsme byli při volbě semifinálového soupeře poprvé v situaci, kdy týmy na výběr jsou výkonnostně velmi vyrovnané. Ostatně to dokazuje i základní část, v níž Chodov získal stejně bodů jako Sparta,“ přiznal pro klubový web Mladé Boleslavi kouč Petr Novotný.

A proč tedy padla volba na Chodov? „Máme za sebou čtvrtfinálovou sérii s týmem, který byl hodně důrazný, hrál se hodně soubojový florbal a dá se říct, že to stejné by nás čekalo i se Spartou, což ukázalo její čtvrtfinále proti Tatranu. Týmový hlas převážil k Chodovu, který nemá svůj florbal vyloženě postavený na těchto základech. Chceme si zahrát trochu jinou sérii,“ dodal Novotný.

Na Jižním Městě jsou si vědomi, že je čeká náročná zkouška. „Nejtěžší soupeř, největší výzva. Beru to tak, že je pro Boleslav lepší hrát s námi sérii než případně ve finále jeden zápas o všechno,“ řekl před semifinálovou sérií obránce a matador chodovského celku Tomáš Vávra.

1.SC TEMPISH Vítkovice (2.) – ACEMA Sparta Praha (6.)

Vzájemné zápasy v sezoně: 5:3 a 7:4

Když se v Ostravě řekne, že přijede Sparta, většinou to znamená exponovaný fotbalový duel, nyní to ale bude také znamenat, že na Dubinu přijede tým vedený hlavním trenérem Ondřejem Kašpárkem. Ten již bude moct využít také Jakuba Kolstrunka, který se nejen k zákroku na Martina Pánka vyjádřil v dalším díle Florbal.cz podcastu.

„Jsem rád za Spartu, protože utkání budou mít konečně náboj i bez diváků. V sérii s Tatranem ukázala, že je silná a že nás nečeká nic jednoduchého. Bude to boj, ale věřím, že se opět dostaneme do finále,“ doufá v sílu svého týmu tahoun Vítkovic Lukáš Hájek. Ve čtvrtfinále se mu dařilo a s osmi góly je zatím nejlepším střelcem týmu z Dubiny.

Sparťané půjdou do bitvy se silnými Vítkovicemi odhodlaní. „Pokud jakýkoliv tým pomýšlí na titul, musí být schopný porazit každého. Takže volba Boleslavi pro nás nic nemění. Tlupa 924 se těší na tvrdou semifinálovou sérii s Vítkovicemi,“ zareagoval na výběr soupeřů útočník Sparty Josef Juha.

První semifinálové zápasy jsou naplánovány na 8. a 9. května. Výběr soupeřů jste mohli sledovat online prostřednictvím webu Onlajny.com.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • včelka napsal:

  OK – opět „překvapivé“ suprfinále:
  Bolka – Vítky.
  (80:20 – Bolka vítěz)

  Pro Chodov bronz, který má po nevalném umístění po základní části cenu zlata.

  Sparta vzhledem k progresu v předváděné hře – nezasloužená brambora.

  No nic – chtělo by to nějaké velmi nečekané překvapení.😎

 • Majkl napsal:

  Překvapivá volba Boleslavi, kterou kvituji. Obě série budou mít náboj! Sparta už letos s Vítkovicemi může hrát vyrovnanou sérii pokud se dobře připraví a Chodovské mládí nabuzené ze čtvrtfinálové série třeba zamotá hlavu také „předvýběru“ z Mladé Boleslavi. Favorité jsou daní, ale rozhodně bych to neviděl tak jistě jako bzučící včelička nade mnou. 🙂

 • LP napsal:

  Taky si myslím, a doufám, že by to mohly být pěkné série hrané na více než 4 zápasy. Papírově jsou favorité daní, ale….
  Mně by se i líbilo, aby se i finále vrátilo jako ve Finsku k hrané sérii na 4 vítězné utkání.

  • Superfinale napsal:

   Souhlasím, jako ze Superfinale nejsem normálně nějak odvareny, ale letos je to ještě větší nesmysl. Nechápu jak o vítězi může rozhodovat jeden zápas, před úplně prázdnou halou. Úplně o ničem

   • Pavel napsal:

    Jako fanoušek jsem rád za superfinále, ale letos ho mohli vynechat. Bez diváků v hale nemá smysl, spíš mohlo být víc televizních přenosů.
    Jinak tipuju oba semifinálové duely 4:1 pro oba favority.

 • znalec napsal:

  Zrušte (letos určitě) superfinále!

 • Superfinále napsal:

  Ahoj, mám takový dojem, že se Superfinále nezruší, když už je naplánováno 🙂

  • Pavel napsal:

   V říjnu se přerušili soutěže, i když už byly naplánované. MS juniorů už bylo naplánované potřetí….. Opravdu silný argument

 • Ferdinand Vanek napsal:

  Superfinale super, jen at je. Nubudu s3 na finale divat 4 dny nez to Bolka zvedne nad hlavu prece.

Napsat komentář

*